Sayfa 235/238 İlkİlk ... 135185225233234235236237 ... SonSon
Arama sonucu : 1899 madde; 1,873 - 1,880 arası.

Konu: GBPUSD (Cable)

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by selym Yazıyı Oku
    Sarı Bölgede satış denemesi yapmak istedim. Kısa hedefli, bir sonraki desteği amaçlayan bir işlem.

Zaman her şeyi gösterecek..

TP

ALIM yönünde girmeye korktum...tekrar Sarı Kutucuğun içine girerse fiyat, bir tane daha SATIŞ Denemesi yapabilirim...

DEMO İşlemlerdir - Kale Almayınız

2. Merhaba arkadaşlar

XM de Ramazan yarışması var; https://www.xmfxplatform.com/promo-mena-march-2024

Bu yarışmayı nasıl kazanacağımızı anlayan var mı? Yani 1. nasıl belirleniyor. 30 bin dolar ödül var

3. Şeker Dünyam

4.  Alıntı Originally Posted by selym Yazıyı Oku
    İlk defa duydum böyle bir şey. Ama bir firma parasını kolay kolay emanet etmez. Kriterler uzun soluklu olmalı. Bilmeden tahmin ediyorum sadece.

Bende şöyle bir olumsuzluk var...kendim dışında bir başkasının mesuliyetini üstlendiğimde psikolojim çatırdıyor. Ve hata yapıyorum. Benim gibiler için uygun değil. Beceremem yani

Becerebiliyorsanız ve o sorumluluk bükmeyecekse belinizi...harika geliyor kulağa! (Kardan size ne kadar yüzdelik verecekler bilmiyorum - az bir şey değildir heralde)

Neyse, günaydınlar efendim...

Buyurun Çay + Boyoz yiyiniz:

Selamlar, çayı kaçırdık herhalde, ben de kahve demledim şimdi taze taze, mis gibi buyurmaz mısınız?

Buna %100 katılıyorum. Kriterler de oldukça kısa vadeli, Örneğin;
    10.000$'lık hesapta, İlk aşamada en az 4 iş günü en az 4 trade ile, günlük %5 drawdown (-500$) altına inmeden, toplamda %10 eksi (-1000$) yapmadan +%10 (+1000$) kar hedefine ulaşmak (hedef süre kısıtlaması yok-4 gün de olur 40 gün de). Bunu geçerseniz ikinci aşamada da aynı şeyleri tekrar yapmanız isteniyor ve firmanın traderı oluyorsunuz. Yatırdığınız parayı da geri ödüyorlar. Karın %80'ini size veriyorlar.

Kesinlikle ortada emanet edilen bir para da olmadığını düşünüyorum. Hatta bence son girenin parasının ilk girene verildiği şema düzeni bile olabilir. Sonuçta challenglar ücretli. Yönetmek istediğiniz fonu artırmak istediğinizde daha yüksek bir meblağ ödeyerek challenga tekrar başlıyorsunuz. Parayı da bu challengları geçemeyenlerden kazanıyorlar haliyle. Bir de bence paylaşmadıkları kendi algoritmalarıyla gerçekten istikrarlı karlı traderlerı ayıklayıp copy trade yapıyor olabilirler.
    Bunu yapan birkaç arkadaşım var, ve paralarını alıyorlar (şimdilik), bir yerde patlayacağını düşünsem de şeytan dürtüyor. Önemli olan ilk challenge'ı geçip ücret iadesini de alıp risk free takılmak gibi.

Oralarda bir yerde kahve resmi olacaktı ama ekleyememişim

5.  Alıntı Originally Posted by Dore Yazıyı Oku
    Hocam dokunmasın bu, biz alışmışız zift gibi kahveyle demli çaya

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by Dore Yazıyı Oku
    Çay bile pembe Ayrıca o çiçekler de ağzına girer insanın

Keşke waffle makinem olsa, güzel bir waffle ustası olsam, waffle yapsam, ve o videodaki çilekleri üstüne koysam, üstüne de çikolata eritip döksem, çay yapsam, Yüzüklerin Efendisi İki Kule izleyerek yesem...

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by pipking Yazıyı Oku
    Hocam dokunmasın bu, biz alışmışız zift gibi kahveyle demli çaya
    Hakkaten ha

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by pipking Yazıyı Oku
    Selamlar, çayı kaçırdık herhalde, ben de kahve demledim şimdi taze taze, mis gibi buyurmaz mısınız?

Buna %100 katılıyorum. Kriterler de oldukça kısa vadeli, Örneğin;
    10.000$'lık hesapta, İlk aşamada en az 4 iş günü en az 4 trade ile, günlük %5 drawdown (-500$) altına inmeden, toplamda %10 eksi (-1000$) yapmadan +%10 (+1000$) kar hedefine ulaşmak (hedef süre kısıtlaması yok-4 gün de olur 40 gün de). Bunu geçerseniz ikinci aşamada da aynı şeyleri tekrar yapmanız isteniyor ve firmanın traderı oluyorsunuz. Yatırdığınız parayı da geri ödüyorlar. Karın %80'ini size veriyorlar.

Kesinlikle ortada emanet edilen bir para da olmadığını düşünüyorum. Hatta bence son girenin parasının ilk girene verildiği şema düzeni bile olabilir. Sonuçta challenglar ücretli. Yönetmek istediğiniz fonu artırmak istediğinizde daha yüksek bir meblağ ödeyerek challenga tekrar başlıyorsunuz. Parayı da bu challengları geçemeyenlerden kazanıyorlar haliyle. Bir de bence paylaşmadıkları kendi algoritmalarıyla gerçekten istikrarlı karlı traderlerı ayıklayıp copy trade yapıyor olabilirler.
    Bunu yapan birkaç arkadaşım var, ve paralarını alıyorlar (şimdilik), bir yerde patlayacağını düşünsem de şeytan dürtüyor. Önemli olan ilk challenge'ı geçip ücret iadesini de alıp risk free takılmak gibi.

Oralarda bir yerde kahve resmi olacaktı ama ekleyememişim
    Alangirli şeyler yani

"Kısa zamanda büyük para kazanayım" motivasyonuyla girdiğim her şeyde çuvalladım. İleride torunlarım olursa onlara bu konuyla ilgili bir atasözü bırakmak gibi bir planım bile var.

Fon yönetme hayali - temelinde büyük meblağ yönetip kısa zamanda güzel kar etme güdüsü var sanırım (tartışılabilir). Benim gözümde ufak yatırımcının elindekini almak için cafcaflı yeni bir tezgahtan ibaret.

Vaktiyle biri söylemişti, "Günde sadece 17 PIP hedefliyorum. Düzenli 17 PIP ile araba da olur, ev de olur" diye.

Yarışmada güzel bir yere gelirseniz söyleyin, olumlu yorum falan yazalım

Ben her an ant kaçabilirim, şimdiden selamlar herkese

Sayfa 235/238 İlkİlk ... 135185225233234235236237 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •