Sayfa 206/238 İlkİlk ... 106156196204205206207208216 ... SonSon
Arama sonucu : 1899 madde; 1,641 - 1,648 arası.

Konu: GBPUSD (Cable)

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by selym Yazıyı Oku
    CADJPY - D1 Zaman Dilimi

Yükselen Takoz dikkatimi çekti. Hoşuma da gitti. Ve bugünkü geri çekilme de her şeyi daha bir güzel yaptı.

SATIŞ Emri açarak piyasaya dahil oldum.

Zaman her şeyi gösterecek...

Bu işlem STOP oldu, Bekleyen Alım Emrim devreye girdi.

Ne yalan söyliym, çok emindim düşeceğinden.

Saygılar

DEMO İşlemlerdir - Kale Almayınız

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    Bekleyen Alım Emrim devreye girdi.

Ne yalan söyliym, çok emindim düşeceğinden.

Saygılar

Bu işlemi de +55 ile kapadım. Altına geçtim.

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271

Bugün en sevdiğim tanklardan bir tanesi olan AMX 50 B hakkında bir şeyler yazmak istiyorum.

Tank hakkında kısa bilgi:

Fransız Ana Muharebe Tankı AMX 50 B, 1950'lerde geliştirilen bir tank prototipidir. İşte AMX 50 B hakkında detaylı bilgiler:

1. Tarihçe:
    AMX 50 B, Fransız şirketi Ateliers de Construction d'Issy-les-Moulineaux (AMX) tarafından tasarlanan bir proje olarak ortaya çıktı. İkinci Dünya Savaşı sonrasında Fransız Ordusu'nun ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen bir prototip tanktı.

2. Özellikler:
    AMX 50 B, ağır sınıfta yer alan bir ana muharebe tankıdır. Aşağıda özelliklerini bulabilirsiniz:

- Mürettebat: 4 kişilik mürettebat (komutan, nişancı, şoför ve yükleyici)
    - Ağırlık: 51 ton
    - Uzunluk: 9.53 metre
    - Genişlik: 3.42 metre
    - Yükseklik: 2.79 metre
    - Motor: Continental AV-1790-5B V12 benzinli motor (750 beygir gücü)
    - Hız: Maksimum 51 km/saate çıkabilen bir hıza sahip
    - Zırh: Ön zırhı, 120 mm'ye kadar zırh delici mermilere karşı koruma sağlayabilecek kadar kalındı.

3. Silah Sistemleri:
    AMX 50 B, güçlü bir silah sistemiyle donatılmıştır. Ana silah olarak, 120 mm'lik SA46 model top kullanır. Bu top, yüksek delici gücüne ve iyi bir menzile sahiptir. Ayrıca, tankın üzerinde birçok makineli tüfek ve anti-hava silahları bulunur.

4. Üretim ve Hizmet Durumu:
    AMX 50 B, prototip aşamasında kalmış ve seri üretime geçmemiştir. Projede bazı mali ve teknik zorluklar nedeniyle geliştirme aşaması sonlandırılmıştır. Bu nedenle AMX 50 B, gerçek muharebe sahalarında hizmet vermemiştir.

AMX 50 B, Fransız tank geliştirme programının bir parçası olarak dönemin teknolojik gereksinimlerine yanıt olarak tasarlanmış bir prototip tanktır. Geliştirilme aşaması tamamlanmadığından dolayı hizmet geçmişi yoktur. Ancak, tankın tasarımı ve özellikleri, o dönemdeki Fransız tank geliştirme stratejisini yansıtan ilginç bir örnektir.

Gerçek hayatta sadece prototip aşamasında kalmış bu tank, oyunda yüksek top eğimiyle arazi esneklikleri sunarken, yüksek hızı sayesinde hızlı cephe değiştirme yeteneğine sahipken, öbür taraftan devasa boyutları yüzünden (ve zırhının çok zayıf olmasından ötürü) düşman tanklarının kolayca hedef alabildiği bir konumda. Herhangi bir çalılık ya da ağaç arkasında gizlenme ihtimali çok zayıf olan bu tankın belki de en olumsuz özelliği bu.

Eğer Fransızlar aynı özelliklerde daha küçük, yine de zırhsız bir tank yapmış olsalardı (bence) gerçek hayatta da arazide güzel hizmet verirdi bu tank. Şehir savaşlarında ise doğal olarak fiyasko olurdu (şehir savaşları için tasarlanmadı zaten).

Selamlar

Bu da oyunun ilk zamanlarından tankın nasıl kullanılması gerektiğine dair kısa vir video. Oyunun ilk zamanları olduğu için grafik o kadar da göz alıcı değil, ama tank hakkında isabetli ve özet bigiler vermesi açısından faydalı:

Son düzenleme : selym; 04-06-2023 saat: 11:08.

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    GBPUSD - D1 Zaman Dilimi - BUY Denemesi Yaptım (REM: 37 PİP)
    EURUSD - D1 Zaman Dilimi - BUY Denemesi Yaptım (REM: 46 PİP)
    XAUUSD - D1 Zaman Dilimi - SATIŞ İŞLEMİ Açtım (REM: 43 Dolar (Baya Fazla))

Her iki paritede de SL seviyelerinde Bekleyen Satış Emirleri bulunmakta. Ne olacağını hakikaten bilemiyorum.

Zaman her şeyi gösterecek.

Selamlar

Edit:

CADJPY- D1 Zaman Dilimi - BUY Denemesi Yaptım (REM: 72 PİP) (Gereken yerlere Bekleyen Satış Emirleri konuldu)

Son düzenleme : selym; 05-06-2023 saat: 17:35.

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    EURUSD - D1 Zaman Dilimi - BUY Denemesi Yaptım (REM: 46 PİP)
    +30 Kapadım.... Bu paritede işlem yapmayı sevmiyorum. Demin bir an basiretim bağlandı ve işleme girdim.

Aklım başıma gelince kapadım.

Bekleyen emirleri de siliyorum.

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    XAUUSD - D1 Zaman Dilimi

Sabah ALIM Emirlerimin ikisi de STOP oldu ve Bekleyen Satış Emrim devreye girdi.

An itibariyle fiyat geri çekilme yapıyor ve ben bu geri çekilmenin 1967 'lere (Kırımızı Kutucuk) kadar olmasını istiyorum. Hemen o kutucuğun altına 1966 seviyesine Bekleyen Satış Emri yerleştirdim.

Zaman her şeyi gösterecek

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    XAUUSD - D1 Zaman Dilimi

Sabah ALIM Emirlerimin ikisi de STOP oldu ve Bekleyen Satış Emrim devreye girdi.

An itibariyle fiyat geri çekilme yapıyor ve ben bu geri çekilmenin 1967 'lere (Kırımızı Kutucuk) kadar olmasını istiyorum. Hemen o kutucuğun altına 1966 seviyesine Bekleyen Satış Emri yerleştirdim.

Zaman her şeyi gösterecek

Bekleyen Satış Emri gerçekleşti

Bu hafta önemli pek veri yokmuş. O yüzden, büyük ihtimalle bütün hafta, çok mesafe kat etmeksizin, olduğu yerde git gel yapacak. Böyle olduğu zamanlarda bol bol STOP oluyorum

Bunun dışında CADJPY yukarı çıkmaya devam ediyor ve işlemi kapatmadım. Bugünkü mum bu şekilde kapanırsa SL seviyesini biraz daha yukarı taşıyacağım.

Sterlin ve euro işlemlerini ise ortalama 20-30 pip kar ile dün kapatmıştım zaten.

Normal şartlar altında Altın ile CADJPY ters korele pariteler. Ancak ikisi eş zamanlı olarak hareket etmiyor. CADJPY bugün günlük mesafesini tamamlamış olmasına rağmen altının olduğu yerde kalmış olması aklıma "Satıcıların isteksizliği mi var acaba?" diye bir soru getiriyor.

Zaman herşeyi gösterecek...

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 206/238 İlkİlk ... 106156196204205206207208216 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •