Sayfa 1/238 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 1899 madde; 1 - 8 arası.

Konu: GBPUSD (Cable)

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271

GBPUSD (Cable)

Merhaba,

Forumda köklü bir üye değilim, sadece fikir paylaşımı anlamında ve sadece GBPUSD odaklanan bir başlık olsun istedim. Bilindiği üzere GBP pariteleri gerek volatiliteleri olsun, gerek majör parite olması olsun, gerek (bugünlerde) altın ile korele hareket ediyor olması ve indikatör sayılabilecek olması olsun, çoğumuzun göz ardı etmediği bir parite.

Başlıkta bazı kurallar olsun istiyorum.

Başlık Kuralları:
    1- Grafik + Analiz paylaşımlarının hepsi baş tacıdır. Sadece grafik atıp herhangi analiz ya da yorum yapılmayan gönderiler hoş karşılanmayacaktır.
    2- Başlığın adı her ne kadar GBPUSD olsa da (çok gerekli olması halinde) bağlantılı paritelerde de analizler baş tacı edilecektir. (Diğer GBP Pariteleri, Korele Pariteler,...)
    3- Haftalık ya da aylık challange 'lar düzenleyebilirim bazen (DEMO ya da GERÇEK HESAP). Kaybeden bir fakire Çorba (ya da sokakta kalan insanlara dürüm falan) ısmarlar. Bu challange 'lar kapsamında katılımcılar haftabaşı katıldıklarını belirtecek, haftasonu büyüme yüzdesi en az olan Çorbayı ısmarlar.
    4- Başlıkta herhangi öğretme amacı güdülmemektedir. Zaten (gerçekçi olalım) bir iki Forum Gönderisi okuyarak bu zıkkımın öğrenilmesi mümkün değil.
    5- Haftasonları oyunlarla ilgili şeyler paylaşabilirim. (Oynadığım 2 tane oyun var: World of Tanks, Euro Truck Simulator)
    6- Aklıma geldikçe eklerim

Selamlar
    Son düzenleme : selym; 14-12-2022 saat: 14:48.
    DEMO İşlemlerdir - Kale Almayınız

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    An itibariyle GBPUSD ile pozitif ya da negatif korelasyon halinde olan pariteler şu şekilde:

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    Bugün itibariyle ilk işlemim ALIM yönünde. Önemli bir destek seviyesinden güzel bir tepki geldi, devamının gelme ihtimali için ALIM girişiminde bulunmak mantıklı geldi bana.

Diğer taraftan D1 grafikte de potansiyel bir dönüş seviyesindeyiz. Bunu da söylemezsem Allah çarpar.

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    Bu işlemde ciddi bir tane daha pürüz var... o da alt zaman dilimlere inildiğinde görülür hale gelen (resimde, sol taraftaki kırmızı kutucukla gösterilen yer) GAP. Yani akşam ekonomik verilerin açıklanmasıyla fiyatın (eğer yukarıya gidecekse bile) önce o GAP 'i doldurup, ardından yukarı gitme ihtimali mevcut. Bildiğim kadarıyla doldurulmayan GAP çok az. Yani bunun da doldurulma ihtimali hayli yüksek.

Böylesi bir durumda SL olucam. Ama stratejiye sadık kalmak adına SL de herhangi değişiklik yapmıyorum. SL olursam bile yine farklı bir seviyeden trende katılırım.

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by selym Yazıyı Oku
    ... gerek (bugünlerde) altın ile korele hareket ediyor olması ve indikatör sayılabilecek olması olsun...
    Bu da H4 grafikte GBPUSD ile XAUUSD arasındaki korelasyonu gösteren grafik ... Aradaki korelasyon son günlerde %89,3

Az değil yani...

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by selym Yazıyı Oku
    ... devamının gelme ihtimali için ALIM girişiminde bulunmak mantıklı geldi bana.

Saat 22:00 gibi baya önemli veriler gelecek USD tarafından:

Haliyle piyasada büyük dalgalanmalar olabilir ve o dalgalanmalarda dalgaların üstünde surf yapmak istemiyorum

Bu sebeple ALIM işlemimi +37 PIP ile kapattım:

Dalgalanma geçtikten sonra bir yerden katılırım trende.

Saygılar

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    İyi ki kapamışım işlemi - konuşmada ne söylendiyse parite göçtü.

M15 grafik şu şekilde:

8. Selamlar, kolay gelsin.

forexfactory'deki selym co musun hocam?

Sayfa 1/238 1231151101 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz