Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 49 madde; 9 - 16 arası.

Konu: EYGYO - EYG Gayrimenkul YO

1.  Alıntı Originally Posted by snowdancer Yazıyı Oku
    Yanlışınız var.

Tera oransal bir halka arz idi, bu ise eşit halka arz.

Kaç lot geleceğine gelince, kesin olmamakla birlikte şöyle kabaca bir hesap yapılabilir.

PLTUR halka arzı baz alınarak 630 bin katılımcı sayısı üzerinden gidilirse 40 lot civarı gelir, oda 560 TL civarı bir rakama tekabül eder. ( Sayılar yaklaşıktır, tam hesap yapmadım )
    25 milyon lot diyelim
    Talep 600.000 kişi olsun
    40 lot gelmez mi, en fazlaaa
    14.23X40=570 tl ilk talep yeterli oluyor
    talep 1m olursa 25 lot olur gibi gibi
    300 tl yeterli oluyor
    talebi tahmin etmek sanki yetiyor gibi
    hata varsa düzeltin,,, e/h?

Alıntı Originally Posted by Maacit Yazıyı Oku
    25 milyon lot diyelim
    Talep 600.000 kişi olsun
    40 lot gelmez mi, en fazlaaa
    14.23X40=570 tl ilk talep yeterli oluyor
    talep 1m olursa 25 lot olur gibi gibi
    300 tl yeterli oluyor
    talebi tahmin etmek sanki yetiyor gibi
    hata varsa düzeltin,,, e/h?
    Hesap doğrudur. Dağıtılacak lotu, talep edecek kişi sayısına bölerek ortalama adet bulabilirsiniz. Oradan da fiyat ile çarparak kaç para olacağı hesaplayabilirsiniz.

Talep edecek kişi sayısı içinde bir önceki eşit dağıtıma katılan kişi sayısı referans alınabilir.

***Dağıtılacak lot sayısı bazen yurt içi bireysel, yurt içi bireysel yüksek, yurtiçi kurumsal, yurtdışı kurumsal diye yüzdelik bölüştürülebiliyor, hesap yaparken buna da dikkat etmek gerekir.
    Paylaşımlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez... Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene...

3. bu fiirmanın finansal bilgileriyle ilgili bir data var mı ?

Alıntı Originally Posted by chrzgs Yazıyı Oku
    bu fiirmanın finansal bilgileriyle ilgili bir data var mı ?
    Elbette var. Onaylı izahname içinde bulunmaktadır.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5. 12-13 lot gelir ( tahminim )
    değmez,
    başvuran başvursun, o ayrı

Alıntı Originally Posted by snowdancer Yazıyı Oku
    Yanlışınız var.

Tera oransal bir halka arz idi, bu ise eşit halka arz.

Kaç lot geleceğine gelince, kesin olmamakla birlikte şöyle kabaca bir hesap yapılabilir.

PLTUR halka arzı baz alınarak 630 bin katılımcı sayısı üzerinden gidilirse 40 lot civarı gelir, oda 560 TL civarı bir rakama tekabül eder. ( Sayılar yaklaşıktır, tam hesap yapmadım )
     Alıntı Originally Posted by Maacit Yazıyı Oku
    12-13 lot gelir ( tahminim )
    değmez,
    başvuran başvursun, o ayrı
    Merhabalar,

Konuyla ilgili yukarıda bir açıklama ve gelebilecek lot adedi ile ilgili bir tahminde bulunmuştum. Bahsettiğiniz gibi 12-13 lot 'tan fazla gelecektir. 12-13 lot gelebilmesi için 2.000.000 ( 2 milyon ) kişinin talep etmesi gerekir ki şimdiye kadar bu kadar kişilik bir talep henüz olmadı. Olmaz demiyorum ama henüz şimdiye kadar olmadı.

En son eşit dağıtım olan PLTUR 'a katılan kişi sayısı 629.921'dir. Bunu baz alarak hesap yapabilirsiniz.

Hadi %10 daha artıp, katılımcı 700.000 kişi oldu diyelim. 24.750.000 lot / 700.000 kişi 'den 35 -36 lot gelecektir.

Onun da bedeli 498,05 - 512,28 TL olacaktır.
    Son düzenleme : snowdancer; 23-12-2022 saat: 08:41.
    Paylaşımlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez... Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene...

Alıntı Originally Posted by snowdancer Yazıyı Oku
    Merhabalar,

Konuyla ilgili yukarıda bir açıklama ve gelebilecek lot adedi ile ilgili bir tahminde bulunmuştum. Bahsettiğiniz gibi 12-13 lot 'tan fazla gelecektir. 12-13 lot gelebilmesi için 2.000.000 ( 2 milyon ) kişinin talep etmesi gerekir ki şimdiye kadar bu kadar kişilik bir talep henüz olmadı. Olmaz demiyorum ama henüz şimdiye kadar olmadı.

En son eşit dağıtım olan PLTUR 'a katılan kişi sayısı 629.921'dir. Bunu baz alarak hesap yapabilirsiniz.

Hadi %10 daha artıp, katılımcı 700.000 kişi oldu diyelim. 24.750.000 lot / 700.000 kişi 'den 35 -36 lot gelecektir.

Onun da bedeli 498,05 - 512,28 TL olacaktır.
    +1 katılıyorum kabaca varsa nakit 700 lira at bekle

8. 500 tl lik başvuru yapacağım
    yeterli gibi

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •