Sayfa 13/16 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
Arama sonucu : 127 madde; 97 - 104 arası.

Konu: En İyi/Uygun Aracı Kurum/Banka Tavsiyeleri

Söyledikleriniz mazide kaldı mazide, şu an vur kaç dönemi , uzun yıllat uzun vadeci oldum bekledim ama şunu gördüm ki çok büyük hata imiş, vur kaç yap ve kar ı cebe at olay buymuş, hamallık yapmak yerine kar cebe

2. 500 bin TL param olsa şimdi ornek veriyorum temettü verimi yüksek hisslerden vesbe almış olsam.
    tanesi 19 TL den 25000 - 30000 arası hisse oluyor 30 000 LOT Vesbe hissemiz olsa ( en son 3 TL ye yakın temettü vermişti)
    90 000 TL ye yakın temettü demek 12 aya böldügüne 8 bin küsür tl yapıyor. asgari ücretin 2500 Tl oldugunu dusunursek iyi para degil mi?
    Forumda yazdıklarım yatırım tavsiyesi degildir adamı hasta etmeyin....

Valla 70-80 bin tl ile mesela bu ay 38 bin kazanıyorsan bir yıl o parayı oraya gömmeye gerek yok, mesela arkadaşım 5000 lot pgsus ü 24 den alıp 52 den verdi kar ı siz hesap edin , borsa fırsat demektir nakitin varsa fırsat sürekli doğar ama bir kağıda saplanıp kalırsan mahveder, temmettü için hisse alınmaz görüşündeyim 21 yıl borsada olan biri olarak

Alıntı Originally Posted by novek Yazıyı Oku
    500 bin TL param olsa şimdi ornek veriyorum temettü verimi yüksek hisslerden vesbe almış olsam.
    tanesi 19 TL den 25000 - 30000 arası hisse oluyor 30 000 LOT Vesbe hissemiz olsa ( en son 3 TL ye yakın temettü vermişti)
    90 000 TL ye yakın temettü demek 12 aya böldügüne 8 bin küsür tl yapıyor. asgari ücretin 2500 Tl oldugunu dusunursek iyi para degil mi?
    Valla her yıl aynı temettüyü vermez, daha da kötüsü temettü hiç vermeyebilir bir de üstüne aldığınız değerin altına düşebilir. Ayrıca temettünün vergisi de var.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

5. Mkk emir iptal komisyonunun hangi durumlarda alindigini bilen var mi?
    1) gerceklesmeyen her emirden?
    2) anlik fiyat ile esitlendikten sonra iptal/fiyat kotulestirme yapilanlardan?
    (Cuzi bir oran ama yine de merak ettim. Iptal edebilecegimiz emirleri hic vermeyelm hepsinden aliyosa. Umarim dogru basliga sormusumdur)

Arkadaşlar aracı kurumunuzu iyi seçin bugün bir kez daha gördüm kü iş yatırımın trademaster ı çok kötü, düşünün 16.58 den şu ana kadar yani 17.53 olmuş halen sisteme girip işlem yapamıyorsunuz, telefonlar aradım danışmanlar da işlem yapamıyor neymiş efendim sistemde sorun var düzeltiyorlar, tamam da arkadaş sermaye piyasasında 1 saniye bile önemli iken 1 saattir işlem yapamıyorsam bunun sorumluluğu kimde? Kağıdım taban yese ne olacak? Pozisyon kapatmam gerekiyorsa senin sistemin beni neden mağdur ediyor sürekli, arkadaşlar tercihinizi iyi yapın inşallah kısa süre sonra kurtulacağım bu iş yatırım ve trademaster dan

Alıntı Originally Posted by uvy Yazıyı Oku
    TEB ile çalışıyorum onbinde 5 komisyonu,
    İş bankası bu komisyona iner mi acaba ? Bilen var mıdır

İş bankası temettuden komisyon alıyor mu ?

AL SAT TUT YTD
    ykb yatırım geçmiş yıllarda temettüden komisyon alıyordu, itiraz halinde geri ödediler.

Alıntı Originally Posted by judge90 Yazıyı Oku
    Açıkçası ben de gedik yatırım ile TEB yatırım hangisi iyi kararsız kaldım , bunlarla çalışan arkadaşlar artı ve eksileri yazabilirse bilgilenmiş oluruz. Aradığımızda herşeyi üfürüyorlar da önemli olan onlarla çalışan kişilerin söyledikleri diye düşünüyorum
    ben TEB kullanıyordum komisyon binde bir çok yüksekti. Ayrıca gelen T+2 para hemen fona falan aktarılıyor parayı arıyorsunuz nerede bu diye sonra fonu bozduruyorsunuz bana cazip gelmedi.

İş Bankasının arayüzü çok iyi temettüyü maliyetten düşüyor benim de hoşuma gidiyor ama komisyon çok kötü, onu arada kullanıyorum. Artık çoğunlukla Osmanlı Yatırım kullanıyorum. Hiçbir sıkıntım yok. komisyon da iyi onbinde 4.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Sayfa 13/16 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •