Sayfa 128/183 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178 ... SonSon
Arama sonucu : 1462 madde; 1,017 - 1,024 arası.

Konu: ASTOR - Astor Enerji A.Ş.

1. Şirket tüm haberleri paylaşmıyor, seçici davranıyorlar KAP haberlerinde.

Alıntı Originally Posted by haldırhuldur Yazıyı Oku
    Hocam sizce tüm haberleri paylaşıyorlar mi eğer öyleyse ilk üç ayda atılan haberler üzerinden ilk çeyrek kârı yapmayı denediniz mi hiç tahminimiz nedir halka arzdan gelecek parayı saymasak mesela onun tam olarak nasıl yansıyacağını kestirmek güç bu arada yorumlar için teşekkürler faydalı oluyor...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Andrei28 Yazıyı Oku
    Hocam transformatör piyasasını biraz incelerseniz uluse-europower, Astorun yanında çok minik kalırlar.
    Astorun rakipleri siemens-hitachi.
    Astor dünya devi olma yolunda ilerliyor.
    Dünyanın hemen hemen her yerinden güzel işler alıyor. Şimdilik bana göre küçük meblağlar bunlar 3-10Milyon dolarlıklar.
    İlerleyen yıllarda 100-200Milyon dolarlık ihaleler neden olmasın?
    Aynen öyle, Astor un marka olduğu asıl alan transformatör. Uluse önceden üretmiyordu , Astor da elektrik pano vb kısımda yoktu. İlk önce Uluse astorun alanına girdi , sonra astor uluse nin alanına. tatlı bir rekabet vardı aralarında.

Bugün kap haberleri hakkında mail attım;
    KAP’ta yapılan duyurular nispeten yatırımcı açısından da önem arz eden, orta-büyük ölçekli, siparişler olduğu için imalat ve teslim süreleri de nispeten uzun olmaktadır.
    diye cevap verdiler. Tahmin edersiniz ki Kap'a verilmeyen küçük ölçekli işler de var. 2 vardiya halinde çalışıyorlar, üretim bantları yeterli seviyede. Hisse değeri yükselmesi gereken bi şirket için herşey hazır lakin neden bu durumdayız anlayamıyorum.
    Yaklaşık 1 haftada ekrana bakmamak için Behzat Ç'nin bütün bölümlerini izledim

4. Gelen Kap haberleri ile 3 aylık bilanço tahmininde bulunmak zor.. Geçmişten alınan ancak teslimatı yeni yapılan siparişler var. Ben genel kurula katıldım.. Açıkçası hisseyi 50 li fiatlardan almıştım ve pahalı aldım galiba diye endişe ediyordum taaki Sincan Temelli OSB deki muhteşem fabrikayı görünceye kadar..Fabrikayı görüpte şaşırmamak elde değil..Tüm ortaklara bir kez gidip görmelerini öneririm..Nasıl bir şirkete ortak okduklarını anlamaları için..Bu arada patronlarda son derece iyi dürüst samimi insanlar..Sadece halka arzı yapan aracı kurum bunları kandırmış ve çok ucuz fiattan halka arza ikna etmiş..bugünkü şartlarda yıl sonu bilançosuna göre halka arz etseler fiatı en az 40 tl olurdu..ve şirket kasasına 1.85 milyar değil 7 milyar nakit para girerdi ..Neyse en azından şunu biliyoruz..şirket 2023 yılı üretim kapasitesinin tamamını satmış durumda şu an 2024 yılı siparişlerini alıyorlar.. ve açıklamadıkları çok önemli projelerin masalarında olduğunu finalize edince açıklama yapacaklarını söylediler..Bugün Yapı Kredinin günler sonra 1.4 milyon lot alması ilginçti..Bayağı dökülen oldu..Yarın sanki 55-56 lı rakamları görecek gibiyiz..Yasak 28 nisan da bitiyor.. Bu tarih yaklaştıkça hisse yukarı doğru hareketlenebilir..Bir sürü insan yasaktan dolayı mallarının kredili kısmını boşalttı.. 28 nisan da bu yasağın kalkmasıyla yeniden işlem hacminde 1.sıraya oturacaktır.. Burda yapılacak tek doğru hareket panik yapmadan sabırla beklemek.. Çok güzel herşeyiyle dört dörtlük bir şirket ortağıyız..Arkamıza yaslanıp kahvemizi keyifle höpürdetelim.. Tabiiki iftardan sonra )

5.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Gelen Kap haberleri ile 3 aylık bilanço tahmininde bulunmak zor.. Geçmişten alınan ancak teslimatı yeni yapılan siparişler var. Ben genel kurula katıldım.. Açıkçası hisseyi 50 li fiatlardan almıştım ve pahalı aldım galiba diye endişe ediyordum taaki Sincan Temelli OSB deki muhteşem fabrikayı görünceye kadar..Fabrikayı görüpte şaşırmamak elde değil..Tüm ortaklara bir kez gidip görmelerini öneririm..Nasıl bir şirkete ortak okduklarını anlamaları için..Bu arada patronlarda son derece iyi dürüst samimi insanlar..Sadece halka arzı yapan aracı kurum bunları kandırmış ve çok ucuz fiattan halka arza ikna etmiş..bugünkü şartlarda yıl sonu bilançosuna göre halka arz etseler fiatı en az 40 tl olurdu..ve şirket kasasına 1.85 milyar değil 7 milyar nakit para girerdi ..Neyse en azından şunu biliyoruz..şirket 2023 yılı üretim kapasitesinin tamamını satmış durumda şu an 2024 yılı siparişlerini alıyorlar.. ve açıklamadıkları çok önemli projelerin masalarında olduğunu finalize edince açıklama yapacaklarını söylediler..Bugün Yapı Kredinin günler sonra 1.4 milyon lot alması ilginçti..Bayağı dökülen oldu..Yarın sanki 55-56 lı rakamları görecek gibiyiz..Yasak 28 nisan da bitiyor.. Bu tarih yaklaştıkça hisse yukarı doğru hareketlenebilir..Bir sürü insan yasaktan dolayı mallarının kredili kısmını boşalttı.. 28 nisan da bu yasağın kalkmasıyla yeniden işlem hacminde 1.sıraya oturacaktır.. Burda yapılacak tek doğru hareket panik yapmadan sabırla beklemek.. Çok güzel herşeyiyle dört dörtlük bir şirket ortağıyız..Arkamıza yaslanıp kahvemizi keyifle höpürdetelim.. Tabiiki iftardan sonra )
    20 ila 30 arasında zikzak çizerken söylemiştim devasa bir üretim tesisi var diye bu masa başında oturup bu şirketin hissesini bedevadan alan yatırım fonları emeklilik fonları ve yabancılar 90 milyon malı satarken bu fabrikadan doğru dürüst haberleri yoktu veya idrak edemediler kısa donlu yeni yetme veletler birde yatırım uzmanı olacaklar ben olsam hepisini kovardım
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

6. Cw enerji Astor'un iş yaptığı şirketlerden biri. Taahhüt işleri.

O da borsaya geliyor.

Bakalım bir etki yaratacak mı?

CPH2269 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

7. Cw enerji panel üretiyor hocam, astor ise transformatör.
    Birbirinden çok farklı alanlar.

Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Cw enerji Astor'un iş yaptığı şirketlerden biri. Taahhüt işleri.

O da borsaya geliyor.

Bakalım bir etki yaratacak mı?

CPH2269 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Gelip 100 liradan alsınlar bizden hocam sıkıntı yok. Toplamaya devam

Alıntı Originally Posted by kilavuz Yazıyı Oku
    20 ila 30 arasında zikzak çizerken söylemiştim devasa bir üretim tesisi var diye bu masa başında oturup bu şirketin hissesini bedevadan alan yatırım fonları emeklilik fonları ve yabancılar 90 milyon malı satarken bu fabrikadan doğru dürüst haberleri yoktu veya idrak edemediler kısa donlu yeni yetme veletler birde yatırım uzmanı olacaklar ben olsam hepisini kovardım

Sayfa 128/183 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •