Special Days Image
Arama sonucu : 2 madde; 1 - 2 arası.

Konu: Son 3 sene kazancınız gelecek 3 sene öngördüğünüz

1. Son 3 sene kazancınız gelecek 3 sene öngördüğünüz

Kendimden pandemi öncesi borsa yatimcisiyim tüm birikimimim haliyle borsada idi.2015 de 1 birim param pandemi öncesi 2019 sonbaharda 6 birim oldu. Hisse m çok yükseldi yarısını çekip g.menkul aldım küçük ölçekli.Sonra pandemi başladı sattığım hisse hiç düşmedi bilakis günümüze kadar * 10 kat yaptı aldığım g.menkul o kadar yapmamıştır 5-6 kat yaptı.Gelelim kalan %50 borsadaki sermaye me.3 birim para 3 yılda 35 kat oldu enflasyon arındırılmış halı 7 yılda * 5 yaptı. Farklı hisselerde 96 yılından itibaren borsa ile yakından ilgiliyim. Borsa dışı yatırımım yok.Gayrimenkul alım yılı pandemi öncesi imis. Demek istediğim ciddi sermaye koysa imisim servet sahibi olacakmisim. Son yıllarda döviz faiz artışı oranlarındaki sabit kur ve düşük faiz politikası borsa yatimcisi için ödül oldu.Bunu değerlendirenler ciddi kazançlar sağladı.Bundan sonra ne olabilir düşük faiz kontrollü kur politikası devam edermi? Yoksa seçim öncesi tıkanan ekonomik politikalar vb. Bu yolami girildi. Benim görüşüm düşük faiz kontrollü kur politikası devam edeceğini öngörüyorum.İssizlik ve yatırım çekmek için dışarı daki durgunluğu bu şekilde ekonomi de önlem alındı. Enflasyon da seçim sonrası 30-40 arası sonrasında 20 lerin altı zor gibi. Gelecek 3 yıl borsa döviz faiz üçgeninde faizin durumuna göre portföy de ağırlık değişmeli Şu an düşük faiz politikası ve kontrollü kur da %50 borsa kalani döviz faiz altın da seçim e kadar iyi bir portföy olur.Secim sonrası faiz oranlarında artış olursa ben ihtimal vermiyorum borsa minimumda tutulmalıdır. Borsada hükümet Varlık fonunun son 3 yılda destekli alımlarını on planda tutarak yatırımcı buraya çekildi çekilmeye devam edecek gibi görünüyor. Ytd.Aslinda en başlarda yapılması gerekenler sermaye piyasalarında Yeni yeni insanları döviz faiz den borsa yatırımına yönlendiriyorlar. Ha birde krizler var en yakını 2006-2008 de bizzat yaşadım.Enka hol vardı Gürcistan Rus savaş i çıktı 16 aldığım Enka 4 e düş tü. 60 bin vardı o zaman 8 bin TL'ye düşmüştü krizler firsatmis halkb 3 garan 1,80 traktör 4 TL otkar 18 TL idi. Sermaye ilave ettim Borsaya devam psikolojin moral bitik o Zaman 60 bin 1 kilo altın 1 daire parası vay ne günlerdi.Kuzu ve Babo vardı garan nereden dönecek hesabı iddiaya girdiler di. 1,6mi 1,80 mi Çok okuyan değil çok gezen misali. Yine 2001 de böyle büyük bir kriz bryat vardı 10 TL bedelsiz vermişti. 98 de asya krizi isbank endeks 30 lar 2-3 gün taban gitmiş di. Kur atağında da yine 2021 Aralık ta devre kesmişti. 96 kısa dönem askerlik aktaş elektrik almıştım 150 TL asker harçlığı ile komutan borsa sohbet ediyoruz bana sordu ne var sende aktaş elektrik dedi o 600 TL dedim şansa bak garibim yüzü güldü. Allah'a şükür uzunda ihtiyaç olmayan para bolca sabır doğru hisseler. Önceleri krizler 6ay 1 yıl da toparliyordu. Görüşlerinizi geçmişte ne kazandınız gelecek te ne öngörüyorsunuz dinlemek yeni görüşleri okumak aydınlatıcı oluyor. Eski başlıklar dan babo nün para nasıl kaybedilir gibi oldu. Tşkler ayrıca yat.tav.degildir.
    Son düzenleme : e.yegen; 24-12-2022 saat: 10:06. Sebep: Hatalı öngörülen yazı

güzel bir başlık katkım olsun istedim arkadaşım...
    seçime kadar bu politikalarla borsa ve gayrimenkul artışlar devam, kur tutulabildiği ölçüde tutulacak , politika faizi ise aynen yerinde...
    seçimlerin sonucuna göre portföy yapılmalı derim...
    reis kazanırsa bundan farklı ne yapabilir bilemiyorum açıkçası...
    6 lı masa kazanırsa ise, faiz artırımları yapacak, dış sermaye getirmek zorunda , usd ilk önce hakettiği yere hareket edip sonra hafif geri çekilip dengesini bulacaktır...
    enflasyon 2023 de yüzde 40-50 bandında olacaktır, daha aşağısını beklemek hayalcilik olur...
    borsadaki şirketler yüksek karlılığa devam edeceklerdir, ancak balon olanlar var onlara dikkat...

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •