Sayfa 74/136 İlkİlk ... 2464727374757684124 ... SonSon
Arama sonucu : 1088 madde; 585 - 592 arası.

Konu: TNZTP - Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Sanayi Ticaret

1. Bir kaç arkadaş özelden sormuşlar koç holding Akdeniz Antalya merkezli hastanesi olan şirketi satın aldı . Ege bölgesi İzmir merkezli Tınaztepe sağlığı da satın alır mı? Diye ..
    Bilemeyiz ve satın alacağını da Sanmıyorum ama bu koç holding.... Eğer ki bu alanda ciddi ciddi büyüme kararı varsa Kimse karşısında duramaz.
    Tabi sağlık temalı üniversitesi olması da ekstra bir cazibe yabancılar içinde
    Koç holding içinde...
    Dediğim gibi sanmıyorum ama sağlıkta şirket satın almaları devam edecek ve sabancıda oyakta bu işe adım atacağa benzer.
    2 milyar dolar şirket ederinden bendeki hisseler satılık en azından .
    2 Milyar Dolar

2.  Alıntı Originally Posted by acemşah Yazıyı Oku
    Bir kaç arkadaş özelden sormuşlar koç holding Akdeniz Antalya merkezli hastanesi olan şirketi satın aldı . Ege bölgesi İzmir merkezli Tınaztepe sağlığı da satın alır mı? Diye ..
    Bilemeyiz ve satın alacağını da Sanmıyorum ama bu koç holding.... Eğer ki bu alanda ciddi ciddi büyüme kararı varsa Kimse karşısında duramaz.
    Tabi sağlık temalı üniversitesi olması da ekstra bir cazibe yabancılar içinde
    Koç holding içinde...
    Dediğim gibi sanmıyorum ama sağlıkta şirket satın almaları devam edecek ve sabancıda oyakta bu işe adım atacağa benzer.
    2 milyar dolar şirket ederinden bendeki hisseler satılık en azından .
    Kchol ve benzeri buyuk abilerin bu alana ve hassaten akdeniz ege gibi sahalarda bu sektöre yayilacagini daha önce yazmistiniz..yorumdan öte goruyoruz bilgiler ürpertici!!
    Sanmiyorum dediginiz mevzu hakkinda acik olurmusunuz..Tnztp bu alanda kendi basina bi dev olmaya mi gidiyor yoksa devlerin hedefindeki kucuk ama etkili rakip görulup satinalinmaya mi gidiyor..
    Yatirim vademizi direk etkileyecek bi mevzu oldugundan merakimizi mucip oldu ��

3. Cool

Alıntı Originally Posted by çotanak Yazıyı Oku
    Kchol ve benzeri buyuk abilerin bu alana ve hassaten akdeniz ege gibi sahalarda bu sektöre yayilacagini daha önce yazmistiniz..yorumdan öte goruyoruz bilgiler ürpertici!!
    Sanmiyorum dediginiz mevzu hakkinda acik olurmusunuz..Tnztp bu alanda kendi basina bi dev olmaya mi gidiyor yoksa devlerin hedefindeki kucuk ama etkili rakip görulup satinalinmaya mi gidiyor..
    Yatirim vademizi direk etkileyecek bi mevzu oldugundan merakimizi mucip oldu ��

Kısa kısa değindim aslında ama daha açık ve toplam görüş olarak;

Ticarette en değerli katma değerli yada kazançlı iş hizmet satışı, ve hizmet ihracatıdır; bir sürü fabrikadan bankadan enerjiden vs vs daha kazançlıdırlar. Hükümetin ekonomik vizyon çercevesinde çıkardığı yasalar, harcama yaptığı bütçelere baktığımızda yada halkın sağlığa erişmede yaşadığı sorunlar vb.. Sağlık sektörüne yapılan yatırımların veya harcamaların devasa boyutlara ulaştığı malum bu sorun sadece türkiyede değil Avrupa daha bir sorun yumağı haline geldi.
    Avrupa Birliği ülkelerinin sağlık harcamaları, yaşlı bakımına harcadığı meblağlar devasa boyutlara ulaştı, Sağlık turizminde Lokasyon olarak tarihi ve turistik yerlere tatil bölgelerine yakın olmak bir avantaj haline geldi.
    İşin özetinde devlet bu sektörü destekliyor, ve her yıl %40 oranında büyüyecek, gecen 20 yıl içinde 3-4 doktorun bir araya gelip açtığı 30 ..40 yataklı hastanecikler artık günün şartlarına göre ayakta kalması mümkün değil binalar yaşlı malzemeler yaşlı ekipmanlar eski, 500 özel şirket ve bunların 1500 civarında özel hastanesi var. Önümüzdeki 4-5 yıl içinde şirket sayısı 100 civarına inecek ve özel hastane sayısı da 1000 civarına inecek. Var olanlar kapanıp daha az sayıda ama daha büyük daha modern hastaneler açılacak bunun için büyük sermayeler lazım.

Bütün olarak lokasyondan çok önemli olan sağlık temalı üniversiteye kadar Tınaztepe'nin avantajı büyük bu açıdan bakıldığında Tınaztepeyi yerli devasa holdingler veya yabancı devasa sağlık tröstleri satın almak ister. Ancak Tınaztepe attığı adımlara bakıldığında kendisi ilk etapta Ege bölgesinin en büyüğü ve almanya ingiltere ve fransa'nın, hastalarına ve zengin yaşlılarına hizmet edebilecek istek ve kaynaklara sahip, ancak günün sonunda herkesin bir fiyatı vardır; eğer ki 2 milyar dolar teklif edilirse ancak ve ancak satılabileceğini düşünüyorum.

Evet büyük holdinglerin bu alan gireceğini ve şirket satın alacaklarını yazdım bu sektördeki fırsatların ve zenginliklerin büyüklüğü karşısında holdinglerin sessiz kalamayacağı ile alakalıdır.! Ürpertici yada şaşılacak bir durum yok; Koç holdin sağlık sektöründeki büyük zenginlik fırsatlarını ve konjüktürel değerlemeleri görüp bu alanda satın almalara başladı. Koç holding paranın nereden kazanacağını biliyor ve bir sürü okumuş harvard oxford mezunu paranın kokusunu 100.000 km uzaktan alabilen büyük dehalar çalıştırıyor..!

Hal böyle iken borsadaki minik minik yatırımcıların bu büyük fırsatı görememesi, esas ürpertici olan bu bence!

Tınaztepenin kendisi büyük bir dev olacak adımlar atıyor dev Global bir Sağlık turizm hizmetleri holdinginin yaşama başlangıç aşamasındayız! Globalisazyon türk lirasından, dolar bazında hedeflerin doğmasına yol açar..

Çok çok global anlamda başarılı olursa kim bilir belki tınaztepe, koç holding gibi şirketleri satın alır bir gün!
    Dünyanın en büyük şirketlerinde sağlık tröstlerinin sayısı çok fazladır!
    2 Milyar Dolar

4.  Alıntı Originally Posted by acemşah Yazıyı Oku
    Kısa kısa değindim aslında ama daha açık ve toplam görüş olarak;

Ticarette en değerli katma değerli yada kazançlı iş hizmet satışı, ve hizmet ihracatıdır; bir sürü fabrikadan bankadan enerjiden vs vs daha kazançlıdırlar. Hükümetin ekonomik vizyon çercevesinde çıkardığı yasalar, harcama yaptığı bütçelere baktığımızda yada halkın sağlığa erişmede yaşadığı sorunlar vb.. Sağlık sektörüne yapılan yatırımların veya harcamaların devasa boyutlara ulaştığı malum bu sorun sadece türkiyede değil Avrupa daha bir sorun yumağı haline geldi.
    Avrupa Birliği ülkelerinin sağlık harcamaları, yaşlı bakımına harcadığı meblağlar devasa boyutlara ulaştı, Sağlık turizminde Lokasyon olarak tarihi ve turistik yerlere tatil bölgelerine yakın olmak bir avantaj haline geldi.
    İşin özetinde devlet bu sektörü destekliyor, ve her yıl %40 oranında büyüyecek, gecen 20 yıl içinde 3-4 doktorun bir araya gelip açtığı 30 ..40 yataklı hastanecikler artık günün şartlarına göre ayakta kalması mümkün değil binalar yaşlı malzemeler yaşlı ekipmanlar eski, 500 özel şirket ve bunların 1500 civarında özel hastanesi var. Önümüzdeki 4-5 yıl içinde şirket sayısı 100 civarına inecek ve özel hastane sayısı da 1000 civarına inecek. Var olanlar kapanıp daha az sayıda ama daha büyük daha modern hastaneler açılacak bunun için büyük sermayeler lazım.

Bütün olarak lokasyondan çok önemli olan sağlık temalı üniversiteye kadar Tınaztepe'nin avantajı büyük bu açıdan bakıldığında Tınaztepeyi yerli devasa holdingler veya yabancı devasa sağlık tröstleri satın almak ister. Ancak Tınaztepe attığı adımlara bakıldığında kendisi ilk etapta Ege bölgesinin en büyüğü ve almanya ingiltere ve fransa'nın, hastalarına ve zengin yaşlılarına hizmet edebilecek istek ve kaynaklara sahip, ancak günün sonunda herkesin bir fiyatı vardır; eğer ki 2 milyar dolar teklif edilirse ancak ve ancak satılabileceğini düşünüyorum.

Evet büyük holdinglerin bu alan gireceğini ve şirket satın alacaklarını yazdım bu sektördeki fırsatların ve zenginliklerin büyüklüğü karşısında holdinglerin sessiz kalamayacağı ile alakalıdır.! Ürpertici yada şaşılacak bir durum yok; Koç holdin sağlık sektöründeki büyük zenginlik fırsatlarını ve konjüktürel değerlemeleri görüp bu alanda satın almalara başladı. Koç holding paranın nereden kazanacağını biliyor ve bir sürü okumuş harvard oxford mezunu paranın kokusunu 100.000 km uzaktan alabilen büyük dehalar çalıştırıyor..!

Hal böyle iken borsadaki minik minik yatırımcıların bu büyük fırsatı görememesi, esas ürpertici olan bu bence!

Tınaztepenin kendisi büyük bir dev olacak adımlar atıyor dev Global bir Sağlık turizm hizmetleri holdinginin yaşama başlangıç aşamasındayız! Globalisazyon türk lirasından, dolar bazında hedeflerin doğmasına yol açar..

Çok çok global anlamda başarılı olursa kim bilir belki tınaztepe, koç holding gibi şirketleri satın alır bir gün!
    Dünyanın en büyük şirketlerinde sağlık tröstlerinin sayısı çok fazladır!
    Feci gaza geldim, tavana kadar çiziyorum birazdan

5. Borsada hikaye satın alınır.Geleceği okumak her zaman kazandırır

6.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Feci gaza geldim, tavana kadar çiziyorum birazdan
    Hepsini almayın bence az küçük yatırımcıya da bırakın..
    2 Milyar Dolar

7. sağlık sektörüne ilgi artmaya başlamış.........yabancı fonlar fırsatları değerlendriyor...

HABERLER>EKONOMİ8 Ocak 2024 Pazartesi - 07:09

Covid 19 pandemisi, Türk sağlık sektöründeki hızlı değişiminin önünü açtı… Yabancı şirketler Türk sağlık sektörü şirketlerine yöneldi. İngiliz fonu IK Partners Türkiye’ye girdi

Pandemi döneminde Türkiye’nin sağlık sektöründeki önemi pandemiden sonra da yükselişini sürdürüyor. Aradan yıllar geçmesine rağmen yabancı yatırımcılar Türkiye’deki sağlık sektörüne yöneldi.
    Covid 19 pandemisi, Türk sağlık sektöründeki hızlı değişiminin önünü açtı… Yabancı şirketler Türk sağlık sektörü şirketlerine yöneldi. İngiliz fonu IK Partners Türkiye’ye girdi

Pandemiden sonra pek çok yabancı şirket Türk sağlık sektöründe hizmet veren şirketleri kendi bünyelerine katmaya devam ediyor. Dünya’dan Kerim Ülker konuyla ilgili “İngiliz fonu IK Partners İzmirli şirketle Türkiye’ye girdi†başlıklı yazı yazdı. Ülker’in yazısını tamamı şu şekilde:

“Tüm dünyayı etkileyen Covid 19 pandemisi, Türk sağlık sektöründeki hızlı değişimin miladı oldu.

Özellikle Avrupa’da birçok ülkeye maske, hijyen ürünleri tedariği sağlayan Türkiye, üretimdeki esnek yapısı, hızlı dönüşümüyle dünyanın da dikkatini çekmişti. Aradan geçen 4 yıllık süreçte Türkiye’deki sağlık girişimlerinin sayısında hızlı bir yükseliş göründü. Bu da sağlığa yönelik yerli ve yabancı birçok şirketin bu alanda büyümesine, yatırım yapmasına neden oldu.

Tohum girişimlerden örnek vermek gerekirse, geçen yıl For Physician, PhiTech, Ciel Laboratories, Kidolog, Massive Bio, GlaucoT, TelomEYE Pharmaceutical gibi girişimler, yerli ve yabancı yatırımcılardan milyonlarca dolarlık destek aldı. Yatırımcıların tohum yatırımlarına ilgisi, büyük şirketlere de yansıdı.

ALMANLAR TÜRK SAĞLIK ŞİRKETİ TOPLUYOR

Türkiye’nin 11 şehrinde diyaliz merkezi bulunan Dmed’in tamamını dünyanın en büyük sağlık şirketlerinden olan 120 bin çalışana sahip Fresenius Medical Care satın aldı. Yılın ilk yarısında ise Almanya’nın asırlık şirketlerinden biri olan, ortopedi teknolojisi ve protezde dünyanın en büyüğü olarak kabul edilen Otto Bock, önce Bilimop Ortopedi’nin yüzde 70’ini, ardından da Proklinik Sağlık Hizmetleri Sanayi şirketinin yüzde 51’ini satın alma kararı aldı.

Yabancı şirketlerin Türk sağlık sektörüne olan ortaklık ve yatırım iştahı, bu yıl da devam ediyor. İzmir merkezli R-Vent Medikal, Avrupalı bir fona devrediliyor. Önce R-Vent’ten kısa bahsedelim, sonrasında ise satın alan şirketten…

AMERİKA’DAN AVUSTRALYA’YA KADAR İHRACAT YAPIYOR

2015’te İzmir’de kurulan R-Vent, tek kullanımlık tıbbi cihazların araştırılması, üretimi, pazarlanması ve bakımı alanında çalışıyor. Acil bakım, hastane ortamı ve evde kullanım için hava yolu yönetimi, anestezi, yoğun bakım ve oksijen ve aerosol tedavisi için esnek hasta çözümleri sunan şirket, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Asya, Afrika ve Avustralya kıtalarına ihracat gerçekleştiriyor.

14 MİLYAR EUROLUK YATIRIMI VAR

R Vent Medikal Üretim AŞâ€™nin tek kontrolünü üstlenen Avrupalı fon ise IK Investment Partners. Londra merkezli fonun Benelüks ülkeleri, Fransa, İskandinav bölgesine yayılmış 11 ülkede 63 yatırımı bulunuyor. 14 milyar euroluk varlığı bulunan IK Investment Partners, en önemli yatırımını ise 2021 yılında Belçikalı Plastiflex Grop’a yaptı. 1000 çalışanı olan, 100 milyon eurodan fazla ciro elde eden sağlık ekipmanları şirketini alarak bünyesine katan IK Investment Partners, Türk şirketiyle olan hisse alımını da Plastiflex Group aracılığıyla yaptı.

Türkiye; mikro girişimlerden, geniş ihracat coğrafyasına ulaşan firmalara kadar sağlığın teknoloji kısmında önemli adımlar atıyor. Önemli girişimler, önemli yatırımcılarla buluşuyor. Yakın dönemde bu yatırımlara yenileri eklenecek, IK Partners gibi fonların da Türkiye’ye ilk giriş kapısı olacak.â€

patronlardunyasi.com

8.  Alıntı Originally Posted by Huzur Yazıyı Oku
    sağlık sektörüne ilgi artmaya başlamış.........yabancı fonlar fırsatları değerlendriyor...
    Tınaztepe yi de çaktırmadan sanki Borsadan topluyor bu ecnebiler!
    2 Milyar Dolar

Sayfa 74/136 İlkİlk ... 2464727374757684124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •