Sayfa 28/136 İlkİlk ... 1826272829303878128 ... SonSon
Arama sonucu : 1083 madde; 217 - 224 arası.

Konu: TNZTP - Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Sanayi Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by fatih0653 Yazıyı Oku
    Sayın Keko ve Sayın Acemşah forumda yorumlarını dikkatle takip ettiğimiz üstadlarımız ben uzun zamandır iki üstadı da takip ediyorum verdikleri bilgiler bin sayfalık kitaplardaki satır arasında geçen bilgilerdir o yüzden iki üstadın yazdıklarını okumak ve takip etmek çok değerli. Dediğiniz gibi herkes nasibi kadarını yiyecek. Umarım herkes güzel kazançlar sağlar..
    ben borsada feleğin çemberinden geçtim... geçmişte çok dayak yedim...iki sermaye kayıp ettikten sonra ancak kazanmak nasip oldu...acemşah usta tahta yapıcılar ile öyle maceralar yaşadı mı bilmiyorum...geçmişten beri acemşah ustayı severim..yorumlarını da okumayı severim...bir ara adele takıldı kaldı...adel de yıllarca yerinde saydı...acemşah o fetret döneminde bir ara yorumlarını tamamen kesti...kestikten sonra açıkçası takip edemedim...

borsa hayatımda acemşah ile sadece bir hissede yataşta bir süre birlikte olabildik...onda da acemşah yataş bir kat değer kazanınca hisse ederine geldi deyip satmıştı...tabi onun sonrasında hisse ta 2 tl lerden 40 tl lere gitmişti...insan aylarca emek verdikten sonra hissenin kendisini bir kenara itip yoluna devam etmesi insana koyuyor...europowerda ve cwene de ben de bunu yaşadım...

acemşah umuyorum ki yeni aldığı hisselerden iyi kazanır..tespitleri güzeldir...kazanacaktır ama hangi oranda bilemiyorum...ben de kendisini enerji sektöründe görmek isterdim...sanki bu enerji sektörü trenini kaçırdı gibi geldi bana...insan belli bir yaşa geldikten sonra alışkanlıklarından vazgeçemiyor , risk almak istemiyor bu yüzden de bildiği yoldan gitmek istiyor...kendisi de gyo uzmanıdır...arazileri çok sever... onun aldığı hisselerin çoğunda arazi olmazsa olmazıdır...dediğim gibi keşke bu yenilenebilir enerji sektörü ile ilgilenseydi..çünkü gerçekten de yenilenebilir enerji sektöründeki pasta çok büyük...

son G.20 zirvesinde tüm dünyada fosil yakıtlardan yenilenebilir enerji kaynaklarına dönüşüm için 5,8 trilyon dolarlık bir yatırım harcama kararı çıktı..bu çok defasa bir miktardır...türkiyede de erdoğanın da son bir iki gündür açıkladığı gibi bu dönüşüme çok önem veriyor ki zaten bu dönüşüm türkiyenin de menfaatinedir...

anlayacağınız bu dönüşüm hem türkiyede hem de dünyada son hızla yapılamaya başlanıyor..pasta çok büyük...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. emin şimşeğin son açıklamalarını iyi okumak gerek...yenilenebilir enerjiye çok yoğunlaşmak gerektiğini bu şekilde cari açığın kapanacağını ve dolayısı ile dolar kuru ve cari açık baskısının bu şekilde azalacağını türkiye ekonomisinin ancak bu şekilde düzlüğe çıkacağını söyleyen açıklamaları oldu...türkiye var gücüyle ekonomik özgürlüğüne kavuşmak için bu dönüşümü yapmak zorunda..bunun için de hem yenilenebilir enerjiye hem de buradan üretilecek enerjinin depolanmasına gerekli önemi verme amacında..türkiye bu yenilenebilir enerji sektöründe Çin den sonra en etkili ülkelerden biridir...

batının ve amerikanın Çin ile bu aralar sorunları çok büyük...ellerinden gelse Çin e bir yudum su vermezler...bu yüzden de yenilenebilir enerjide özelikle de GES te taleplerini türk şirketlerine kaydırmak istiyorlar...zaten smrtg olsun cwene olsun ,kontr olsun yeotk olsun gesan olsun bu şirketlerimiz hızla avrupada yeni oluşumlar yapmaya ve oraya açılmayı amaçlıyorlar...bu şirketlerimiz körfez ülkeleri ile de yakın ilişkiler kurmaya çalışıyorlar...

bu şirketlerimizi güzel bir gelecek bekliyor...benim beklentilerim çok yüksek...ciro ve karlarına da baktığımızda geçen yılı sürekli katlayarak ilerliyorlar...güzel de yatırımlar yapıyorlar...acemşah ustanın da bu sektörü bir ucundan yakalamasını isterdim...kendisi aslında bu sektöre çok da yabancı değil..biraz araştırma ile bebek hisseleri de tespit edebilirdi....kendisini de sektörden yeni bir hisse ile görmek isterdim..yorumlarını çok merak ederdim doğrusu..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Kap map derken benim Kocaer e 23.5 dolarlık (634 milyon TL lik ) iş kapı düştü...son bir iki haftada iki üç uluslararası fuara katılmıştı..oralardan da her an iş kapları gelebilir...

Bakalım diğer iki hisseme de kaplar ne zaman düşer?? Bu kaplar gerçekten de çok keyif veriyor..özelikle de beklediğimiz kaplar olunca insan daha da kendini güvenli hissediyor..

4. Bofa dün 200 bin lot alıp hisseyi tavan yaptırmıştı bugün 155 binini geri vermiş. Oradaki satışa rağmen yükselmek güzel oldu.

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    emin şimşeğin son açıklamalarını iyi okumak gerek...yenilenebilir enerjiye çok yoğunlaşmak gerektiğini bu şekilde cari açığın kapanacağını ve dolayısı ile dolar kuru ve cari açık baskısının bu şekilde azalacağını türkiye ekonomisinin ancak bu şekilde düzlüğe çıkacağını söyleyen açıklamaları oldu...türkiye var gücüyle ekonomik özgürlüğüne kavuşmak için bu dönüşümü yapmak zorunda..bunun için de hem yenilenebilir enerjiye hem de buradan üretilecek enerjinin depolanmasına gerekli önemi verme amacında..türkiye bu yenilenebilir enerji sektöründe Çin den sonra en etkili ülkelerden biridir...

batının ve amerikanın Çin ile bu aralar sorunları çok büyük...ellerinden gelse Çin e bir yudum su vermezler...bu yüzden de yenilenebilir enerjide özelikle de GES te taleplerini türk şirketlerine kaydırmak istiyorlar...zaten smrtg olsun cwene olsun ,kontr olsun yeotk olsun gesan olsun bu şirketlerimiz hızla avrupada yeni oluşumlar yapmaya ve oraya açılmayı amaçlıyorlar...bu şirketlerimiz körfez ülkeleri ile de yakın ilişkiler kurmaya çalışıyorlar...

bu şirketlerimizi güzel bir gelecek bekliyor...benim beklentilerim çok yüksek...ciro ve karlarına da baktığımızda geçen yılı sürekli katlayarak ilerliyorlar...güzel de yatırımlar yapıyorlar...acemşah ustanın da bu sektörü bir ucundan yakalamasını isterdim...kendisi aslında bu sektöre çok da yabancı değil..biraz araştırma ile bebek hisseleri de tespit edebilirdi....kendisini de sektörden yeni bir hisse ile görmek isterdim..yorumlarını çok merak ederdim doğrusu..
    Siz şimdi yenilebilir enerji diye bildigimiz 100 yıllik elektrik üretme ameliyesini bu ulke icin yeni doğan sağlik turizmi ile mi kıyasladıniz saygideger hocam. Biz yenilebilir enerjiyi yarim asir önce barajlar kırali Demirel ile başlattik ya..Yeni arzlar tavan tavan gidiyo diye cok matah şeyler bu tahtalar diye onlara mi atlayalim... Tınaztepe nin misyonu ile gunesten sudan elektrik üretmeyi nasil kıyaslayacagiz..Degerli bilgilerin icin tesekkür ederiz yine de!!

6.  Alıntı Originally Posted by çotanak Yazıyı Oku
    Siz şimdi yenilebilir enerji diye bildigimiz 100 yıllik elektrik üretme ameliyesini bu ulke icin yeni doğan sağlik turizmi ile mi kıyasladıniz saygideger hocam. Biz yenilebilir enerjiyi yarim asir önce barajlar kırali Demirel ile başlattik ya..Yeni arzlar tavan tavan gidiyo diye cok matah şeyler bu tahtalar diye onlara mi atlayalim... Tınaztepe nin misyonu ile gunesten sudan elektrik üretmeyi nasil kıyaslayacagiz..Degerli bilgilerin icin tesekkür ederiz yine de!!
    öyle deme dostum dünyanın ve türkiyenin bir numaralı gündem maddesi enerji ,özelikle de yenilenebilir enerjidir..daha geçen gün biten G.20 zirvesinde yenilenebilir enerji kaynaklarına 5,8 trilyon dolar yatırım yapma kararı çıktı..ülkemizde de 1 ekimden itibaren avrupaya ihracat yapacak şirketlerin artık karbon düzenlenmesi zorunluluğu geldi..https://yesilhaber.net/turk-ihracatc...imde-basliyor/ bu haber dün akşam geldi..

benim evde bile elektriğe aylık 1000 tl , iş yerimde ise 1,5 milyon tl ödeme yapılıyor...enerji hayatımızın çok önemli bir parçasıdır...ülkemizde artık ihracat yapmak isteyecek şirketlere yenilenebilir enerji zorunluluğu geliyor...

sağlık da önemlidir ama bana göre daha çok emek ve zaman gerekiyor..

7. Covid-19'un Omicron varyantının alt türevi olan Eris varyantı, Türkiye'de de rastlanıldı..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ülkemizde 9 kişide görüldüğünü söyledi.

Bakan Koca, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

ENDİŞE KONUSU SAYILMAYACAK BİR GELİŞME. Hasta etme gücünün (virülansının) düşüklüğünü bildiğimiz Eris varyantı Referans Laboratuvarımızda yapılan incelemede 9 kişide görüldü. Yurtdışı temaslı ve aynı ildeler. Mevcut tedbirlere ve gündelik hayatımıza devam edeceğiz.

Durum başka ülkelerde yaygın, bizde de ortaya çıkması muhtemeldi. Büyüklerimizi, kronik hastalarımızı koruyacağız.

Sayfa 28/136 İlkİlk ... 1826272829303878128 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •