Sayfa 20/134 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon
Arama sonucu : 1066 madde; 153 - 160 arası.

Konu: TNZTP - Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Sanayi Ticaret

1. Şirketimizin 11 Eylül 2023 tarihli Yönetim Kurulu kararı doğrultusunda,

1- "Sat-Kirala-Geri Al" yöntemi ile yapılacak olan Finansal Kiralama İşlemi kapsamında Şirketimizin maliki bulunduğu İzmir İli, Bayraklı İlçesi, Manavkuyu Mahallesi, 15 Pafta, 67 Ada, 34 Parselde tapuya kayıtlı "hastane binası" niteliğindeki brüt 15.652 m2 ana taşınmazın mülkiyetinin tüm takyidatları ile birlikte toplam 450.000.000-TL (Katma Değer Kanunu'nun 17/4-y maddesi gereğince KDV'den istisnadır) bedel karşılığında Vakıf Katılım Bankası A.Ş.'ye satılmasına,

2- Şirketimiz ile Vakıf Katılım Bankası A.Ş. arasında Finansal Kiralama Sözleşmesi akdedilmesine,

3- Finansal Kiralama Sözleşmesi kapsamında Şirketimiz tarafından söz konusu taşınmazın Vakıf Katılım Bankası A.Ş.'den toplam 34 ay vadeli olmak üzere; ilk 3 ay anapara ve kar payı ödemesiz, sonraki 5 ay sadece kar payı ödemeli, geriye kalan 26 ay ise ana para ve kar payı ödemeli olacak şekilde 34 ay taksitli olarak kiralanmasına ve son kira bedelinin vade tarihinde taşınmazın mülkiyetinin Şirketimizce geri alınmasına,
    karar verilmiştir.

Saygılarımızla Kamuoyuna Duyurulur

2. Hayırlı olsun..
    Umarım 5 tavan bozulmadan gider...
    2 Milyar Dolar

3. Taşınır ve taşınmaz malların, sat-kirala-geri al işlemine konu edilmesi dolayısıyla kiracı nezdinde doğan ve istisna uygulamasına konu kazanç tutarı, satış tarihi itibarıyla hesaplanacaktır. İstisnaya konu edilecek satış kazancı, satış işlemi ister peşin isterse vadeli olarak yapılmış olsun istisna, satışın yapıldığı dönemde uygulanacaktır.

Bu varlıkların satışından elde edilecek istisna kazancın, kiracı tarafından pasifte özel bir fon (549 hesap) hesabına alınması gerekmektedir. Bu çerçevede, fon hesabına alınma işleminin, kiracılarca varlıkların kiralayanlara satışının yapıldığı yılı izleyen hesap döneminin başından itibaren kazancın beyan edildiği döneme ait kurumlar vergisi beyannamesinin verildiği tarihe kadar yapılması gerekmektedir. Dolayısıyla, istisna kazanç tutarı, satışın yapıldığı dönemin genel sonuç hesaplarına yansıyacak olup kurumlar vergisi beyannamesinin ilgili satırında gösterilmek suretiyle istisnadan yararlanılabilecektir. İstisna, satış kazancının %100’üne uygulandığından, kazancın tamamı fon hesabına alınacaktır.
    Sat-Kirala-Geri Al uygulamasıyla işletmeler ;finansal avantajları şöyle sıralamak mümkündür;
    İşletmenin bilançosunda net işletme sermayesi artar, öz varlık gelişimi sağlanır.
    İşletmenin borçlanma ve likidite rasyoları olumlu etkilenir, bilançonun rating kalitesi yükselir.
    İşletmenin aktifine giren haklardan amortisman gideri ayrılması yoluyla vergi matrahı azaltılır.
    Finansal kiralamaya ödenen faiz tutarları her ay doğrudan finansman giderlerine işlenerek vergi matrahı azaltılır.
    İşletmenin bilançosundaki varlıkların değerini güncel değerine getirmek suretiyle finansal tablolarını güzelleştirebilme imkanı sağlanır.
    Kiralama işlemi kredilerde gözükmediği için firmanın finansal borç/özlaynak oranı olumlu etkilenmektedir.

4. bu parayı sizce nerede kullanacaklar sevgili acemşah?

5. Tavan açmamasına çok şaşırdım. Şuan eksiye geçmesine daha çok şaşırdım.

Sonuçta buradan gelecek para Encore hastanesine kullanılacak!

O hastane bitince değeride 15 milyar tl olacaktır!

6. İnsanlar daha uyanamadı hikayesini. 1 yıl sonra herkes uyanacaktır ama hisse fiyatı muhtemelen çok çok yukarlarda olacak.

Sağlık sektöründe bir dev doğuyor. Çok doğru hamleler yapılıyor bu yolda. İnşallah güneşli günler çok yakında.

7.  Alıntı Originally Posted by karacabey60 Yazıyı Oku
    bu parayı sizce nerede kullanacaklar sevgili acemşah?
    Tahminimce Bu para alınan otel ve avm nin hastane kalan parasının ödenmesinde ve hastane dönüşümde kullanılacağıdır.
    Otel ve avm Tınaztepe ye bağlı Moodege şirketi üzerinden alındı. İşte Moodege ismi daha fazla duyulacak bence.
    Tabi bu hastane yatırımlarında devletin güzel ve güçlü teşvikleri var,
    sanıyorum bundan sonra kap haberleri daha hızlı düşmeye devam eder.
    Bana tek kalan koltuğa yaslanıp, sabır etmek, umarım bunda da iyi kazançlar sağlarız.

Bol kazançlar dilerim.
    2 Milyar Dolar

8.  Alıntı Originally Posted by acemşah Yazıyı Oku
    Tahminimce Bu para alınan otel ve avm nin hastane kalan parasının ödenmesinde ve hastane dönüşümde kullanılacağıdır.
    Otel ve avm Tınaztepe ye bağlı Moodege şirketi üzerinden alındı. İşte Moodege ismi daha fazla duyulacak bence.
    Tabi bu hastane yatırımlarında devletin güzel ve güçlü teşvikleri var,
    sanıyorum bundan sonra kap haberleri daha hızlı düşmeye devam eder.
    Bana tek kalan koltuğa yaslanıp, sabır etmek, umarım bunda da iyi kazançlar sağlarız.

Bol kazançlar dilerim.
    açıkçası sizinle aynı görüşteyim. bundan sonraki süreçte KAP haberleri daha güçlü gelecektir. anlayanlar ve degerlendirenlere ne ala

Sayfa 20/134 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •