Sayfa 60/134 İlkİlk ... 1050585960616270110 ... SonSon
Arama sonucu : 1066 madde; 473 - 480 arası.

Konu: TNZTP - Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Sanayi Ticaret

1. bugünde eksi başladık.
    bilançoya kadar sessizlik sürecek gibi.

2. kötü gelebilecek bilançonun ayak seslerimi bu düşüş.Sn acemşah yorumunuz varmı

3. Tokezlemeyen halim olmaz, tecrübe edinmeyen hakim olmaz. Hadis-i Şerif.

4. Gelen bilanço kötü değil ancak Acemşah’ın 350 milyonu beklentisi oluştuğu için beklentimizi karşılamadı. Acemşah yazmıyor bir haftadır, ciddi bir sorunu yoktur umarım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5.  Alıntı Originally Posted by kiliTTasi Yazıyı Oku
    Gelen bilanço kötü değil ancak Acemşah’ın 350 milyonu beklentisi oluştuğu için beklentimizi karşılamadı. Acemşah yazmıyor bir haftadır, ciddi bir sorunu yoktur umarım.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bilanço beklentilerin altında kaldı maalesef

6. Bilancoya baktım
    202 milyon kar var, Özkaynaklar 330 milyon artmış, bazı değerleri bu bilanço döneminde gecici farklar hesabına atmışlar, Bucadaki 400 dairelik komplekten 500 milyon kar beklentisini bilançoya yazmışlar, esas faaliyetlerden 700 milyon ciro ve Ağustos sonundaki sağlık hizmelerine gelen zam ile son 3 ayda 300 milyon ciro elde etmeyi başarabilmiş.
    Yılın son döneminde yaklaşık 500 milyon daha esas faaliyet cirosu elde edebilir gibi durmakta.
    Yıl sonu ise ertelenmiş gelir farklarının katılımı ile şu an 1.5 milyar civarında kar elde edebileceğini düşünüyorum.
    Yüksek bir meblağı 680 milyonu nakit olarak tutuyor bunun Otel Avm nin hastane dönüşümünde ve yeni cihazların ediniminde kullanılabilceğini düşünüyorum.

Bilançoda Üniversite hastanesi statüsünün kazanılması ile Afiasyon gelirleri sayesinde Nitelikli sağlık hizmetleri verileceği ve Bunun %50 ye varan oranda SGK kurumuna daha fazla değere fatura edilme hakkı kazanıldığı da belirtilmiş.

Beklentim 350 milyon civarı kar idi gelen 202 milyon bazı değerler bu dönem bilançoya yansıtılmamış ancak özkaynak artışı 330 milyon rakamı beklentimizin bir nebze gercekleştiğini de hissettiriyor.
    Türkiyenin sağlık hizmet ihraçlarını artırma politikaları yeni gelecek tamamlayıcı sağlık sigortası sağlık turizmi, Avm ve otelin'in hastaneye dönüşümü vb.. vb.. yüksek beklentilerim olup daha 2 yıl TNZTP de olmaya devam edeceğim.

borsa hareketleri acısından beğenmeyen elbette satabilir beğenen ekleyebilir.... ancak dev Bir Sağlık Holding olma yönünde emin adımlarla ilerlemektedir Sağlık Üniversitesi büyük bir gizil güç ; hoş üniversite vakıf üniversitesi olmasaydı yada şirket bu arsayı devlete hibe etmeyip üzerinde ev rezidans yapsaydı bugun ederi 10 milyondan 750 tane dairenin sahibi olurdu. ancak Şirket arsayı devlete hibe edip üzerinde bir sağlık temalı vakıf üniversitesi kurmuş, Bugün şirketin ederinden daha fazla bir geliri olurdu.
    Dediğim gibi 355 lira hedefim bugünde daha bir inançla devam ediyor. Sağlık hizmet ihracaatı önümüzdeki 5 yılın sektörüdür.

Bol kazançlar dilerim.
    2 Milyar Dolar

7. beklenti altında kalan bir bilanço bence de..inşallah sn acemşah ın beklentilerini önümüzde ki 3 yıl için de karşılar da hep birlikte kazanırız...kısa da bileemem..
    Tokezlemeyen halim olmaz, tecrübe edinmeyen hakim olmaz. Hadis-i Şerif.

8. İlk 6 ay toplam personel sayısı 913 iken 3ç de bu sayı 1071 e yükselmiş.
    Genel yön giderlerinde ki artışın nedeni personel sayısı artışı ve 01.07 itibari ile artan maaşlar..

Özetle:bilanço kötü değil..
    İyi bilanço ve karşılık gelecek dönemlerde.
    Afiliasyon ile ciro artacak.
    Kar beklentisi zaten fazla yoktu.

Sayfa 60/134 İlkİlk ... 1050585960616270110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •