Sayfa 62/134 İlkİlk ... 1252606162636472112 ... SonSon
Arama sonucu : 1066 madde; 489 - 496 arası.

Konu: TNZTP - Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Sanayi Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by hafiz1864 Yazıyı Oku
    Kap dan anlayan var mı
    Önemli bişey değil, 3ç bilançosu değerlendirilmiş...

2. Acemşah ve arkadaşlarının yazıları biranda bıçak gibi kesildi.
    Muhtemelen bu ekip 3ç bilançosu sonrası kağıttan çıkıyorlar.
    Yolları açık olsun, kazançları bol olsun.
    Absürt bilanço kar tahmini yaparak hisseye girdiler.
    Şirketin sahip olduğu gm vs leri şişirdiler. 550 mln kar, sene sonu 1. 5 mlr TL kar vs gibi saçma sapan tahminler.
    Bikaç yazdım, öyle değil böyle diye, baktım baş edemiyorum bıraktım yazsınlar çizsinler dedim.
    Tınaz bir gyo şirketi değil, yeniden değerleme ile yazılacak kar, kar değildir.
    Esas faaliyet den gelecek kär bizim için önemlidir.

Borsa her baba yiğidin işi değil.

Borsa= hikayesi olan kağıtta sabır ile beklemektir.

Kağıtta hikaye var mı, evet var.
    Net bunlar;
    1- afiliasyon (çok şükür onaylandı)
    2- satın alınan Encore (bittiğinde şuanki bilanço kadar katkısı olacaktır)
    3-Tınaztepe kqmpüsü içinde inşası planlanan üni hastenesi.
    Başka sürprizler gelir mi? Evet bence gelir. Patron büyümeyi seviyor. Ama borcu sevmiyor.
    Özkaynaklar ile bu işi götürüyor.

Kısacası bu hikayeleri ben beğeniyorum. Halka arzdan beridir topluyorum.
    Öyle hedef fiyat felan vermem.
    Borsa aynı zamanda tecrübe işidir.
    Çelik gibi sinirlerin olacak.

Sözün özü; dökülenler dökülsün, kalan sağlar işe biz yolumuza bakalım.

Syg,

3. Halka arz fiyatının belirlenmesinde esas alınan varsayımlara ilişkin değerlendirme raporu gelmiş. Buna göre veriler aşağıdaki şekilde:

tnztp.jpg

Satışlar ve brüt kar beklenti üstü gelmiş ama Favök marjı ve vergi öncesi kar beklenti altında gerçekleşmiş. Piyasa bunu mu beğenmedi bilmiyorum (açıkçası ben de beklenti altındaki favök marjı ve karı beğenmedim ancak arada da uçurum yok).
    Eğer bu rapordaki beklentiye paralel 4. çeyrek karı gelecek ise fazla beklenti içinde de olmamak lazım kar açısından.

4. Bugunkü resmi gazetede yer alan iki kanun ile tınaztepe için büyük maddi imkanlar ile devasa fırsatlar olanakları sağlanmış.

Yeni özel hastane kurmak zorlaştırılmış ve var olanlar için özel ve pahalı izin gerektiren yatak sayısını artırma imkanları verilmiş. 100 yatak ve 30 nitelikli yatak toplam 130 yatak haricinde özel hastane kurulamayacak,
    Esas önem arz eden ise Vakıf üniversite hastaneleri faaliyet izinleri bulunduğu illeer dışında nufusu daha az olan illerde sağlık birimi kurma iznine kavuşmuş... Örneğin TNZTP için Vakıf tınaztepe galen hastanesi denizlide icradan satılık bir termal oteli satın alıp burayı 3 . sınıf romatizmal hastalıklar ve fizik tedavi merkezi için satın alıp işletebilecek.

Velhasıl bilanço sonrası başlayan düşüş bugun itibari ile sona erdiğini ve 72 nin aşılması ile kısa vadede 105 rakamının gelebileeğini yıllık bilançodaki beklentilerim ile çok daha yukarıları gidebilme yolunun açılacağını düşünüyorum.
    Özel hastanelerden başarılı olanlar dev holdinglere dönüşecek gelen cıkan kanunlar bunu söylüyor.
    İzmirdeki 2 devlet üniversite hastanesinden ayrılan 85 profossör ile sağlık eğitimini zora sokuyor, tınaztepe üniversitesi şimdiden devlet sağlık üniversite eğitim kurumlarını solladı.
    Yoğun iş tempom mevcut, alan alsın satan satsın günün sonunda yine en çok kazandıran Acemşah hisseleridir..!
    Resmi gazetedeki yayımlanan kanunların çok çok öenm arz ettiğini bir kez daha hatırılatarak 3-5 lira kazanç için yapılan tradenin bütün malı kaptırmakla sonuçlanabileceğini de hatırlatırım...

Bol kazançlar dilerim.
    2 Milyar Dolar

5.  Alıntı Originally Posted by acemşah Yazıyı Oku
    Bugunkü resmi gazetede yer alan iki kanun ile tınaztepe için büyük maddi imkanlar ile devasa fırsatlar olanakları sağlanmış.

Yeni özel hastane kurmak zorlaştırılmış ve var olanlar için özel ve pahalı izin gerektiren yatak sayısını artırma imkanları verilmiş. 100 yatak ve 30 nitelikli yatak toplam 130 yatak haricinde özel hastane kurulamayacak,

Esas önem arz eden ise Vakıf üniversite hastaneleri faaliyet izinleri bulunduğu iller dışında nufusu daha az olan illerde sağlık birimi kurma iznine kavuşmuş... Örneğin TNZTP için Vakıf tınaztepe galen hastanesi denizlide icradan satılık bir termal oteli satın alıp burayı 3 . sınıf romatizmal hastalıklar ve fizik tedavi merkezi için satın alıp işletebilecek.

Velhasıl bilanço sonrası başlayan düşüş bugun itibari ile sona erdiğini ve 72 nin aşılması ile kısa vadede 105 rakamının gelebileeğini yıllık bilançodaki beklentilerim ile çok daha yukarıları gidebilme yolunun açılacağını düşünüyorum.
    Özel hastanelerden başarılı olanlar dev holdinglere dönüşecek gelen cıkan kanunlar bunu söylüyor.
    İzmirdeki 2 devlet üniversite hastanesinden ayrılan 85 profossör ile sağlık eğitimini zora sokuyor, tınaztepe üniversitesi şimdiden devlet sağlık üniversite eğitim kurumlarını solladı.
    Yoğun iş tempom mevcut, alan alsın satan satsın günün sonunda yine en çok kazandıran Acemşah hisseleridir..!
    Resmi gazetedeki yayımlanan kanunların çok çok öenm arz ettiğini bir kez daha hatırılatarak 3-5 lira kazanç için yapılan tradenin bütün malı kaptırmakla sonuçlanabileceğini de hatırlatırım...

Bol kazançlar dilerim.
    MADDE 5- Aynı Yönetmeliğin ek 8 inci maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    “Vakıf üniversiteleri tarafından açılacak hastanelerde yeterli kapasitenin sağlanması için en az üçüncü basamak bir hastanede aranan yatak sayısı kadar veya üzerinde fiili yatak kapasitesi bulunmalıdır. Bakanlıkça vakıf üniversite hastanelerine/ek birimlerine verilen ön izinler, faal en az bir hastanesi olması kaydıyla ön izin alındığı ilden, planlama ilkeleri çerçevesinde sağlık hizmeti sunulması için öngörülen asgari nüfus ve/veya ilde verilmesi hedeflenen sağlık hizmetleri ile uzman tabip dağılımı yönünden daha az yoğunluklu diğer bir ile taşınmak şartı ve Bakanlık onayı ile bir kereye mahsus devredilebilir. En az bir faal hastanesi olan vakıf üniversiteleri, faal diğer hastanelerini/ek birimleri veya askıda olan hastanelerini/ek birimlerini aynı ilde veya planlama ilkeleri çerçevesinde sağlık hizmeti sunulması için öngörülen asgari nüfus ve/veya ilde verilmesi hedeflenen sağlık hizmetleri ile uzman tabip dağılımı yönünden daha az yoğunluklu diğer bir ile taşınmak şartı ve Bakanlık onayı ile bir kereye mahsus olmak kaydıyla devredebilir.â€
    Acemşah Hocam,

Yanlış anlamıyorsam, mevcut hastanelerin diğer illerde sağlık birimi kurma konusu yok, başka bir ile taşınabilmesinden / devredilebilmesinden bahsediliyor.

Saygılar,
    Son düzenleme : Kartal; 17-11-2023 saat: 19:00.
    Saygılar...

6.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Acemşah Hocam,

Yanlış anlamıyorsam, mevcut hastanelerin diğer illerde sağlık birimi kurma konusu yok, başka bir ile taşınabilmesinden / devredilebilmesinden bahsediliyor.

Saygılar,
    Vakıf üniversitesi hastaneniz varsa, aynı ilde bu üniversite hastanesine bağlı ikinci bir hastaneyi veyahut hastaneye bağlı ek birimleri, taşınmaları şartıyla nüfusça daha az olan bir ilde açabilir.
    Örnek olarakta istanbulda yada izmirde 2 vefa daha çok hastaneniz varsa bir tanesini, vakıf hastanesine bağlı ek birimler varsa örneğin fizik tedavi, göz diş romatizmal hastalıklar vs bunu da taşıyabiliriniz.

Resmi gazete biraz devrik cümle yapısı kurmuş. anlaşılması zor. Tanınmış bir Hak yada fırsat olduğu bakanlık onayı ile bir kereye mahsus olmak kaydıyla devredebilir denmesiyle de anlaşılabilir.

Sağlık devletin esas hizmetlerinden olması dolayısıyla özel sektörü bir takım kısıtlamalara tabi tutar, örneğin yabancılar özel hastaneler kuramazlar, Türklerin kurduklarına ancak %49 oranına kadar ortak olabilirler. Özel hastanelerinizi belirli şartlar dahilinde her ide açabilirsiniz ancak Vakıf üniversite hastaneleri hem eğitim öğretim hemde sağlığa hizmet ettiklerinden ve devletten aldığı gelirlerin daha fazla olması nedeniyle izin verilen ilden başka bir yerde işletme açmasının önü kapalıydı. Şimdi Bir seferlik vakıf üniversite hastanelerine bir hak veya fırsat tanınmış oluyor.

Resmi gazetede yayımlanan özel hastane açmanın zorlaştırılması var olanlarında ellerini güçlendirecektir.
    Nitekim Sağlıkta devlet adeta bir savaş veriyor! doktorların sağlık personelinin veya üniversite hocalarının özel sektöre veya yurtdışına gitmesini istemiyor.
    2 Milyar Dolar

7. sağlık eğitimindeki sorunları şu aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Tınaztepe sahip olduğu sağlık temalı üniversite kampüsü ile var olan ve planlanan hastaneleri ile gercekten öncü olduğunu, daha iyi anlayacaksınız.
    Cumhurbakanının almanya ziyareti sağlık sektörü açısından da önemli!
    2 Milyar Dolar

8. Borsa ilginç yer, aşağıdaki linkteki yazıyı okumanızı tavsiye ederim, 2002-2019 Yılları arasında devasa % 1176 oranında büyüyen ve özel tanı cihazları sayısında artık devleti yakalayan özel sağlık sektörüne borsacılar neden yatırım yapmaz? anlamak mümkün değil ama yakında üç haneli rakamlardan sevgilerimizi göndeririz borsacılara???

https://www.birgun.net/makale/ozel-h...irilsin-484768

Türkiye’de 2002-2019 yılları arasında toplam hastane sayısı yüzde 33; Sağlık Bakanlığı hastaneleri yüzde 15,6, üniversite hastaneleri yüzde 36 artarken özel hastanelerdeki aynı artış yüzde 112,2 olarak gerçekleşti. Aynı yıllarda hastane yatak sayılarındaki artış ise toplamda yüzde 44,4, Sağlık Bakanlığı’nda yüzde 33,5, üniversitelerde yüzde 62,9 iken özel hastanelerde yüzde 313,1 oldu.
    Keza aynı yıllarda ameliyat sayıları toplamda yüzde 226,8, Sağlık Bakanlığı’nda yüzde 160,8, üniversitelerde yüzde 208,9 artarken özel hastanelerde ise yüzde 575,5 artmış; yatan hasta sayıları ise toplamda yüzde 150,6, Sağlık Bakanlığı’nda yüzde 85,6, üniversite hastanelerinde yüzde 165,0 artarken özel hastanelerde yüzde 617,1 arttı.
    Özel hastanelerdeki en çarpıcı artış ise hastane müracaatlarında yaşandı, toplamda yüzde 307,4, Sağlık Bakanlığı’nda yüzde 253,0 üniversitelerde yüzde 423,7 olan sayı özel hastanelerde yaklaşık on iki kat, yüzde 1.176 olarak gerçekleşti.
    2 Milyar Dolar

Sayfa 62/134 İlkİlk ... 1252606162636472112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •