Sayfa 11/200 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon
Arama sonucu : 1600 madde; 81 - 88 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

Sirketlerin sadece temettü ile değerlendirilmesi son derece yanlış. Favök karlarına göre ve içerideki yatırımlarının ileride vereceği faydalara göre değerlemesi gerekiyor.

2.  Alıntı Originally Posted by kartopu Yazıyı Oku
    Sn kartopu paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

G700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by agg Yazıyı Oku
    Sirketlerin sadece temettü ile değerlendirilmesi son derece yanlış. Favök karlarına göre ve içerideki yatırımlarının ileride vereceği faydalara göre değerlemesi gerekiyor.
    Sn. Agg tabii ki yazdıklarınız doğru ancak en kötü şartlarda ve her şey bir tarafa atıldığında elde kalan tek maddi realizasyon temettüdür ve makul bir temettü vermeye çabalayan bir şirket doğal olarak 'toplamda' dürüst davranmamak ile suçlanamaz. Tabii ki Sahol boyutunda bir holdingde yüzlerce tilki dolasır (üç ortaklı bir market ortaklığında bile tilkiler dolaşır) ancak sadece kendi düşüncem olarak o tilkileri bizlerin görmesi pek de imkan dahilinde değildir.

Kendi adıma Sahol' ün dürüstlüğünü makul bulmaktayım. Pekçok denetim mekanizmasının yanı sıra yönetimde sözü olmayan hisse sahibi Sabancı Ailesi ile benzer şartlardayız. Sadece yatırım strateji veya taktiklerimiz farklı olabilir.

Herkese güzel günler dilerim....

Alıntı Originally Posted by ulusoy60 Yazıyı Oku
    Sn kartopu paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
    Sayın Kartopu, ben de bilgilendirici ve faydalı paylaşımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Saygılar....

Dürüstlük tartışmasında forumdaslarin yazdıklarına katılıyorum.. Bu şirketler kurumsal yerler, kendi iç mekanizmaları var. Koç Sabanci'dan iyidir demek şehir efsanesidir. Diğer taraftan tilki bahsinde olduğu gibi bu şirketlerin tepe yönetimlerinde, ortakları arasında kendi çıkarlarını kollektif çıkarların üstünde gözeten birileri mutlaka bulunur. Yapılması gereken genel.kurul zamanı geldiğinde hangi.mantikla hisse devri yapıldığını sormaktır.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Dürüstlük tartışmasında forumdaslarin yazdıklarına katılıyorum.. Bu şirketler kurumsal yerler, kendi iç mekanizmaları var. Koç Sabanci'dan iyidir demek şehir efsanesidir. Diğer taraftan tilki bahsinde olduğu gibi bu şirketlerin tepe yönetimlerinde, ortakları arasında kendi çıkarlarını kollektif çıkarların üstünde gözeten birileri mutlaka bulunur. Yapılması gereken genel.kurul zamanı geldiğinde hangi.mantikla hisse devri yapıldığını sormaktır.

Merak eden olursa diye Ford Otosan' dan 'kendi çıkarlarını kollektif çıkarların üstünde gözetmeye' dair bir hikaye 🙂

https://kronos36.news/tr/kocu-sarsan...emeye-verildi/

7.  Alıntı Originally Posted by Laozi Yazıyı Oku
    ,.......
    .......
    Yanlis bir sey soyleyerek kimseyi kirmak istemem ancak uzun yillar bizim memleketin borsasinda olup da halen de yeterli kazanca ulasamamis kisi bence fazla da bu isi bildigini iddia etmese iyi olur��
    ......
    Sayın Laozi bu sözünüze gerçekten çok alındım. Beni kastettiginiz anlaşılıyor.

Kazandıklarımı söylemek hoş olmaz.
    Dilek Sabancı'nın kriteri olan 50 milyon dolarım yok ama yetersiz görüyorsanız benden bukadar .
    Sen daha iyisini yaptıysan tebrik ediyorum
    Son düzenleme : arpaci55; 07-01-2023 saat: 17:11.

8. Borsa seçim sonrası da yoluna devam eder mi?
    Giriş: 06.01.2023 - 09:47 Güncelleme: 06.01.2023 - 09:47
    https://www.haberturk.com/yazarlar/a...-devam-eder-mi

Sayfa 11/200 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •