Sayfa 182/200 İlkİlk ... 82132172180181182183184192 ... SonSon
Arama sonucu : 1596 madde; 1,449 - 1,456 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1. Muazzam bir hacim var.
    Al satci lari dogruyorlar
    Sağlam bir giriş var

G700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Enerjisa Üretim çok büyük bir değer, geleceği en parlak şirketlerden biri. Exsa birleşmesi için 8.8 emsal çarpanıyla değerlenmişti, bunu 10x olarak güncellemişler yine çok ama çok ucuz. Böyle bir şirketin ölüsü 10 milyar dolar eder. Bir halka arz etseler kapış kapış gider. 10x çarpanla halka arz eder misinz diye sormak lazım Güler Hanım'a.

Bu çeyrek enerji ticaretinden çoğunlukla kâr etmiş. Doğu Avrupa'daki ticaret olayı bütün Avrupa'ya taşımak için Hollanda merkezli yeni bir şirket kurmuşlar. Üretim tarafında da fiyatlar mecburen artacaktır. Bir sürü yeni santral planı var. Sırf bu şirket için Holding ele geçirilir.

https://www.enerjisauretim.com.tr/ha...t-raporlarimiz
    6000bin MW kapasite, Türkiye'nin ilk hidrojen üretim tesisi, üretim haricinde doğalgaz ve elektrik ticaretini tüm Avrupa'ya yayan 3 tane daha farklı şirketi içerisinde barındıran bu şirketi hem de enerji sektörünün en iyi dönemine gireceği şu dönemde üstelik yurtdışında hangi fiyatla halka arz edeceksiniz? 4 milyar dolar

3. BİST'in gördüğü göreceği en büyük halka arzlardan biri olacak bu ve tabiki de en güçlü hikâyelerden biri. SAHOL'ün şu anki piyasa değerinin çok çok üstünde bir özkaynak artışı getirecek olması acaba çok mu normal?

Ben Koç'un yerinde olsam Tüpraş üzerinden milyarlarca dolar para harcayıp yenilenebilir enerji yatırımı yapmazdım. İmtiyazlı hissesi olmayan SAHOL toplamak çok daha mantıklı değil mi? 6000MW kapasite burda bedavaya satılıyor zaten. Neden yeni yatırımlarla uğraşayım?

Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    BİST'in gördüğü göreceği en büyük halka arzlardan biri olacak bu ve tabiki de en güçlü hikâyelerden biri. SAHOL'ün şu anki piyasa değerinin çok çok üstünde bir özkaynak artışı getirecek olması acaba çok mu normal?

Ben Koç'un yerinde olsam Tüpraş üzerinden milyarlarca dolar para harcayıp yenilenebilir enerji yatırımı yapmazdım. İmtiyazlı hissesi olmayan SAHOL toplamak çok daha mantıklı değil mi? 6000MW kapasite burda bedavaya satılıyor zaten. Neden yeni yatırımlarla uğraşayım?
    eğer bist de bu halka arzı beklersek, o iş olmaz. bist deki ky bu halka arzı karşılayamaz. güçlü yabancı yatırımcı talebi olması lazım. lakin şuanki ekonomi yönetiminin bir gecede değişmeyeceğinin garantisinin olmadığı bir ülkeye yabancı gelmez. kısaca halka arzın yurt dışındaki bir borsada olması gerekir. ki son dönemde yurt dışında yapılan yatırımlar buna destek amaçlı olabilir.

5. Fiyat hareketlerine bakarsak bu halka arz bilgisi de manipülasyon amacı gütmekten öteye geçmeyecek anlaşılan. Umarım yanılırım. YTD

6. Sahol neden ucuz fiyatlanıyor bu sebepleri iyi bilmek lazım. Kâra en fazla etki eden sektör şu an akbank ilerde ne olacak yeni yatırımların büyüklüğü ve kâra etkisi favök e etkisi ne olacak iyi hesaplamak lazım.

https://youtu.be/7iP-K1iYveQ?si=WLJ9CDpynA9iOPIA

7. Yatırım karlılık vs. Hepsi bir yana bir de takas analizine bakın.
    %37 citi
    Yaklaşık %10 ar doçe, ak, yatırım fonları, emeklilik fonları. Toplam %40
    Bu uluslararası ciddi kuruluşlar bedavaya kağıt bulmuşlar bol bol topluyorlar. Günlük değer kaybetse ne yazar. Geleceğin dünya devi ni ancak böyle baskılıysak toplayabilirler.
    Şu formdaki üç dört arkadaş bile elindekini satsın gör bak nasıl uçuyor.

8. Ben genelde yabancı oranlarına iş yatırım sitesinden bakıyorum. Tam 2 yıl önce %64,28 imiş geçen sene %46,35, ekim başında %48,13, dün ise %47,27, yabancı şimdilik toplamıyor, belirli bir oran ile Al-Sat yapıyor gözüküyor. Tabi bu halka arz işinde ciddilik oluşur ise durum değişebilir.
    Her ne kadar F/K 'sı düşük gözükse de Akbank'ın karı fiktif olarak algılanıyor ( ana şirkete daldaki iki kuş misali bir faydası olmuyor ), Bankalardaki temettü oranlarının artmasına müsaade edilirse, gelen yüksek temettü ile hem banka dışı yatırımlar artar, hem de hisse değeri. Diğer durumda enerji tarafı büyümeye devam etse de banka tarafının yerini alması bayağı bir zaman alır diye düşünüyorum.

Sayfa 182/200 İlkİlk ... 82132172180181182183184192 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •