Sayfa 199/200 İlkİlk ... 99149189197198199200 SonSon
Arama sonucu : 1596 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1. Ayrıca enflasyon muhasebesi sonucu bilançolar böyle gelmeye devam ederse, Bist'te ucuz hisse kalmayacak.

2.  Alıntı Originally Posted by Salih Karakaya Yazıyı Oku
    Ayrıca enflasyon muhasebesi sonucu bilançolar böyle gelmeye devam ederse, Bist'te ucuz hisse kalmayacak.
    Enflasyon muhasebesi ile F/K =20 ye kadar oldukça ucuz aslında🙂 Yeter ki enflasyon muhasebesi doğru yapılsın ve güvenilir olsun....Bir sonraki bilançolar cok önemli..

3.  Alıntı Originally Posted by Laozi Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesi ile F/K =20 ye kadar oldukça ucuz aslında🙂 Yeter ki enflasyon muhasebesi doğru yapılsın ve güvenilir olsun....Bir sonraki bilançolar cok önemli..
    Ilave olarak da Sahol özelinde, Sahol böyle bir donemde oldukça makul bir. temettü vermekle bundan sonraki bilançolar için kendisine güvendiĝini gösteriyor diye düşünüyorum. Aksi halde ve gidişatın bu sekilde devamı beklenseydi bu bilanço yine düşünceme göre temettülük bir bilanço değildi sanki....

Alıntı Originally Posted by Laozi Yazıyı Oku
    Ilave olarak da Sahol özelinde, Sahol böyle bir donemde oldukça makul bir. temettü vermekle bundan sonraki bilançolar için kendisine güvendiÄini gösteriyor diye düşünüyorum. Aksi halde ve gidişatın bu sekilde devamı beklenseydi bu bilanço yine düşünceme göre temettülük bir bilanço değildi sanki....
    daha önce yazdım, dikkatlerden kaçıyor. sahol(holdingler) bilançosuna göre temettü vermiyor. iştiraklerinden gelen temettüyü veriyor. karı 15 değilde 50 olsa, ama şirketleri temettü dağıtmasa , kasasına temettü geliri gelmese, temettü veremez. kasasına 9 milyar girecek 6 milyarını dağıtacak. kabaca % 70 ini , makul bir oranda dağıtıyor.

5.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    daha önce yazdım, dikkatlerden kaçıyor. sahol(holdingler) bilançosuna göre temettü vermiyor. iştiraklerinden gelen temettüyü veriyor. karı 15 değilde 50 olsa, ama şirketleri temettü dağıtmasa , kasasına temettü geliri gelmese, temettü veremez. kasasına 9 milyar girecek 6 milyarını dağıtacak. kabaca % 70 ini , makul bir oranda dağıtıyor.
    Bu Holdinglerin sadece temettü geliri var anlamına gelmez mi? Holdingler hisseleri oranında iştiraklerinin kar payına ortak olmuyor mu? Ayrıca halka arz olmayan holdinge bağlı işletmelerde var. Onlardan sağlanan karlarda var. Halka açık olmayanların temettü dağıtma diye bir durumu yok. Enerjisa Üretim'in karı holdinge nasıl yansıyor o zaman. Ondan elde edilen kar temettü olarak dağıtılmıyor mu?

Alıntı Originally Posted by Salih Karakaya Yazıyı Oku
    Bu Holdinglerin sadece temettü geliri var anlamına gelmez mi? Holdingler hisseleri oranında iştiraklerinin kar payına ortak olmuyor mu? Ayrıca halka arz olmayan holdinge bağlı işletmelerde var. Onlardan sağlanan karlarda var. Halka açık olmayanların temettü dağıtma diye bir durumu yok. Enerjisa Üretim'in karı holdinge nasıl yansıyor o zaman. Ondan elde edilen kar temettü olarak dağıtılmıyor mu?
    halka açık olmayan şirketler elbette temettü dağıtıyorlar. enerjisa üretim den geçen sene 1,3milyar temettü gelmişti ki sahol ün toplam dağıttığı temettü 3,5 milyar idi. gelen temettünün ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. bu senede 2 milyar civarı temettü geldiğini tahmin ediyorum.

7. Endeks artıda iken, dip dip eksi giden kağıda sahol denir.

Tüm hissedaşların Bayramı mı kutlar bol kazançlı günler dilerim.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

8.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Endeks artıda iken, dip dip eksi giden kağıda sahol denir.

Tüm hissedaşların Bayramı mı kutlar bol kazançlı günler dilerim.
    Bayrama giden geri gelemedi galiba.
    Hazır olun sıra bizim kağıda geldi.
    Herhalde dünyanın en ucuz kağıdı burada yetişen alıyor.
    Yatırım tavsiyesidir.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

Sayfa 199/200 İlkİlk ... 99149189197198199200 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •