Sayfa 136/200 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186 ... SonSon
Arama sonucu : 1596 madde; 1,081 - 1,088 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1. 10 yıl dolar cinsinden fiyatı düşüp, dolar cinsinden varlığı artmış Sabancı benim için ideal yatırımdır. Çoluk çocuğa bakmamak lazım, hızlı kazanç peşinde olanın bir gün eline verirler. Ponzi sistemini yasal kılıfına sokmanın en güvenli yolu borsadır. Benim kafam rahat. Ne kadar kızıyor olsak bile. Güvenli limanda olmak iyidir.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    At izi it izine karıştı.

Birkaç yıl önce batma noktasındaki şirketler uçuyor. Patronlar işi çözdü. Piyasa değerini yükselt bankalar krediyi versin. Üretimi boş ver f/k yı boş ver Fiktif alış satışlarla borsada işi götür.
    On da bir fiyatına on tane benzer şirket kuracağın şirket bulunmaz Hint kumaşı gibi kapışılıyor.
    Hani borsa için şu at pisliği yedirme hikayesi var ya tıpkı ona benzedi herşey.

Arkadaşımın oğlu babasına fırça atıyor; kursa ve okula verdiğin parayı bana verseydin Astor alsaydım ne okumaya ne çalışmaya gerek vardı diyor.
    Doğru söze ne denir? Çok bilen çok yanılırmış Yine ters köşe olduk.
    Bütün olumsuzluklara rağmen hak ettiği 15 dolara hızla koşuyor.....
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

3.  Alıntı Originally Posted by ferden Yazıyı Oku
    10 yıl dolar cinsinden fiyatı düşüp, dolar cinsinden varlığı artmış Sabancı benim için ideal yatırımdır. Çoluk çocuğa bakmamak lazım, hızlı kazanç peşinde olanın bir gün eline verirler. Ponzi sistemini yasal kılıfına sokmanın en güvenli yolu borsadır. Benim kafam rahat. Ne kadar kızıyor olsak bile. Güvenli limanda olmak iyidir.
    Bu hissenin doğru bir yatırım olduğu şüphe götürmez, bu şirketin temelinin güçlü olduğunu herkes ayan beyan görüyor zaten. Ama halka arz furyasını, küçük şirketlerin sahip olduğu potansiyeli, niye görmezsiniz anlamak mümkün değil. Portföye böyle küçük ama büyüme potansiyeli yüksek şirketleri eklemenin nesi yanlış. Sahol çok güzel, ama neden yanında escom gibi küçük girisimlere yatırım yapan bir teknoloji hissesi olmasın, obase gibi teknolojinin farklı bir alanında karlı çalışan bir şirket olmasın, kcaer gibi sanayi sektöründe nispeten küçük bir şirket olmasın, sarky san gibi bakırı dünyaya işleyip satan bir şirket olmasın, ünlü gibi bir yatırım şirketi olmasın. Küçük olan her zaman kötü mü? Mesela bunların hepsine yatırımın var ve benim de kafam çok rahat. Dinamik bir portföy yönetimi yapmak gerektiğini düşünüyorum. En doğrusu bu diyerek tek bir hisse seçmek bizim gibi spekülasyon tarafı yüksek bir borsada verilecek en kötü karar.

4.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Bu hissenin doğru bir yatırım olduğu şüphe götürmez, bu şirketin temelinin güçlü olduğunu herkes ayan beyan görüyor zaten. Ama halka arz furyasını, küçük şirketlerin sahip olduğu potansiyeli, niye görmezsiniz anlamak mümkün değil. Portföye böyle küçük ama büyüme potansiyeli yüksek şirketleri eklemenin nesi yanlış. Sahol çok güzel, ama neden yanında escom gibi küçük girisimlere yatırım yapan bir teknoloji hissesi olmasın, obase gibi teknolojinin farklı bir alanında karlı çalışan bir şirket olmasın, kcaer gibi sanayi sektöründe nispeten küçük bir şirket olmasın, sarky san gibi bakırı dünyaya işleyip satan bir şirket olmasın, ünlü gibi bir yatırım şirketi olmasın. Küçük olan her zaman kötü mü? Mesela bunların hepsine yatırımın var ve benim de kafam çok rahat. Dinamik bir portföy yönetimi yapmak gerektiğini düşünüyorum. En doğrusu bu diyerek tek bir hisse seçmek bizim gibi spekülasyon tarafı yüksek bir borsada verilecek en kötü karar.
    Dinamik bir yönetim yapmak gerektiğine ve küçük/orta büyüklükteki şirketlerin daha güçlü ivmelenme potansiyeli olduğuna katılıyorum. Bu biraz da yatırımcının yaşı, odaklanma yeteneği, şirketleri yakından tanıma ve takip edebilme gibi olanaklarına da bağlıdır. İleri yaş grubundakiler için görülebilir bir gelecekteki temettü verimi önemlidir, misal. Eğer BDDK bankaların kar dağııtmlarına bu yıl olduğu gibi izin verirse Sahol'ün önümüdeki yıl dağıtımını 3,5 çarpanıyla tahmin etmekteyim, Sahol analizini buradan başlatıyorum. Yani ileri yaştaysanız 'fonların fonu' mantığıyla sepet varlık imkanı sunan holding hisseleri caziptir ve çok da dağılmaya gerek yoktur.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Dinamik bir yönetim yapmak gerektiğine ve küçük/orta büyüklükteki şirketlerin daha güçlü ivmelenme potansiyeli olduğuna katılıyorum. Bu biraz da yatırımcının yaşı, odaklanma yeteneği, şirketleri yakından tanıma ve takip edebilme gibi olanaklarına da bağlıdır. İleri yaş grubundakiler için görülebilir bir gelecekteki temettü verimi önemlidir, misal. Eğer BDDK bankaların kar dağııtmlarına bu yıl olduğu gibi izin verirse Sahol'ün önümüdeki yıl dağıtımını 3,5 çarpanıyla tahmin etmekteyim, Sahol analizini buradan başlatıyorum. Yani ileri yaştaysanız 'fonların fonu' mantığıyla sepet varlık imkanı sunan holding hisseleri caziptir ve çok da dağılmaya gerek yoktur.
    merkez bankasının bugünkü atamalarla tamamen ortodoks politikalara döndüğü görülüyor. yabancıların borsaya gelmeleri isteniyorsa, bankalara gelecekleri açıktır, bddk nında bazı atamalara ve açıklamalara ihtiyaçı olduğu açıktır. mesela bankaların dağıtacağı temettü konusundaki sınırlama, kabul edilebilir bir durum değildir. bu seneki % 15 sınırı dahi kalkmalıdır. zira bankaların özsermaye karlılıkları düşüktür. bunun açıklaması özsermaye fazla gelmektedir. bunun için yapılan karın büyük kısmı temettü olarak dağıtılmalıdır. akbank 2005-2008 yılları arasında karın %35-40 ini, 2009-2018 yılları arasında da ort % 20 sini dağıtmış. serbest bırakılırsa en az % 20 si dağıtılır ki son zamanlardaki bankalardaki yükselişin ardında bu mu var diye düşünüyorum. şüphesiz sahol olarak bundan çok olumlu etkileniriz.

6. Devir bu kağıdın devri değil. %7,5 oranında portföyumde var. Mal değişimi ve toplama gibi bir şeyler başlamış gorunuyor yakın dönemli takaslarda. Malesef bekletecek biraz.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by ferden Yazıyı Oku
    Devir bu kağıdın devri değil. %7,5 oranında portföyumde var. Mal değişimi ve toplama gibi bir şeyler başlamış gorunuyor yakın dönemli takaslarda. Malesef bekletecek biraz.
    Yahu biz diyoruz ki 15 dolar sendiyorsun ki mırç. Portföyünü %100 sahol yap ve arkana yaslan ve kahveni höpürtet.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

8.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Yahu biz diyoruz ki 15 dolar sendiyorsun ki mırç. Portföyünü %100 sahol yap ve arkana yaslan ve kahveni höpürtet.
    Yok forumlari karistirdik. Aksa forumu yerine bu yazmışım. Sahol agirligim fazla sıkıntı yok. Kışlık alageyiklerimiz de var. ������

Sayfa 136/200 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •