Sayfa 113/200 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163 ... SonSon
Arama sonucu : 1596 madde; 897 - 904 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Termik santral kurulum maliyeti.. 2-4 milyon $/Megawatt
    Res ve dogalgaz 1 milyon$/megawatt
    Hes 2 milyon $/megawatt

Ama artik kimse dogalgaz santrali kurmak istemiyor

Enerjisa portföyu dengeli

F/k=10 dan bile hesap etsek sizin değere ulaşması için yılda 20 milyar tl , yani 1 milyar $ kar etmesi lazım.
    Sizin hesabınız mevcut durum için sağduyuya daha uygun. Bunun farkındayım.

Enerjisa üretim borç ödüyor, amortisman ayırıyor ve yeni yatırımlar yapıyor. Her şeyin yanında da temettü verecek kadar kar ediyor. Bütün bunlar kötü giden bir ekonominin ve devlet baskısının yanı sıra oluyor.

Umarım ekonomi düze çıkar ve birileri de tamamen şeffaf ve dürüst bilançolara şirketleri zorlar ki o zaman ortakların doĝal, hukuksal ve ahlaki hakkı olan bilgi edinme konusunda düzgün bir işleyişe kavuşabiliriz. Sadece Enerjisa üretim değil, Akbank dahil bütün şirketler için negatif de olsa pozitif de olsa gerekli bilgilere ulaşamıyoruz.

2. KCHOL eski zirvesine geldi bu hala 40'a bile gelemedi. Neyse ki düşmüyorda. Ona şükredelim

3. Anlık takasa bakabilen var mı tavana yapıştırmayan satan baskılayan kim acaba

G700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Kar benim beklentimin çok altında kaldı. 10 milyar üzeri kar bekliyordum. Şirketlerin karının neden bu kar düştüğüne tam olarak analiz edemedim. KOÇ holding öyle olmadı neredeyse tüm şirketleri çok yüksek karlar elde etti. KOÇ satıp Sahol almıştım pişman oldum. KOÇ holding 2. çeyrek karı daha iyi gelir diye bekliyorum özellikle araba fabrikalrından. SAHOL çok fazla devlatin regülasyonlarına tabi. Elektrik fiyatı, BDDK vb. Hayırlısı daha beklicem. Gelecekte iyi şeyler bekliyorum.

5. Burada kimse yazmıyor
    Sanırım benden ve birkaç kişiden başka kimse kalmadı
    Artık sadece yabancılar ve yerli olarak birkaç kişi takilacaz.
    Neyse tahminini yazayım bari belki okuyan olur
    Seçimden sonra muhtemelen (anketlere göre) millet ittifakının seçimi kazanması durumundan da yüzde 43 lerden başlayan yabancı takası yüzde 55 lere sonrasında yüzde 60 ve üzerine çıkacağını bekliyorum.
    Bu süreçte sağol 1 dolarlardan başladığı yolculuğuna devam ederek 4-5 dolarlara doğru ulaşacaktır. Sonrası 6 dolar ve üzeri bakalım nasib
    Allah ne derse o olur. Hayırlı cumalar

6. Baya kimse dökülmüş en azından çok fazla tartışacak kimse de kalmamış
    🫡

7. 250000 lotun yarısını verdim
    Kalanları satma niyetim yok

8. Ufak tefek taktik değişimler olsa da ben de Sahol' de ısrarcıyım🙂 Kriz donemleri küçüklere zarar verir ama büyükler yollarına daha da büyüyerek devam eder....

Sayfa 113/200 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •