Sayfa 129/200 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179 ... SonSon
Arama sonucu : 1596 madde; 1,025 - 1,032 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    yanlış biliyorsunuz, koç tüpraşın % 39 una sahip. biri o yatırımları yapmış, diğeri yapacak. tüpraş sabit hisselerimden olduğu için bütün haberlerini bilirim. fiyat konuları ilgilendiğim, tahminde bulunduğum konular değil.
    Olabilir ama ben şöyle biliyordum yanlış ta olabilir %6,82 Direkt olarak, Kalan kısmı enerji yatırımları için ayrılan paydan ibaret..Yani henüz yatırımı yapılmayan sadece onun için ayrılan pay. Toplam %40 civarlarına denk gelecek...Önemli değil biz Sahol e bakalım...

Bugün biraz aldım kısada. Umarım şans getiririm.
    Burada atıp tuttuğum yazıp çizdiğim hiç bir şey yatırım tavsiyesi değildir.
    Borsada öğrendiğim tek şey SAkının, SAkındırın...

3. Bayramı; bayramdan sonra göreceğiz inşallah.
    Az daha sabır....
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

4. Haftalık kapanışı güzel yapmıştı. Tahmin ettiğim gibi gelişiyor hadiseler. Umarım bu sefer yanıltmaz diyelim..

5.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    sabancının düzgün yönetilmediği iddiası çok gerçekci değil.
    önce koç a bakarsak , mirascı 2 kardeşden biri akıl almaz bir şekilde fb ile ilgileniyor, sanki holding de iş yok. babaları rahmi de pek birşey yapmamıştı. dede vehbi ne yaptıysa onun devamı. önemli gelir kaynaklarından biri tüpraş, büyüme durumu yok, hatta elektrikli arabalarla birlikte geleceği parlak değil. geride araba şirketleri ve arçelik. yeni yatırım yok.
    sabancıya bakarsak aile dağıldı, fiyatın düşük kalmasının önemli nedeni ayrılanların hisselerini satması. yani sahol içinden birkaç holding daha çıkmış durumda. sabancı için akbank amiral gemisi. lakin mevcut iktidarın düşük faiz ısrarı, bankacılık kesimine soğuk bakması, zayıf karnı. son 15 senedir enerji üretimine yatırım yapılması( yabancı ortakla) en önemli artısı oldu. holding bir yandan ayrılığın kan kaybını yaşarken, bir yandan da enerji yatırımları ile büyüdü. zaten bu süreç olmasaydı, bugün sahol ortağı olamazdım/dık.
    Fordun elektrikli kamyonunuda türkiyede tasarladı prototip üretti. Kocelideki fabrikanda üretilen tüm modellerin elektrikli versiyonları hazır tek ihtiyaç batarya bataryayı çinden alman lazım o zaman çin devlati vergi alıyor. Benim ülkemde üret vergisiz batarya al diyor. Onun için çoğu devlet kendi üretmek için girişimde bulunuyor. Ankarada batarya üretimi için 2 kez girirşimdi bulundu şuan daha fabrika yok. Arçelik 3 farklı alanda büyüyor Tüpraş en az 2 yıl daha türkiyenin en karlı hissesi olacak gibi duruyır. KCHOL yok ama şuan önü açık. YTD.

6.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    sabancının düzgün yönetilmediği iddiası çok gerçekci değil.
    önce koç a bakarsak , mirascı 2 kardeşden biri akıl almaz bir şekilde fb ile ilgileniyor, sanki holding de iş yok. babaları rahmi de pek birşey yapmamıştı. dede vehbi ne yaptıysa onun devamı. önemli gelir kaynaklarından biri tüpraş, büyüme durumu yok, hatta elektrikli arabalarla birlikte geleceği parlak değil. geride araba şirketleri ve arçelik. yeni yatırım yok.
    sabancıya bakarsak aile dağıldı, fiyatın düşük kalmasının önemli nedeni ayrılanların hisselerini satması. yani sahol içinden birkaç holding daha çıkmış durumda. sabancı için akbank amiral gemisi. lakin mevcut iktidarın düşük faiz ısrarı, bankacılık kesimine soğuk bakması, zayıf karnı. son 15 senedir enerji üretimine yatırım yapılması( yabancı ortakla) en önemli artısı oldu. holding bir yandan ayrılığın kan kaybını yaşarken, bir yandan da enerji yatırımları ile büyüdü. zaten bu süreç olmasaydı, bugün sahol ortağı olamazdım/dık.
    Koç ile ilgili söyledikleriniz saçmalık.
    Sabancı ise bu fiyatları hak etmiyor ayrı mesele…
    Sabancı iyi yönetilmiyor bana göre de o da ayrı mesele…Daha iyi olabilirdi bu grup.
    Nokta.
    Ytd syg

7. Bugün iyice karamsarlaştım.
    Ne dünyadan ne Türkiye den ne borsadan ne de sahol den umudum kalmadı.
    Sonunda bana da bulaştı.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

Sayfa 129/200 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •