Sayfa 139/200 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189 ... SonSon
Arama sonucu : 1596 madde; 1,105 - 1,112 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1. Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

2. Son 5 yılda yaptığı yatırımın kadar fiyatı olsa yeter. Dolar pozitif pozisyonda 2 yıl içerisinde yenilenebilir enerjiye dev yatırımları devreye girecek. Türkiyenin kurtuluşu yenilenebilir enerjide bunun da ilk kurulumu pahalı yabancı ortak ve sahip olduğu banka ile rakiplerine göre önde isterse gelen karlar ile yıllık 2 milyar dolar civarı yenilenebilir enerji yatırımı yapılabilir. Devlette bunun farkında onun için enerji şirketlerinin kar etmesini istiyor ki dönüşebilsin. 2025 yılı dünyada enerji dönüşümünün miat yılı olacak gibi duruyor. Dünya batarya üretine odaklandı 2025 te her 4 arabanın 1 i elektrikli olacak. Elektrik dahada önemli oşlacak. 2027 yılında elektrik tüketimin 2 ye katlanması bekleniyor ve artık üretilen elektrikli araba sayısı fosil yakıtlıları geçecek. Sonuca gelirsek gider mi? gitmez. Yabancının girmesi lazım Girerse f/k 5 olur. yıl sonu 50 milyar kar bekliyorum oda 250 milyar fiyasa değeri eder. yani şuanın 2 katı.YTD

3. Demek ki; borsa demek ‘tahtacı’ demekmiş.
    Gerisi hikaye.

4. Akbank ve Enerjisa iyi gitti. Demek ki bu şirketler Sabancı'nın değil. İyice saçmaladılar.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,900
    Hissede çok mu günlükçü var nedir...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Bilançoyu mu görmek istiyorlar acaba. Bilanço gelirse hedef fiyat revizeleri gelir.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

7. Geçmişte ekranımda sadece derinlik görebiliyorken biraz paraya kıyıp işlem yapan aracı kurumları da görmeye başladım. Çoğunun aynı oluğunu ve hem alıma hem satım tarafında olmaları yada birinin malını genelde aynı kurumların alması gibi işlemler dikkatimi çekti. Doğrusu büyük bir tezgah içerisinde sağılan inekler olduğumuzu düşünmeye itti beni bu. Bu işlemlerin arkasında ya aile var ya da onların desteği ile başkaları yoksa bu kadar göstere göstere al gülüm ver gülüm olmaz.

8. Pes etmek yok, önemli haber akışı ihtimali olabilir. Faizlerin yükseldiği ortamda net nakit ile güçlü duruyor.

Sayfa 139/200 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •