Sayfa 79/200 İlkİlk ... 2969777879808189129179 ... SonSon
Arama sonucu : 1597 madde; 625 - 632 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1.  Alıntı Originally Posted by iberata Yazıyı Oku
    Temettüde yılların tescillisi ereğlidir arkadaşlar. Ereğlide ortaklık konuşulur.
    Yüksek temettü vermek şirket için olumlu mu? Ereğli yıllardır bu kadar yüksek temettü vermektense yeni şirketler kursaydı veya satın alsaydı değerini arttırsaydı nasıl olurdu acaba?
    Son düzenleme : mzbb1967; 01-03-2023 saat: 23:07.

Henüz bilançoyu inceleyemedim, FAVÖK karının çok yüksek olduğunu tahmin ediyorum. 2023 Yılının karına ışık tutan en büyük veri FAVÖK karı. Büyümeye devam. Temettüsü 1,5TL olmuş 3 TL olmuş önemli değil önemli olan mali tablo ve şirketin güvenilirliği SAHOL ü eninde sonunda layık olduğu yere çekecektir. Şu anda 44,44 olduğuna göre 42,90 TL den işlem görüyor demektir.
    Tüh Tüh maşallah, ya sabır. AAA

3.  Alıntı Originally Posted by iberata Yazıyı Oku
    Temettüde yılların tescillisi ereğlidir arkadaşlar. Ereğlide ortaklık konuşulur.
    Karının 600 milyonunu Küüüt diye bağış yaptı 1 hafta önce.

PUFFFFF....

Karından faydalanmayı bekleyen OYAK üyeleri far tutulmuş tavşana döndü 1 haftadır.
    Ayrıca bu temettü olayı kadar yanlış bilinen bir konu da yok ülkemizde...
    İnsan iki şeyi bilmelidir:
    1.Haddini. 2.Hesabını.

SAHOL dağıtmadığı karı geçmiş yıl karlarına alacak, geçmişten de bilanço üzerinde bir o kadar kar var. Toplamda 80 milyar eder., SAHOL ödenmiş sermayesine 2 milyar dersek. Bu bedelsiz potansiyelidir ve 40 bedelsize isabet eder. Üstelik yeniden değerlemeler yapılmamış ve diğer bedelsiz kaynakların ilave edilmemiş haliyle.
    Maliye Bakanlığı değerleme yapılmayan yıllara yeniden değerleme yapma şartı getirse ne olur biliyor musunuz.? Yatırımcıyı ve bilançoların gerçeğe yakın olmalarını düşünüyorsa getermelidir.
    Arpacı55 arkadaşımızın hedefi olan 15 dolar pek uzak görünmüyor gibi. )
    Son düzenleme : agg; 01-03-2023 saat: 23:24.

5. Bakalım yarın ne yapacak
     Alıntı Originally Posted by agg Yazıyı Oku
    SAHOL dağıtmadığı karı geçmiş yıl karlarına alacak, geçmişten de bilanço üzerinde bir o kadar kar var. Toplamda 80 milyar eder., SAHOL ödenmiş sermayesine 2 milyar dersek. Bu bedelsiz potansiyelidir ve 40 bedelsize isabet eder. Üstelik yeniden değerlemeler yapılmamış ve diğer bedelsiz kaynakların ilave edilmemiş haliyle.
    Maliye Bakanlığı değerleme yapılmayan yıllara yeniden değerleme yapma şartı getirse ne olur biliyor musunuz.? Yatırımcıyı ve bilançoların gerçeğe yakın olmalarını düşünüyorsa getermelidir.
    Arpacı55 arkadaşımızın hedefi olan 15 dolar pek uzak görünmüyor gibi. )
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : denizci2; 02-03-2023 saat: 00:14.

6. Temettü sizce azmi arkadaşlar.az olması bizim için daha mı iyi yoksa

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Zaten karın % 5-10 unu temettü olarak dağıtıyorlar (ilan edilmiş kararları böyle) Max brüt 2.15 tl olabirdi .1.75 tl de % 8.15 dağıtım oranına tekabül ediyor , tutarlı yani...

8.  Alıntı Originally Posted by KALİ Yazıyı Oku
    Zaten karın % 5-10 unu temettü olarak dağıtıyorlar (ilan edilmiş kararları böyle) Max brüt 2.15 tl olabirdi .1.75 tl de % 8.15 dağıtım oranına tekabül ediyor , tutarlı yani...
    Bu oran SAHOL için CEO nun da geçen belirttiği üzere min%5- max20 yani bu şekilde bakar isek 4,3 liraya kadar isterlerse verebilirlerdi. Doğrusu ben de %10 üzeri 2,5 lira civarı bekliyor idim. Bir de holdingin eline geçen temettüler sanırım 7,0 milyar civarı olacak, görünen o ki bunun yarısını dağıtıyorlar. Kalan parayı da umarım Bilançoyu pozitif etkileyecek yatırımlara dönüştürürler.

Sayfa 79/200 İlkİlk ... 2969777879808189129179 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •