Sayfa 159/200 İlkİlk ... 59109149157158159160161169 ... SonSon
Arama sonucu : 1598 madde; 1,265 - 1,272 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1.  Alıntı Originally Posted by ulusoy60 Yazıyı Oku
    Geri alıma devam diyor ya ne vergisi olacak
    Ayrıca hisse satın alma ve satışlarda stopaj yok

G700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Fiyatların yerinde sayma nedeni belli oldu, toplayıp toplayıp iştirakleri devredecekler. Kimbilir hedefleri nedir? Birkaç yüz milyona kadar çıkmak isteyebilirler. Bu yolla hem nakitler holdingte toplanıyor hem de karşılıklı iştirak ilişkileri kuvvetlendirilip halka açık lot miktarları dusurulebiliyor. Uzun vadeyi düşünenler için sorun yok, kısa vadeciler ve borsadan çıkmayı planlayanlar durumlarına baksınlar.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

2.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    1,290,807,572.22 TL kar etmiş bu satıştan sahol, kap haberine göre...
    Yine aynısını yapti.

1.92$ fiyattan satti. İkinci parti alimlarin ortalamasi 1.5$ dan fazla.
    %25 kar için mi yapıldı bunca alım.
    Birde kime hangi sartlarda satıyorsun?
    Bir talep toplama falan yapsa , biz de 60 dan satip 52.46 dan alsaydık.

1 milyon lot alsan yarin satsan 4 milyon havadan kar.

Ben şahsen 500000 lot alırdım 52.46 dan. Eğer satma hakkı veriyorlarsa.

Bu tip satışların birim fiyatının borsa işlem fiyatının ustunde olması gerekir. Akla bin türlü soru işareti getiriyor

3. Büyük olasılıkla 3. parti alımların ortalaması bugünkü 1,92 nin üstünde olur. Yoksa tempolu alım yapamazlar. 60-79 aralığı gibi dusunuyorum; önümüzdeki birkaç ay için..

4. Şahislarda her hangi bir gelir vergisi yok ancak şirketler hisse alis satislarinda belirli şartlar altinda vergisini oderler. Bu geri alinan paylar icin durum nedir onu merak ediyorum

5.  Alıntı Originally Posted by Kdursun Yazıyı Oku
    Şahislarda her hangi bir gelir vergisi yok ancak şirketler hisse alis satislarinda belirli şartlar altinda vergisini oderler. Bu geri alinan paylar icin durum nedir onu merak ediyorum
    Yükselişe eşlik etmiyor olabilir. Bir koyup üç almaya izin vermeyecekler, burası da bellidir. Yatırım gibi bakıldığında bambaşka bir görünüm çıkıyor. Eğer TR piyasasında yabancılar olacaksa (orası belli değil) nerelerde pozisyon alacaklarını tahmin etmek de zor değil!

https://www.dunya.com/ekonomi/turkiy...-haberi-705404

6.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Yükselişe eşlik etmiyor olabilir. Bir koyup üç almaya izin vermeyecekler, burası da bellidir. Yatırım gibi bakıldığında bambaşka bir görünüm çıkıyor. Eğer TR piyasasında yabancılar olacaksa (orası belli değil) nerelerde pozisyon alacaklarını tahmin etmek de zor değil!

https://www.dunya.com/ekonomi/turkiy...-haberi-705404

Piyasa değeri 4.5 mlyr dolar
    5 yılda 6.5 mlyr dolar yatırım yapacam diyor
    Ya şirket yalan söylüyor yada piyasa görmezden geliyor.
    Bakalım nereye kadar görmezden gelecek

7. Teşekkürler Sahol forumuna. Hissenin düşük performansının nedeni ile ilgili değerli bilgiler veriyorsunuz. Neden endekse uymadığı net anlaşılıyor. Yavaş yavaş maliyeti çok artırmadan toplayacaklar. Bu toplama bitmeden de bu hisse enflasyondan korunma performansı ancak gösterecek. Buradan şu da çıkarılabilir mi? Demek ki Sabancı bile ülkeye yakın zamanda yabancı geleceğini düşünmüyor. Eğer öyle bir ihtimal görseler bu kadar yavaş geri alım yapmazlardı. Oysa ben 2024 başında böyle bir yabancı girişinin olabileceğini düşünüyorum.Naci Ağbal dönemindeki gibi bir görevden almanın olamayacağını öngörüyorum. Ekonomik durum o kadar kritik çizgide ilerliyor ki o kadar nitelikli görevlendirmelere rağmen düzelme emareleri görünmüyor. Dövizi serbest bırakamıyorlar KKM'den dolayı yük çok artacak. Döviz aşağıda kalınca ihracat sıkıntısı ve cari açık sorunu çözülmüyor. O yüzden kısa sürede faizleri kontrollü artırarak KKM belasını bitirecekler.(Bankalara da yüklenerek). Daha sonra dövize yol verip ihracat artışı ve cari açık düşmesini umuyorlar. Seçimden sonra da piyasanın yavaşlamasını göze alarak enflasyonla mücadeleye başlayacaklar. Yapılanlardan yol haritasını bu şekilde okuyorum. KKM'nin bitirilip,döviz kurları yükselince yabancı para girişi başlayacaktır. Herhangi bir yol kazası olmazsa. O zaman Sahol bu stratejisini nasıl uygulayacak merak ediyorum.
    Her neyse uzun vadeci olduğum için Sayın Arpacı gibi döviz bazında para kazanmadan bu hisseden çıkmak yok.Sadece portföyün %8 Sahol'de. Çoğu yatırımcıda gördüğüm ''SA'' ekli hisselerden uzak durma ön yargısından dolayı ağırlığımı arttırmaya cesaret edemiyordum. Yavaş yavaş ağırlığımı arttırsam iyi olacak sanırım.

8. Bence de doğru strateji zamana yayarak ağırlığını artırmaktır. Önümüzdeki süreçte çok sayıda düşüşler, endeks kayıpları olabilir.

Sayfa 159/200 İlkİlk ... 59109149157158159160161169 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •