Sayfa 127/200 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177 ... SonSon
Arama sonucu : 1598 madde; 1,009 - 1,016 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    SAHOL - Sabancı Holding

Yeni başlık hayırlı olsun..

Eski başlık burada
     Alıntı Originally Posted by KIDEMLİ Yazıyı Oku
    Sayın Arpacı ben de yukarıdaki yazdığın sebeplerden dolayı 2020 nisan ayından beri sabancı da bekliyorum, hep koc ile kiyasliyorum 38 aydır satip koca geçsemmi diye. Aldığımda paritesi 2,03 idi her geçen gün istikrarlı bir şekilde aleyhimize arttı bugün bugün 2,37
    Sabancinin sadece temettü verimliliği koçdan iyi,
    3 temettü verdi ikiside, oeanlari, sabancı % 12,5
    Koc %7,5 .Parite yaparken temettuden lehimize olacak şekilde arindiriyorum, yine de zarardayiz, gözümüzün önünde baka baka paritesi 3 olacak gibi son bilancolar koçun daha iyi ve öyle devam edecek sanırım.Bu da % 50 kazanç demek aslında aldığım günün paritesine göre
    Sabancinin temettu verimi ve enerjisa uretimini hep çok önemsedim.Ama bunlara rağmen sonuç ortada, burada akbank (yuksek oranli banka)riski var, kocda arcelik tupras otosan lokomotifleri var, yapı kredi ağırlığı az
    Bu belki 15 dolar olunca koc da 45 dolar olacak senin bakisinla
    uzun vadeli yatırımcı arkadaşların fikri var mı bu konuda.
    38 ay iyi bir vade sanirim,kalan arkadaşlara hayırlı ve sağlikla harcayabilecekleri kazançlar dilerim.15 doları hep takip edecegim

2.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Fazla kafayı yormayın yatın uyuyun.
    10 senedir uyuyoruz zaten sn. Arpacı abi. Daha ne kadar sürecek bu uyku.

M2101K6G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by mzbb1967 Yazıyı Oku
    10 senedir uyuyoruz zaten sn. Arpacı abi. Daha ne kadar sürecek bu uyku.
    Kardeşim, Kendimizi unutturmamız lazım.
    Kağıt sende bendeyken kimse götürmez, bu hep böyle olmuştur.
    Hani o destek direnç vs. Dedikleri noktaların kırılması lazım.
    f/k 2 olmuş piyasa değeri 3.5 milyar dolar. Nerden baksan nerden toplasan 30/35 milyar dolarlık bir şirket.
    Krizde bile Havada 15 milyar dolar olması lazım.
    Yani böyle bir fiyatlama olamaz. Bu virgül düzelmek zorunda . Virgül Bir hane kaymış.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Kardeşim, Kendimizi unutturmamız lazım.
    Kağıt sende bendeyken kimse götürmez, bu hep böyle olmuştur.
    Hani o destek direnç vs. Dedikleri noktaların kırılması lazım.
    f/k 2 olmuş piyasa değeri 3.5 milyar dolar. Nerden baksan nerden toplasan 30/35 milyar dolarlık bir şirket.
    Krizde bile Havada 15 milyar dolar olması lazım.
    Yani böyle bir fiyatlama olamaz. Bu virgül düzelmek zorunda . Virgül Bir hane kaymış.
    işin özü budur. bu hissede akıllı ky hisseyi sahiplenmiştir. ve ky nin kolay kolay hisseden vazgeçmesi de zor görünüyor, en azından benim penceremden. kıyaslanan başka hisse de yokmuş gibi koçholding, yahu o da ucuz zaten. ama sahol çok daha ucuz. uzun vade karşılaştırmak için özkaynaklarındaki artışa bakmak fikir verebilir. son 3 yıl, 10 yıl, 14 yıl için sahol 2,8 kat, 7kat, 13,7kat, kchol 3 kat, 6,2kat, 10,5kat. uzun vadeli değerlendirdiğimizde sahol daha iyi performans göstermiş. bu şimdilik fiyata yansımamış.kısa vadede yansıyacağının garantisi de yok. lakin sahol yönetimini bu açıdan suçlamak da haksızlık olur.

Arkadaşlar, önemli holdinglerin halka açık hisselerini doğrayanlar belli, YDF ler kaldırıldı sayılır. Bır tek zorunlu olarak yıl sonlarında Yatırım Ortaklıklarında uygulanıyor. Özellikle holdinglerde. varlık satışları ve dönemsel kar yansımaları bilançoların özkayaklarında önemli düzeltmeler yapıyor. Ana şirket ve İştiraklarındaki varlık satışları olduğunda, şirkete giren para nedeni ile özvarlıklar 1 misli de artar, 20 mislide. Şirketin varlıkları geçen zaman içinde kıymetlendi. Küçük yatırıncıyı uyutuyorlar ve ellerinden malını almaya çalışıyorlar. Buradaki oyuncunun zamanı bol, onlar için yıllar geçmiş önemli değil, adet çoğaltıyor. Piyasa yeter artık bu kepazelik deyince dek sürecektir. KCHOL AGHOL ve ALARK deki durum da aynı, en ucuzu SAHOL.
    Arpacı55 arkadaşım çok haklı, küçük ve orta yatırımcıda mal kalmayınca uçar ve gider.
    Son düzenleme : agg; 16-06-2023 saat: 00:02.

6. Demek böyle sövmek lazımmış..İlk defa Koçun önünden gidiyor...Ne kadar olumsuz yorum yaptıysam da her zaman ucuz olduğunu dile getirdim...İnşallah yine asansöre devam etmesinde yukarı gitsin artık insanlara gına geldi

7.  Alıntı Originally Posted by ReaLInvestor Yazıyı Oku
    Demek böyle sövmek lazımmış..İlk defa Koçun önünden gidiyor...Ne kadar olumsuz yorum yaptıysam da her zaman ucuz olduğunu dile getirdim...İnşallah yine asansöre devam etmesinde yukarı gitsin artık insanlara gına geldi
    Arkadaşlar KCHOL kiyaslayanlar var, bu hisse KCHOL kiyaslamak yanlış olur ,KCHOL ağırlık olarak çoğu sanayi şirketlerinden oluşur, Sahol de ise yarıya yakını bankadir. Kchol banka ağırlığı çok daha azdır dolayısıyla bankaların f/k larini sanayi ağırlıklı bir şirketle kıyaslamak yanlış olur. Başka bir degisle SAHOL KCHOL den daha ucuzdur diyemezsin çünkü biri ağırlık sanayi diğeri yarıya yakini banka. Sanayinin f/k bankadan her zaman için çok daha yüksek olur. Dolayısıyla temel analiz anlamında ikisinide ben uygun görüyorum ama birbirlerine gore şu ucuz bu pahalı diyemem. Bende ikiside var portföy candır kchol bı tık daha ağırlıklı var. Kchol daha iyi getiri sundu. İkisini ucuzluk bakımından kıyaslamak elmayla armutlu kıyaslamak gibi. Bankaya yatırım yapacaksan sahol Kchol çok büyük sanayi şirketleri var
    sanayi isteyene Kchol, bunlarin f/ k si bankaya göre yüksek olması çok doğaldır. Buradaki yanlış bakış açısını düzeltmek istedim buradaki arkadaşlar temel analiz anlamında hataya düşmemeli.
    Not: yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Abram Yazıyı Oku
    Arkadaşlar KCHOL kiyaslayanlar var, bu hisse KCHOL kiyaslamak yanlış olur ,KCHOL ağırlık olarak çoğu sanayi şirketlerinden oluşur, Sahol de ise yarıya yakını bankadir. Kchol banka ağırlığı çok daha azdır dolayısıyla bankaların f/k larini sanayi ağırlıklı bir şirketle kıyaslamak yanlış olur. Başka bir degisle SAHOL KCHOL den daha ucuzdur diyemezsin çünkü biri ağırlık sanayi diğeri yarıya yakini banka. Sanayinin f/k bankadan her zaman için çok daha yüksek olur. Dolayısıyla temel analiz anlamında ikisinide ben uygun görüyorum ama birbirlerine gore şu ucuz bu pahalı diyemem. Bende ikiside var portföy candır kchol bı tık daha ağırlıklı var. Kchol daha iyi getiri sundu. İkisini ucuzluk bakımından kıyaslamak elmayla armutlu kıyaslamak gibi. Bankaya yatırım yapacaksan sahol Kchol çok büyük sanayi şirketleri var
    sanayi isteyene Kchol, bunlarin f/ k si bankaya göre yüksek olması çok doğaldır. Buradaki yanlış bakış açısını düzeltmek istedim buradaki arkadaşlar temel analiz anlamında hataya düşmemeli.
    Not: yatırım tavsiyesi değildir.
    Güzel kardeşim yazdıklarına katılıyorum, bunların iştirakileri ve bu iştirakilerinin yaptıkları işler de farklı olabilir. Sonuçta ikiside Türkiyenin en güçlü 2 holdingi...Ben Yönetimsel anlamda kıyaslıyorum FK veya PD olarak temel anlamda kıyaslayan yok zaten...Patronların tahtada oynadıkları oyunları...Sabancıların neden hisselerini sürekli baskıladığını ama Koç grubunda bu baskıların olmadığının gibi...Siz kıyas yaptığım konuyu tam anlayamadınız sanırım... Temel bakış açısına göre yaptıkları işler nezdinde ayrı kulvarda olan bu iki holdingten birini tercih edecek olsam bilanço gruplarına göre gelecek karlara Kchol ü tercih ederdim zaten. Sahol ü tercih etmemin sebebi sadece ucuzluk kriterlerinin daha belirgin olması. Kıyas dediğiniz şeyi zaten o şekilde kıyaslıyoruz temel anlamda bilançolarını yan yana getirip tartışmıyoruz yani...
    Son düzenleme : ReaLInvestor; 17-06-2023 saat: 00:37.

Sayfa 127/200 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •