Sayfa 183/200 İlkİlk ... 83133173181182183184185193 ... SonSon
Arama sonucu : 1596 madde; 1,457 - 1,464 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1.  Alıntı Originally Posted by veysel karani Yazıyı Oku
    Ben genelde yabancı oranlarına iş yatırım sitesinden bakıyorum. Tam 2 yıl önce %64,28 imiş geçen sene %46,35, ekim başında %48,13, dün ise %47,27, yabancı şimdilik toplamıyor, belirli bir oran ile Al-Sat yapıyor gözüküyor. Tabi bu halka arz işinde ciddilik oluşur ise durum değişebilir.
    Her ne kadar F/K 'sı düşük gözükse de Akbank'ın karı fiktif olarak algılanıyor ( ana şirkete daldaki iki kuş misali bir faydası olmuyor ), Bankalardaki temettü oranlarının artmasına müsaade edilirse, gelen yüksek temettü ile hem banka dışı yatırımlar artar, hem de hisse değeri. Diğer durumda enerji tarafı büyümeye devam etse de banka tarafının yerini alması bayağı bir zaman alır diye düşünüyorum.
    Piyasada para olmayınca ( giriş olmayınca) ne denilse boş. Genel eğilimi forumdan da anlayabilirsiniz. Şu sıralar dipten dönmesi beklenen şirketlere ilgi var, momentum sürpriz yapanlarda olur diye bakılıyor. Aşırı satımdaki hisseler spekülatörlere de uygun.

Sabancı bu kriterlere uymuyor. İşleri düzenli, karlılık beklentilerinde büyük sapmalar yok, banka iskonto edilecek diyelim, Akbank'ta görmediğimiz iskontolama holdinge neden uğrasın? Enerjisa'nın olası halka arzı için koşullar oluşmuş değil, ne içeride ne de dışarıda. Ayrıca iyi temettü verecek bir şirketi neden piyasaya açsınlar, çarpanlar çok iyi olsaydı belki ama oradalarda değiliz.

Sonuçta havanda su dövülüyor, ne aşağıya ne de yukarıya doğru güçlü bir hareketlenme yaşanmıyor.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

2. Dönüm noktası her zaman ki gibi ifade ettiğim enerjiSA üretim olacak, yurtdışı arz olursa yatırımcını mutlu eder.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

3. Benim direncim Kırıldı yarısını sattım. Dereye su gelene kadar kurbağanın gözü patlarmış.
    Girdiğim uçan kaçan kağıtlarda da çok memnun kaldım. Böyle kağıtlar varmış da biz bu çöpsa nın neyini beklediysek.
    Inşallah Spek in gözü doyar da kağıdı biraz bırakır.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

4. “Garip düğün yapacakmış davul patlamış” dedikleri bu olsa gerek!

5.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Benim direncim Kırıldı yarısını sattım. Dereye su gelene kadar kurbağanın gözü patlarmış.
    Girdiğim uçan kaçan kağıtlarda da çok memnun kaldım. Böyle kağıtlar varmış da biz bu çöpsa nın neyini beklediysek.
    Ben de üçte birini vermiştim. Portföy ağırlığım %20 sahol şu an, geri kalanlar ile yola devam. Filmin sonun görünecek. Bireysel yatırımcı kazançlı çıkmasını umuyorum. Bu forumda kaç yıldır emek veriyoruz. 8 küsur maliyetle beklerim kalanları. Her çiçekten bal almak lazım.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

6. Ne çalışıyorsun, sağ omuz.
    75 TL rahat görmesi gerekir. Arkasında 3 haneli rakamları zorlaması lazım.

7.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Benim direncim Kırıldı yarısını sattım. Dereye su gelene kadar kurbağanın gözü patlarmış.
    Sayın Arpaci 55 bugün mü verdiniz.
    Hayırlısı olsun

8.  Alıntı Originally Posted by KIDEMLİ Yazıyı Oku
    Sayın Arpaci 55 bugün mü verdiniz.
    Hayırlısı olsun
    Perşembe cuma ve bugün
    Sahol yetine Aldım Göltaş acılarımı unuttum

Sayfa 183/200 İlkİlk ... 83133173181182183184185193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız