Sayfa 189/200 İlkİlk ... 89139179187188189190191199 ... SonSon
Arama sonucu : 1596 madde; 1,505 - 1,512 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1. Geçen yıl Kamu Bankaları %100 sermaye artırıyor ama tahsisli diyor hepsini varlık fonuna veriyor. Vatandaşın hissedarlık oranı %100 azalmış oluyor.
    Diğer şirketlere de temettü dağıtma sınırı konuyor.
    Çaykur çaya %500 zam yapmış ama kira artışı %25 i geçemez diyoruz.

Bunlar Tanzanya’da bile olmaz . Neyi tartışıyoruz.

2. 1 gecede 1 milyon taşoron işçisi kadroya alınıyor. Bekçi odacı çaycı gibi işleri yapanlar daha önce asgari ücretle çalışırken şimdi zam atışları ile 40 bin tl maaş almaya başladılar.
    3 milyon kişi bir gecede eyt bahanesi ile emekli oldu. Milyar dolar tazminat ve maaş yükü.
    Vergiden muaf Asgari ücret 17 bin tl ye çıktı buna bağlı sakatlık özğrlülük dul ve yaşlılık gibi giderler bir gecede 3 e 5 e katladı.

Eflak boğdan kırım Lehistan Mısır cenup Yemen Fas Tunus Libya dan gelen ganimetleri gelirleri koysan yine yetmez.

20 yıldır Hak etmediğimiz bir zenginliği yaşadık şimdi hak ettiğimiz fakirliği yaşamak zorundayız. Yapılan her düzenleme bu nedenledir.

3. O kadar çok çarpıklıkla karşılaşıyoruz ki üç gün sonra hiçbirini hatırlamıyoruz.
    Bol bol conta yakıyoruz….

4.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    BİST de hisse alımı ile şirket ele geçirmek nerdeyse imkansızdır. Birçok nedeni var ama en basitinden %2-3 hisse almak bile o kağıdı birkaç tavan yaptırır. Ciddi para girişi anında görülür.
    Yani kimse 4 milyar dolar a sahol ü ciddi miktarda alıp bir kenara atamaz. Yönetime giremez. Kustururlar.
    Zarrap %100 halka açık sarkuysanda bunu denedi kusturdular.
    Kaldı ki tcell örneğinde gördüğümüz gibi gavurların elinde bulunan ciddi paylar bile nerdeyse yok pahasına el değişti kimse şirkete hakim olamadı. Keza t.telekom da güzel bir örnek. 40/50 milyar dolar değer biçilen şirket şimdi 3 milyar dolara kimse yüzüne bakmıyor. Ya da öyle görüntü veriyor.
    Demek istediğim şeyleri burada net ifade edemiyorum ama siz anladınız.

Bizim bakacağımız şey
    f/k 2 , ve piyasa değeri 4 milyar dolar.
    Böyle bir dev için bu rakamlar çok komik olup bir an önce hak ettiği değere ulaşacaktır. Nokta.
    Hocam tekrar merhaba,

Ne demek istediğinizi anladım, geç geri döndüm kusura bakmayın bir süredir foruma girememiştim. Verdiğiniz diğer örnekler ve bilgiler için teşekkür ederim. Ben psikolojik olarak tereddütte bulundum yüzde 50 olayı küçük ya da büyük şirket fark etmez. Ülkemizde çok zengin görünebilir ama dünya istese Sabancı Holdingi almaya gücü yetecek kişi ve kurumlar vardır diye düşünüyorum. Fakat verdiğiniz örneklerden de bunun kolay bir durum olmadığını anladım. Teşekkür ederim.

5. sahol temettü hissesi olarak u.v. alınırmı? geçmişteki artışına bakıyorum çok az olmuş ama enerji yatırımlarıda yapıyor acaba gerçek degerine dogru yol alıp temettü hissesi olurmu? çok kararsız kaldım

6.  Alıntı Originally Posted by meheme Yazıyı Oku
    sahol temettü hissesi olarak u.v. alınırmı? geçmişteki artışına bakıyorum çok az olmuş ama enerji yatırımlarıda yapıyor acaba gerçek degerine dogru yol alıp temettü hissesi olurmu? çok kararsız kaldım
    Ben dört yıldır bekliyorum. Üzmez ama öyle agresif gidişini de görmedik asla y.t.d.

G700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. 2023 yılındaki deprem felaketi nedeniyle enerji tüketimlerinde bir duraksama yaşandı. Artan tüketimin etkisini 1 sene duraksamalı görmeye başlayacaz yakında. Daha önceleri defalarca ifade ettiğim gibi enerji sektöründe en iyi konumlanmış şirket Enerjisa ve Sabancı'da bedava.

8. Paraşütleri bağladık bekliyoruz ama beklemekten ipleri çürüdü.
    İnşallah kalktığında kopmaz..
    Bugün yine bir otobüs Kastamonu yolunda devrilmiş. Her gün bir otobüsün uçuruma yuvarlandığı kazalarda günde 30 kişinin öldüğü, iş kazalarında yılda yaklaşık iki bin kişinin öldüğü yılda yaklaşık bin kişinin cinayet kurbanı olduğu, toplamda yılda beşyüz bin kişinin öldüğü ülkemizde nefes aldığımıza şükür edelim.

Sayfa 189/200 İlkİlk ... 89139179187188189190191199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •