Sayfa 192/200 İlkİlk ... 92142182190191192193194 ... SonSon
Arama sonucu : 1596 madde; 1,529 - 1,536 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1.  Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    5 yıldır buradayım fk 5 olsun satacağım. Onun için daha yüzde 50 si var. 2025 yılında eğer elektrik kullanımı beklenildiği gibi yıllık 15 artış yapar ve şarj istasyonu lideri olursa. Kordsa gerçekten kar etmeye başlarsa. Asıl fiyat 2025 tedir. Tabi o zamanda durumların iyi olması lazım.
    Sahol de f/k hiçbir zaman 5 olmaz.
    Neden? Çünkü Fiyat %200 artsa bile şirketin karlılığı da %200-300 artar. Ben 9 tl iken aldım o zaman da f/k 2 civarınidi şimdi 77 oldu yine 2 civarı.
    İkincisi alt şirketlerin kar ve zaraları holdingleri çok etkilemez.
    Sen iyisi mi benim gibi 15 doları görünce satarım de. ;)

Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Sahol de f/k hiçbir zaman 5 olmaz.
    Neden? Çünkü Fiyat %200 artsa bile şirketin karlılığı da %200-300 artar. Ben 9 tl iken aldım o zaman da f/k 2 civarınidi şimdi 77 oldu yine 2 civarı.
    İkincisi alt şirketlerin kar ve zaraları holdingleri çok etkilemez.
    Sen iyisi mi benim gibi 15 doları görünce satarım de. ;)
    bu sene sanayi şirketleri enflasyon muhasebesi ile daha düşük kar açıkladıklarında saholde karını düşük açıklayabilir ki bu da f/k yı 5 lere yükseltebilir.

3. Enflasyon muhasebesinde enflasyon değerini kaç olarak alacaklarını çok merak ediyorum 🙂 Mecburen Tuik verilerini kullanacaklar ve yine yapılan hesap gerçekçi olmayacak.... Önerim bilanço okurken herkesin kendi hesabını yapması. Sahol özelinde ise bilançoda tam gösterilmeyen varlıklar enflasyon sebebi ile oluşan kaybı karşılar gibi geliyor bana. Yine de sis pus dağılmadan neyin ne olduğunu tam göremeyiz diye düşünüyorum....

4. Bugün takasata 59 milyon küsur exsa dan dolayi akyatirima geçti
    Sonrasında burda. 10 milyon kadar hisseyi sattılar
    Gerçekten midemi bulandirmaya başladılar
    Exsa min değeri neki holdingin yüzde 2.5 hissesine sahip oluyor bıktım yeminle
    Daha bugün geçen hisseyi satmak ne dir ya ben böyle anlayıp yorumladım saygilar

G700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Fiili dolaşım 51.26 olmuş
    Adamlar pardon Güler hanım olacaktı exsa yi holdinge kakaladı hemen de halka arza bastı mali
    Adamlar için hissedar resmen oyuncak gibi yolunmaya hazır kaz görüyorlar yazıklar olsun
    Gözlerini toprak doyursun
    Allah'tan dilerim tez zamanda

G700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. https://www.enerjisauretim.com.tr/?g...saAtsNEALw_wcB

Enerjisa Üretim'in İngilizce sunumu hazırlanmış, halka arz hazırlığı var gibi.

7.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    https://www.enerjisauretim.com.tr/?g...saAtsNEALw_wcB

Enerjisa Üretim'in İngilizce sunumu hazırlanmış, halka arz hazırlığı var gibi.
    Halka açılmadan önce kapasitesine göre biraz daha iyi temettü üretebilse iyiydi ama tabii eğer halka açılırsa Sahol' ün hisse değeri üzerinde ciddi etkisi olacaktır (faha önce konunun konusulması bile hisseyi hareketlendirmişti.) Bu boyutta olan bir şirketin her halukarda halka açılması gerekir diye düşünüyorum.

8. Evet, JP Morgan'ın Sabancı raporunda özellikle Enerjisa Üretim'e odaklanması tesadüf değil. Çok büyük bir değer ve bir plan uygulanıyor gibi.

Bu yıl enerji ticaretinden çok büyük paralar kazandılar. Kârlılık korundu. Yıllık 600 milyon dolar FAVÖK bundan sonrası için minimum olur gibi duruyor. 2-3 sene içerisinde çok büyük yatırımlar yapılacak. Yıllık FAVÖK çok daha yukarıları görecek. Avrupa'da ticaretten sonra üretimde düşünülüyor. Planlanan yatırımlar haricinde fırsat buldukça santral toplamaya da devam ediyorlar. Akhisar'dan sonra Çeşme Res de satın alınmış.

En ilginci ise Sabancı'nın değeri hala Enerjisa hisselerinin değerinden az hem de oldukça az.

Sayfa 192/200 İlkİlk ... 92142182190191192193194 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •