Sayfa 187/200 İlkİlk ... 87137177185186187188189197 ... SonSon
Arama sonucu : 1596 madde; 1,489 - 1,496 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1.  Alıntı Originally Posted by balplus Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba, hisseyi alım amacıyla incelerken bir şey dikkatimi çekti. Holdingte imtiyazlı pay yok ve halka açıklık oranı yüzde 50'den daha fazla. Mesela aynı durum Akbank hissesinde de var. Sabancıların amacı nedir? Holding kendi hissesini geri almış yüzde iki kadar fakat onları satmış. Şu anda piyasada almak isteyen parası olan birisi Sabancı holdingin yönetimini ele geçirebilir mi? Bu bana mantıksız geliyor aldıkları risk çok büyük değil mi? Daha da önemlisi bir sorumsuzluk yok mu ortada? Belki de benim bilmediğim bir şey biliyorsunuzdur. Konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?
    Cevabı sorunun içinde saklı
    Halka açık kısımda yönetimi kaptırmayacak kadar miktarı başka fonlarda tutuyor olabilirler
    Şirketin topladığı milyonlarca lotu kime sattı bilmiyoruz.

2.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Cevabı sorunun içinde saklı
    Halka açık kısımda yönetimi kaptırmayacak kadar miktarı başka fonlarda tutuyor olabilirler
    Şirketin topladığı milyonlarca lotu kime sattı bilmiyoruz.
    Hocam bunla ilgili bir yerde bilgi gördünüz mü? Dediğiniz mantıklı, sanki geçen senelerde ortaklar pay satarken üyesi olduğum fona veya yöneticisi olduğum fona gibi bir cümle kuruyorlardı. Fakat tam hatırlamıyorum.

Alıntı Originally Posted by balplus Yazıyı Oku
    Hocam bunla ilgili bir yerde bilgi gördünüz mü? Dediğiniz mantıklı, sanki geçen senelerde ortaklar pay satarken üyesi olduğum fona veya yöneticisi olduğum fona gibi bir cümle kuruyorlardı. Fakat tam hatırlamıyorum.
    Sabancılar haricinde yüzde beşi bulan bile yok.
    O nedenle birisinin holdingi ele geçirme ihtimali sıfıra yakındır.
    Öyle bir durum ihtimalini bunlar hissetmezmi.
    Buna kafa yormaya gerek yok kanatindeyim.
    Banka satışı konusunda Artunç kocabalkan bir yutubu yayininda Dubaide bir banka satışı konusunda bahsetti.
    Bu Akbank olabilirmi bilmek zor.
    Yt.tv.degildir
    Sagliklar

4. BİST de hisse alımı ile şirket ele geçirmek nerdeyse imkansızdır. Birçok nedeni var ama en basitinden %2-3 hisse almak bile o kağıdı birkaç tavan yaptırır. Ciddi para girişi anında görülür.
    Yani kimse 4 milyar dolar a sahol ü ciddi miktarda alıp bir kenara atamaz. Yönetime giremez. Kustururlar.
    Zarrap %100 halka açık sarkuysanda bunu denedi kusturdular.
    Kaldı ki tcell örneğinde gördüğümüz gibi gavurların elinde bulunan ciddi paylar bile nerdeyse yok pahasına el değişti kimse şirkete hakim olamadı. Keza t.telekom da güzel bir örnek. 40/50 milyar dolar değer biçilen şirket şimdi 3 milyar dolara kimse yüzüne bakmıyor. Ya da öyle görüntü veriyor.
    Demek istediğim şeyleri burada net ifade edemiyorum ama siz anladınız.

Bizim bakacağımız şey
    f/k 2 , ve piyasa değeri 4 milyar dolar.
    Böyle bir dev için bu rakamlar çok komik olup bir an önce hak ettiği değere ulaşacaktır. Nokta.

5. SAHOL
    Enerjisa Üretim Yatırımları
    Şirket toplam 1.000 MW'lık YEKA-2 projelerinin 2026 yılının ilk çeyreğine kadar kademeli olarak tamamlanarak devreye alınması için
    çalışmalarınde devam ettiğini. %75'lik kısım için önemli tedarik sözleşmelerinin tamamı imzalandığını ve kalan %25'lik kısım içinde sipariş aşamasına geçildiğini,
    250 MW'lık Aydın Bölgesi YEKA-2 projelerinden ilki olan 25,2 MW kapasiteye sahip Akköy Rüzgar Enerji Santrali'nin ddevreye anlındığını.
    Ayrıca, tamamlandığında toplam 185 MW kapasiteye sahip olacak santrallerin de saha inşaat faaliyetleri nin başladığını,
    YEKA-2 proje bölgelerindeki büyümeyi stratejik olarak desteklemek amacıyla, 2015 yılından bu yana faaliyet gösteren ve 18,9 MW kurulu güce sahip Çeşme RES ile 2020 yılından itibaren faaliyet gösteren ve 7,2 MW kurulu güce sahip Dikili RES'in sahibi olan şirketlerin hisselerinin tamamının Enerjisa Üretim tarafından devralınması işlemleri tamamlandığını. Çeşme RES'in ilave 3,6 MW ve Dikili RES'in ise ilave 19,2 MW kapasite artış hakkı olduğunu,
    Kayseri ilinin Yahyalı ilçesinde yer alan Erciyes RES projesinde kapasite artışı tamamlandığını, toplam 13,6 MW kurulu güce sahip 4 türbin dahadevreye alındığını. Böylelikle, 78,6 MW rüzgar ve 15 MW güneş olmak üzere Erciyes RES'in toplam kurulu gücü 93,6 MW'a ulaştığını.
    Ayrıca, depolamalı elektrik üretim tesisleri kapsamında yapılan başvurular neticesinde, 3 ayrı depolamalı RES için toplam 500 MW rüzgar enerjisi üretimi santrali ile 500 MWh batarya depolama kapasitesi için ön lisans alındığını açıkladı.
    Sonuç olarak şirket 3792 MW olan kurulu kapasitenin 2026 yılı sonunda 5000 MW’a çıkmasını ve yenilenebilir enerjinin payının ise %60’a ulaşmasını bekliyor.

6. Yabancı alımları devam edecek. Toplu olarak elden çıkacak pay kalmadı
    Satan da yok alan arttıkça düzelecektir fiyatı
    Burada önümüzde son bilanço var sonra temettü var.
    Bu sene 6 lira temettü verimi acaba
    Bankalara bir kisitlama da yok istedikleri kadar kar dagitabilirler.
    Eğer 5-6 lira temettü dagitirsa baya güzel olur.
    Oratalama temetu 0.15-0.20 USD
    Buradan bakarsak ta yine 5-6 lira temettü yapıyor. Bakalım nasıl davranacaklar. Son yönetim kurulu toplantısında hisse satışı dan gelenleri de temettü olarak değerlendireceklerini söylüyorlardı

G700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by ulusoy60 Yazıyı Oku
    Yabancı alımları devam edecek. Toplu olarak elden çıkacak pay kalmadı
    Satan da yok alan arttıkça düzelecektir fiyatı
    Burada önümüzde son bilanço var sonra temettü var.
    Bu sene 6 lira temettü verimi acaba
    Bankalara bir kisitlama da yok istedikleri kadar kar dagitabilirler.
    Eğer 5-6 lira temettü dagitirsa baya güzel olur.
    Oratalama temetu 0.15-0.20 USD
    Buradan bakarsak ta yine 5-6 lira temettü yapıyor. Bakalım nasıl davranacaklar. Son yönetim kurulu toplantısında hisse satışı dan gelenleri de temettü olarak değerlendireceklerini söylüyorlardı

G700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    sayın ulusoy, bankaların istediği karı dağıtabileceği ne zaman açıklandı. hisse satışından gelenleri temettü olarak dağıtacaklarını açıkladılar mı? tahmininiz keşke olsa, 3 tl den fazla vereceklerini sanmam.

8. İyice saçmalamaya başladı
    Bankalar düşünce en önde düşen holding
    Banka ağırlığı yüksek diyorlar bahane olarak
    Bankalar tavan tavan gidince duymazdan görmezden geliyor.
    Bir karar versin. Banka ağırlığı var mı yok mu?

Sayfa 187/200 İlkİlk ... 87137177185186187188189197 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •