Sayfa 196/200 İlkİlk ... 96146186194195196197198 ... SonSon
Arama sonucu : 1596 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1. Alman firması E.ON ile %50 ortaklığını da göz önünde bulundurmak lazım.

2. Enerji gücünün 1583 MW'lık doğal gaz santrallerinden. Doğal gaz santrallerinin. (Ki düşük marjlarla çalışıyormuş). 1350 MW Hidroelektrik santrallerinden,450 MW Linyit santralinden, 396,8 RES, 9 MW'da GES. Toplam 3789 MW Enerji kapasitesinin %41 'i doğal gaz santrallerinden.
    ENKA'nın 4000 MW enerji santrallerinin tamamının doğal gaz santrali olmasını göz önünde bulundurursak, Enerjisa'nın daha dengeli dağılımı olduğu görülüyor. Doğalgaz santrallerini oldum olası karşı çıkmışımdır. Ülkende var olmayan bir yakıt türüyle enerji üretmek akıl dışı idi. Sadece enerji dengelemesi için kurulması düşünülmeliydi.
    Son düzenleme : Salih Karakaya; 22-03-2024 saat: 10:20.

3. Bilanço sonrası çok konuşulur diye düşünüyorum.
    Son sunumu inceledim de senet epey cazip hale gelmiş durumda.
    Yönetimin çapsızlığı harici sorun yok.(buybackden hisse alıp iskontolu satması,satarken alıcıları seçmemesi ve hemen borsada satan kişileri seçmesi dışında) eğer bu geri alınan senetleri sermayeden düşsse bambaşka yerde olurdu.
    Bakalım özsermaye ve kar nasıl oluşacak.
    ABD yatırımları şaşırtıcı derece iyi yapılmış
    Enerjisa üretim de epey yol almışlar.tek sorun arz çok büyük olacaktır.elde epeyde cash mevcut.
    Cuma sadece akbnk ı yüzde 4 up etti:
    Mevcut noktada bir çok iştirak bedava.
    Jp raporunda iştirakler için bloomberg rakamı kullanmış epeyde upaide vardı

4. Akbank gene topa mı girdi? Bu çapsızlık değil. Sabotaj.

5. SAHOL (OYAK YATIRIM)
    SAHOL'ün Sabancı İklim Teknolojileri A.Ş. üzerinden %100 oranında hissedarı olduğu Sabanci Renewables Inc.'nin
    2025 yılının ikinci çeyreğinde devreye alınması hedeflenen 232 MW kapasiteli bir güneş enerjisi santrali yatırımı olan
    Oriana Solar Projesi için MUFG Bank Ltd., ING Bank LLC ve NORD LB (Norddeutsche Landesbank Girozentrale)
    bankalarının eşit katılımı ile 28 Mart 2024 tarihinde toplam 243 milyon USD tutarında proje finansman kredi anlaşması
    imzalanmıştır.
    Diğer yandan, daha önce 2024 yılının ikinci çeyreğinde devreye alınacağı kamuya duyurulan Sabancı Renewables
    Inc.'nin 272 MW kapasiteli Cutlass II Solar Projesi yatırımında devreye alma çalışmaları başarıyla devam etmekte olup,
    her iki projenin devreye alınmasıyla birlikte Sabancı Renewables Inc. ABD'de toplam 504 MW'lık yenilenebilir enerji
    portföyüne ulaşmış olacaktır.

Sahol'ün; 2025 yıllının 2. çeyreğinde ABD'deki yenilebilir enerji üretim kapasitesi (504 MW ), Türkiye'deki yenilenebilir enerji üretim kapasitesine aşmış olacak(406 MW)

6. Bakalım 2 Nisan da nasıl bir bilanço ile karşılaşacağız.

Koç holding baya yüksek bilanço açıkladı ve hisse yükseliş hareketine bilanço sonrası devam etti. Aghol da benzer şekilde bilançosunu güzel şekilde açıkladı ve bu hisse de dirençli şekilde duruyor şuan. Sahol biraz geç kaldı açıklamak için ama 2 Nisan da açıklayacak Bakalım. Holdingler bu dönemde bir hayli avantajlı gibi sanki. Yıl sonu nedeniyle duran varlıklarinda degerleme yapıyorlar ve holdinglerin duran varlıkları da genelde yüksek oluyor. Ayrıca bünyesinde çeşitli güzel şirketleri barindirinca yükselişler devam ediyor yinede. Mayis ayı ortasında bir sonraki bilanço da gelecek. Yani yaklaşık 40 gün içinde 2 tane bilanço görmüş olacağız. ( 2 Nisan da ve Mayis ortasinda tekrardan bilanço gelecek=toplam 2 bilanço).

Ben 2 Nisan bilançosunda Sahol un ozsermayesi ni 139 milyardan 300 milyara çikartabileceğini düşünüyorum. Çünkü 680 milyar gibi büyük duran varlıklara sahip şirket. Enflasyon ortada zaten. Enflasyonu az alarak degerleme yapması gerekir. Yoksa şirket Enflasyon karşısında erimeye başlar. Bakalım 2 Nisan i merakla bekliyorum ne olacak acaba

Tavsiye değildir, kendi düşüncem dir

7. 2023 /12 Net Dönem Karı: 15.427.320.000
    F/K 11 e çıkmıştır.Bakalim piyasa nasıl yorumlayacak
    Ytd.

8.  Alıntı Originally Posted by Yalniz Mehmet Yazıyı Oku
    Bakalım 2 Nisan da nasıl bir bilanço ile karşılaşacağız.

Koç holding baya yüksek bilanço açıkladı ve hisse yükseliş hareketine bilanço sonrası devam etti. Aghol da benzer şekilde bilançosunu güzel şekilde açıkladı ve bu hisse de dirençli şekilde duruyor şuan. Sahol biraz geç kaldı açıklamak için ama 2 Nisan da açıklayacak Bakalım. Holdingler bu dönemde bir hayli avantajlı gibi sanki. Yıl sonu nedeniyle duran varlıklarinda degerleme yapıyorlar ve holdinglerin duran varlıkları da genelde yüksek oluyor. Ayrıca bünyesinde çeşitli güzel şirketleri barindirinca yükselişler devam ediyor yinede. Mayis ayı ortasında bir sonraki bilanço da gelecek. Yani yaklaşık 40 gün içinde 2 tane bilanço görmüş olacağız. ( 2 Nisan da ve Mayis ortasinda tekrardan bilanço gelecek=toplam 2 bilanço).

Ben 2 Nisan bilançosunda Sahol un ozsermayesi ni 139 milyardan 300 milyara çikartabileceğini düşünüyorum. Çünkü 680 milyar gibi büyük duran varlıklara sahip şirket. Enflasyon ortada zaten. Enflasyonu az alarak degerleme yapması gerekir. Yoksa şirket Enflasyon karşısında erimeye başlar. Bakalım 2 Nisan i merakla bekliyorum ne olacak acaba

Tavsiye değildir, kendi düşüncem dir

Berbat.......

Sayfa 196/200 İlkİlk ... 96146186194195196197198 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •