Sayfa 42/200 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon
Arama sonucu : 1598 madde; 329 - 336 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1. Öyleydi böyleydi derken hala uyuz eşeklik yapmaya devam ediyor. Şimdiye en azından 55tl civarını test etmiş olması lazımdı.

2.  Alıntı Originally Posted by veysel karani Yazıyı Oku
    Öyleydi böyleydi derken hala uyuz eşeklik yapmaya devam ediyor. Şimdiye en azından 55tl civarını test etmiş olması lazımdı.
    Al benden de o kadar

3.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Son damla dona düştü ise bu iş bitmiş demektir.
    Herkesin gözü ıvırını zıvırını satıp borsaya girmek iken son kuruş da borsaya düştü. Düşecek kuruş kalmadı.
    Artık herkesin gözü borsadaki parayı nasıl çekerim de birşeye yatırırım derdinde.
    Durum tesbitini doğru yapan ve bir adım önde olan kazanacaktır.
    Tam 20 gün önce son damlanın dona düştüğünü bu işin bir molası olacağını söylemiştik.
    Buradaki birçok arkadaş da bunu söyledi.
    Rüzgara karşı işenmez, işersen perişan olursun.
    Şimdi aha burası dip, aha burası dip denilen noktaları gözleyeceğiz. Kim bilir kaç kere sayacağız?
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

4.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Tam 20 gün önce son damlanın dona düştüğünü bu işin bir molası olacağını söylemiştik.
    Buradaki birçok arkadaş da bunu söyledi.
    Rüzgara karşı işenmez, işersen perişan olursun.
    Şimdi aha burası dip, aha burası dip denilen noktaları gözleyeceğiz. Kim bilir kaç kere sayacağız?
    Bazı arkadaşlar lütfen söylediklerimi yanlış anlamasın ama (kimsenin zarar etmesini istemem ancak dürüstçe yazmam gerekirse benim menfaatim de bu yönde) temettüye kadar hisse ne kadar düşerse o kadar iyi🙂

Düşük fiyata hisse toplamak kadar güzeli yoktur. Hele de yüksek fiyata satıp düşük fiyattan toplamak (mümkün olduğu kadar tabii) harikadır.

Sadece kendi şahsi görüşüm olarak ben elimde olan hisse sayısına (hele ki temettü hisselerinde), o hissenin fiyatından daha çok önem veriyorum. Sabancıların fabrikaları, işletmeleri, enerji santralleri yerli yerinde duruyor ve her geçen gün buyüyor.

Yani kimseye moral bozmasını önermem (tabii ki gerekli hamleleri yapmak iyidir ancak benim burada yazdıklarım o hamleleri yapamayanlar için. Zararınız olduğunu düşünmuyorum demek istiyorum)

Herkese güzel günler dilerim... Saygılar...

5. Bu arada Ak menkul ve Ak finansal kiralamanın bilançoları gördüğüm kadarı ile gayet güzel gelmiş... Bunlar da Akbank' ın bir aralar halka açılmasını düşünebileceği şirketler olabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by Laozi Yazıyı Oku
    Bu arada Ak menkul ve Ak finansal kiralamanın bilançoları gördüğüm kadarı ile gayet güzel gelmiş... Bunlar da Akbank' ın bir aralar halka açılmasını düşünebileceği şirketler olabilir.
    Ortalama dolar kuruna gore bu iki iştirakin yıllık karı 100 milyon $ üstünde
    Piyasaların duzeldigi bir zamanda F/k=10 dan degerlenseler.. 1 milyar $ piyasa değeri olur.
    Akbank her iki sirketede %100 ortak.

7. Bu borsanın fazla düşemeyeceği tezi pek çok kez nedenleri ile yazıldı.. Bu nedenler aynen devam etse de bu teze ikincisi eklenmelidir diye düşünüyorum, o da bu borsanın fazla yükselemeyeceği tezidir.. Kendimce nedenlerini yazayım; 1.. endeksin her ivmeli yükselişinde ciddi yabancı satışı geliyor (son 7 haftada 1.5 milyar, son hafta 320 milyon dolar satmışlar) 2..pek çok ky kkm den yada kriptodan borsaya geldi zararlarını çıkardıkları an geri dönecekler 3..çok ciddi borsa yükselişi çok ciddi nakit üretir ve sabit ucuz dövize daha fazla talep olur.

Birde yabancının artık kalmadığı söylemleri tamamen saçma, ENDEKS 1.4 dolarken %69 borsa oranındaki yabancı hisse ederi 24 milyar dolarken, endeks 3 dolar %29 hisse oranında yabancı hisse ederi 29 milyar dolar.. MİTTALL ereğlide daha önce 6-7 tl den hisse satmıştı, bugün 43-38 aralığında hunharca satıyor..Yine sabancı mevzusuna gelirsek, sanırım geri alımın yavaşlamasının sebebi yine yabancı satışı. Yabancının sattığı ve muhtemelen satacağı hisseler şirketi ağır davranmaya zorluyor gibi..Bu tezimi destekleyen olay son bir haftadaki akbank tahtasındaki yoğun satış ..

8. Halka arz dı, 4 milyon yeni yatırımcıydı derken Tavukların hepsi bir şekilde kümese doldu kapı kitlendi.
    Şimdi tavukları yolma Faslı'na geçtik.
    Birçok tarifi olsa da borsa tavukları yolma Pala ya para kazandırma yeridir.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

Sayfa 42/200 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •