Sayfa 162/200 İlkİlk ... 62112152160161162163164172 ... SonSon
Arama sonucu : 1596 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1. Pay senedi miktarları

G700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Ayrıca unutmamakta fayda var

Spot işlem yapan dev fon ve grupların ana karları için karşılık buldukları ölçüde VİOP SAHOL alış ve satış yönlü işlemlerle kaldıraçlı azami kar elde ettikleri bir algo ve makine öğrenme hatta MEAN ortalamalara dönüş stratejileri mean reversion algoristmaları testere sistemleri saholde sıkça çalıştırdıkları spot piyasanın ise gereksiz ve lüzumsuz göründüğü adeta uydurduktan bir piyasaya dönüştüğü fikri ifade ediliyor .

Viop ana oyun alanı olduğu söylenir bu konuda 2022 bankacılık rallisi ve çöküşüne de dikkat çekersek kaldıraç ile borsa kazançları ana hedef gibi görünüyor balina sürüsü için ve majör kar elde etme oyunlarında BAŞROLÜN VİOP SAHOL

Balinalar planktonlarla beslenir . planktonlar ise borsada kimler oluyor ? Bizim gibiler ! Viop poz açan ky ve by arası bireyseller ve küçük başarısız fonlardır deniyor .

FİGÜRANININ İSE BİZLER VE spot Sahol hisse işlemleri yapanlar olduğu da iddia olarak dile getirilmektedir .

Konunun uzmanı değilim vadeli sahol hareketlerini inceleyecek takaslarını analiz edecek tecrübe ve zekaya ihtiyaç vardır demek istiyorum !

Kolay gelsin iyi geceler spot ve figüran ordusu olan ky ve by lere bol kazançlar dilerim riske girmeyin riski de sevmeyin ortam çok gergin bu günlerde ! Hep öyleydi zaten , yay gibi borsamız var kısa vade de yön yukarı ama 15 dk - saatlikler nereye gider belirsiz

3.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Hangi analizi yaparsanız yapın hangi mukayeseyi yaparsanız yapın hepsi boş.
    Bunca yıllık borsa hayatımda öğrendim ki; borsada Bir tek gerçek var o da kağıdın kimde olduğu.
    Kağıt sende bendeyse o kağıt uyumaya mahkumdur.
    Boşuna değil o, ben sattım bak kağıt uçtu tavan olmuş sözleri.
    Bak bugün bu kağıttan hayır gelmez diyip sattığım üç kağıt tavan olmuş.
    Sahol ise sallanıyor. İlla beni de sat sat sat diye bağırıyor. Çok bekler.
    Evet sayın Deniz Ali nin dediği gibi; Balinalar plaktonlarla beslenir.
    Plankton olmaya mahkum muyuz?
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

4.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Evet sayın Deniz Ali nin dediği gibi; Balinalar plaktonlarla beslenir.
    Plankton olmaya mahkum muyuz?
    Balinalarla birlikte yaşayan, simbiyotik bir işbirliği içinde olan balıklar da var ama...
    Holding'te ve şirketlerinde bir sorun görünmüyor. Çok büyük varlık sahipleri( aile üyeleri) eğer sözlerini geçiremiyorlarsa (bugüne kadar öyle olmuş) yollarını ayırmayı tercih ediyorlar.

Çok ilerilerde Sabancı Holding diye bir yapı kalır mı bilmiyorum ama hakim ortakların giderek daha çekirdek bir yapıya bürünmeleri kısa vadede küçük ortaklar lehinedir.

Sahol'un durumunda huzursuz edici bir hal var, kabul ediyorum, aynı zamanda bu hal rasyonel hareket edip biriktirmek için de bir fırsattır.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

5. Dünkü akyatirim satan kimse yerine koymaya çalışır mı bilinmez
    Eğer yerine koymaya çalışırsa bir tavana gider bu şirket
    Yok diğer türlü ortalarda dolaşırız

G700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Şirketin hisseleri devrettiği odaklar satıyordur muhtemelen, ne olacak 2 günde %8-9 fena paramı birde 60 küsur milyon lot .
    Üç kağıt yapanlar birilerini besledikleri sürece yaptıklarıyla kalıyor.
    Bu ülkedeki genel adalet sistemi ve devlet kurumları (En azından son 50 yılı hatırlıyorum) hiç bu kadar rezalet bir duruma gelmemişti.

7. Hissenin piyasa değerine destek için yapılan geri alım programı bir hamle ile çöpe gitmiş oldu. Destek için alınan mallar birtakım kişilere yüzde 20 iskontolu verilince iskontolu alanlar kısa günün karını cebe indirmek için bu kez de tahtada satış baskısı yaratmaya başladı.
    Bu yapılan etikmidir sayın Sabancı yöneticileri.
    Ya hiç müdahale edip geri alım yapmayacaksın piyasanın işleyişine bırakacaksın ya da yapacaksan ülkenin en büyük holdingine yakışır şekilde yapacaksın.

8. 60 milyon alan adamın tahtayı sürmek için bir 40 milyonluk daha alması gerekir. Diğer türlü bir saçmalık akıl işi değil.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

Sayfa 162/200 İlkİlk ... 62112152160161162163164172 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •