Sayfa 110/200 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160 ... SonSon
Arama sonucu : 1596 madde; 873 - 880 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

Arkadaşlar,
    SAHOL ün 2022/3 bilanço karı 8, 25 milyar TL. Kış aylarında HES ler ve Rüzgar Santralları iyi çalışmış olmalı. Sanayi şirketlerinin durumu iyi. 2023/3 bilançosu 2022/3 bilançosuna göre çok daha iyi gelir. FAVÖK karı daha önemli. Bitmiş yatırımlarda Ayrılan Amortismanlar ve ödenen kredi faizleri karı etkiliyor.
    İşkembeden atanlara kanmayalım. Akbank geçen yılın aynı dönemine göre daha fazla kar getirdi. karın %40 ı SAHOLe yazar. Diger iştaklarda da buna benzer kar rakkamları göreceğiz.

Arkadaşlar,
    SAHOL ün 2022/3 bilanço karı 8, 25 milyar TL. Kış aylarında HES ler ve Rüzgar Santralları iyi çalışmış olmalı. Sanayi şirketlerinin durumu iyi. 2023/3 bilançosu 2022/3 bilançosuna göre çok daha iyi gelir.
    FAVÖK karı daha önemli. Bitmiş yatırımlarda Ayrılan Amortismanlar ve ödenen kredi faizleri karı etkiliyor.
    İşkembeden atanlara kanmayalım. Akbank geçen yılın aynı dönemine göre daha fazla kar getirdi. karın %40 ı SAHOLe yazar. Diğer iştaklar da da buna benzer dönemsel kar farkları göreceğiz.

3. Aslan Akcansa🙂🧿

SAHOL'e Akçansa dan %40 a yakın bir kar yansıması olacak. Geçen yıl ilk üç aylıkta 103 MilyonTL olan kar bu yılın aynı dönemi 672 Milyon Tl olmuş.

5. Bu EREGL bugün geri alım yaptı hisse epey artıda kapattı. Bizimki devamlı yapıyor ama fiyata yansımasını bir kez bile hissetmedim aksine fiyat düşüyor. Demek almasa şu an 25 lerde mi olacaktık. Ben bu işten de birşey anlamadım bir tuhaflık var.

6. Merhabalar. Bugün itibariyle ciddi anlamda SAHOL yatırımcısı oldum. Hem çarpan olarak ciddi anlamda ucuz olduğunu düşünüyorum hem de zamana yayarak geri alım yapan şirketlerdeki ciddi değer artışlarına şahit olduğumdan(TOASO,ALARK) aynı senaryonun burada da işlemesini bekliyorum. Teknik anlamda da bir bayrak formasyonu olduğunu ve önümüzdeki aylarda yukarı doğru kopma ihtimalini çok kuvvetli görüyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun, saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Merhabalar. Bugün itibariyle ciddi anlamda SAHOL yatırımcısı oldum. Hem çarpan olarak ciddi anlamda ucuz olduğunu düşünüyorum hem de zamana yayarak geri alım yapan şirketlerdeki ciddi değer artışlarına şahit olduğumdan(TOASO,ALARK) aynı senaryonun burada da işlemesini bekliyorum. Teknik anlamda da bir bayrak formasyonu olduğunu ve önümüzdeki aylarda yukarı doğru kopma ihtimalini çok kuvvetli görüyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun, saygılar.
    Sayın Tarila hoşgelmişsiniz... Sanırım daha önce ISMEN de de aynı hissedeydik...Umarım beklentileriniz (-ki bunlar bizlerin de beklentileri) karşılık bulur. Size ve bütün arkadaşlara güzel günler dilerim

8.  Alıntı Originally Posted by Laozi Yazıyı Oku
    Sayın Tarila hoşgelmişsiniz... Sanırım daha önce ISMEN de de aynı hissedeydik...Umarım beklentileriniz (-ki bunlar bizlerin de beklentileri) karşılık bulur. Size ve bütün arkadaşlara güzel günler dilerim
    Kıymetli Laozi, evet ismende beraberdik. Bende sizi isminizden hatırladım, umarım beraber kazanırız.

Sayfa 110/200 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •