Sayfa 75/200 İlkİlk ... 2565737475767785125175 ... SonSon
Arama sonucu : 1596 madde; 593 - 600 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

Sayın anadolulu alp,
    Sizin yazınıza karşılık yazmadım, bu konu ile ilgili pek çok değerlendirme okuyorum ve duyuyorum, asılsız değerlendirmeler de var, bu topik haricinde. İyi günler dilerim.

2. Finansalları açıkladığı için gözüm Aselsan 'a takıldı, bir bakayım neymiş değerler diye Sermayesi bizden fazla 2.280 karı ise bizim gelecek muhtemel karın kabaca %25 kadar 11,9 milyar F/K 10,65 fiyat 55,65. Temettü de muhtemelen ya vermez yada yüzdesel olarak bizimkinden az verir. Bizim F/K muhtemelen 2 'ye falan düşecek, İnsan bazen düşünüyor onların kazandığı para ile Sahol 'ün kazandığı para farklı mı diye , alacağımız temettü ile acaba çarşıya çıktığımızda onlar 5'e alırken bize 25'e mi verecekler diye. Hani Sahol 'ün karının 30 milyarı bir seferlik gelir olsa anlayacağımda, sanırım suç bende belki de ilkokul öğretmenim rahmetli Çakır Emine 'de bana kerrat cetveli 'ni yanlış öğrettiği için.

Sayın Veysel Karani,

Matematiği öğretmeniniz yanlış öğretmemiştir. Borsada bazı matematik bilmeyenler çarpıtır, sonunda her zaman matematik galip gelir.2x2=3 etmez. Borsa sonunda AAA yanlış çarpmışım der. Zaten SAHOL ün kredi notu da AAA değilmi.?

SAHOL bilançosu kaç para gelirse gelsin hiç önemi yok her durumda ucuz. Bilanço beklentisi de yok sayılır. Tahminlerin çok üzerinde gelirse farklı şeyler olur. 6 aylık karı bile bu fiyatının üzerinde olmasına kafi. Bekliyoruz.

4. Hesaba katmamız gereken bir olayda piyasadan çekilen hisselerdir. Emeklilik fonları 7 milyon lot civarı bir hisseyi ceplerine attılar ve her ay için belli miktarda almaya devam edecekler. Varlık fonları henüz alım yapmadı endeksin düşüşlerinde alacaği hisselerden biri de sabancı holding, ayrıca geri alım için ayrılan para kasada duruyor. Yani düşüşlerde yastığımız sağlam , çıkışlarda ise önümüz açık , hele de ivmeli artışlar olursa piyasanın katılımı çok fazla olur. Bütün borsa yorumcularının özellikle tavsiye ettikleri arasında sabancı da var. Hasılı kelam, un var,yağ var,şeker var, ateş var ,helvayı yapacak ustayı bekliyoruz.

Alıntı Originally Posted by agg Yazıyı Oku
    Sayın anadolulu alp,
    Sizin yazınıza karşılık yazmadım, bu konu ile ilgili pek çok değerlendirme okuyorum ve duyuyorum, asılsız değerlendirmeler de var, bu topik haricinde. İyi günler dilerim.
    Teşekkürler Sn aag rüzgar lehine esmeye başlarsa Sahol hak ettiği fiyat seviyelerine yükseliş yaşayacaktır daha önemlisi kalıcı yükseliş yaşayacaktır şuanda her şey yolunda.

6. Bilanço gelecek az sonra sanırsam...

7. Şimdiden hayırlısı uğurlusu olsun tüm forumdaşlara.
    Bekliyoruz bakalım...
    İnsan iki şeyi bilmelidir:
    1.Haddini. 2.Hesabını.

8. Son çeyrek 43.8 milyar lira. Yıllık toplam 82.4 milyar lira gibi gördüm cepten.

Sayfa 75/200 İlkİlk ... 2565737475767785125175 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •