Sayfa 14/200 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon
Arama sonucu : 1596 madde; 105 - 112 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

Arkadşalar,
    Holdiglerin yönetimine sahip ortaklar, hiç bir kurum veya kimseye yönetimi kaptırmazlar. Holding vasıtası ile iştirakların da yönetimine sahipler. Kontrol dışı toplu alımlara bir yere kadar müsaade ederler.
    Sabancı ailesinde kendi işlerini kuran mirasçılar var, zaman zaman paraya ihtiyaçları oluyor veya olmuyor olabilir hiç önemi yok. Bu tahta için bu miktar önemli değil, bir kalemde alırlar. Üstelik hisselerimi kayda aldırdım demek hemen satmak ta değil. İleride hissedeki bir fiyat artışında değerlendirmek isteyebilirler, piyasada bunu sezmiş te olabilirler.
    SAHOL için zaten şirket hisse geri alımında. Keşke hemen satsa. Halkın ilgisi hiçbir hissede geri tepmez karşılığını bulur.
    Son düzenleme : agg; 09-01-2023 saat: 08:14.

Sabancı holding'in 2023 yıl sonu karını tahmin etmek istiyorsanız bankaların açıklayacaklari 2023 yıl sonu beklentileri yol gostericiı olacaktır. Bankaların kendi beklentilerinden biraz daha düşük bir payla beklenti yönlendirmesi yapmaları makul olur. 2023 için %10- 20 özsermaye karlılığı ( düşük tarafa egilimli) bir beklenti açıklanırsa sürpriz olmaz. Banka dışı karlılığı hesap etmek daha kolay olur. Bu yıl kaotik bir yıl.. Diyelim ki yıl sonu beklenen enflasyon tüfe için %50 civarlarındaysa şirketlerin önemli bir kısmı bu oranda bir karlılık artışı sağlayamaz, 10 -15 puan altında 2023 yılını kapatani " iyi yapmis" diye alkışlarız. Sonuç olarak 2022 yıl sonu banka bilançolarını ve 2023 yıl sonu yönlendirme beklentisini göreceğiz. Tabii ki yanılma payı çok geniş olacaktır, yine de bankalar bize bir fikir verirler.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

3. Dolar bazlı grafikte çok ucuz ama gitmiyor uyuz hisse.....

4.  Alıntı Originally Posted by vali Yazıyı Oku
    Pazartesi piyasa yeniden yükselen trende geri dönecektir.5460 hacimli kırılırsa,benim görüşüm kırılacaktır,çok yukarılarda soluklanabiliriz.Öyle ya da böyle,endeksde yön yukarı.kısada 52 hedefim var sahol de..15 ocaktan itibaren bilançolar fiyatlanmaya başlar..çarpanları ucuz,30 ve 50 hisseleri ön planda olacaktır..Zira yan hisseler çok şişti,aşırı pahalı..Pahalı hisselerden ucuzlara hücum olacaktır..Gelecek net kar 40 milyar gibi,tahminimce..gelen karı gören piyasa sahol de alıma geçecektir..Risk barındırmayan bir şirketin ortağı olduğumuzdan eminim..Marta kadar ciddi bir para girişi bekliyorum borsaya..Her halukarda seçimden sonra da,borsa yoluna yükselerek devam edecektir..
    Sayın Vali yükselen teende döndükmü

5. Böyle bir günde en az 1m alım beklerdim ama 381b alım gelmiş. Daha da düşmesini bekliyorlar heralde

Alıntı Originally Posted by esozcan Yazıyı Oku
    5091.68 endeks için önemli bir destek.. umarım çalışır..
    gecen hafta, destek test edildi ve üzeri kapanış yaptı.. bu hafta az bir değişiklik ile bu seviye 5041.71 oldu.. halen aktif .. kırılırsa 4864.52 aktif olur..
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

7.  Alıntı Originally Posted by karahan412 Yazıyı Oku
    Sayın Vali yükselen teende döndükmü
    Bekle..Sabret..burası akşamdan sabaha köşeyi dönülecek yer değildir..Büyük oyun dönüyor..YF sen twitt at,bundan sonra güvenli bölge de,sonra aldığın malları sat..Sanki iktidara karşı bir mücadele var,iktidar borsanın artmasını istiyor,bie el düşürmek istiyor..Bilançoya kadar yön yukarı..ben 100 bin kaybedersem,onlar milyar kaybeder..

Alıntı Originally Posted by vali Yazıyı Oku
    Bekle..Sabret..burası akşamdan sabaha köşeyi dönülecek yer değildir..Büyük oyun dönüyor..YF sen twitt at,bundan sonra güvenli bölge de,sonra aldığın malları sat..Sanki iktidara karşı bir mücadele var,iktidar borsanın artmasını istiyor,bie el düşürmek istiyor..Bilançoya kadar yön yukarı..ben 100 bin kaybedersem,onlar milyar kaybeder..
    ben de acaba diyordum, lakin son günlerdeki bist deki hareket, siyasi ortam fikrimi değiştirdi. ky dahil bütün oyuncular seçime kadar yükseliş olsun istiyor, zira akıllardaki plan: yükselsin, seçim öncesi satıp dolar, altına geçeyim. herkes aynı şeyi düşününce planlar tutmaz, değişir. seçime kadar düşüncem; 1 ileri 2 geri şeklindedir, yön hafif aşağı yöndedir. bu arada tek lot hisse satmadım, satmayacağım. inşallah yanılırım.

Sayfa 14/200 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •