Sayfa 56/966 İlkİlk ... 646545556575866106156556 ... SonSon
Arama sonucu : 7722 madde; 441 - 448 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VIII

Yeni yönetim sistemi akp ile olan.

Bütün bunlar nedir biliyor musunuz?

Dış politakada, ekonomide,yargıda, hukukta, kayırmada tek adam rejimi...

Liyakatin ortadan kalktığı, biatın, yağcılığın, yalakalığın öne geçip tercih edildiği; iyi bilmenin ve bu ülkeye bağlılığın önemli olmadığı buna karşılık bu ülkeye, millete bağlılığın olmadığı tırnak içi tek adama bağlı olmanın her şeyin üstünde olduğu, ona biat etmenin, ona yalakalık yapmanın, yağ çekmenin her şeyin üstünde olduğu, tercih sebebi olduğu bir ülkeyle yönetim anlayışıyla karşı kaşıyayız.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/m...um-624006h.htm
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,256
    En zor savaş cehalettir,yenmek çok zordur...mevlanayı sevmem moğol casusu olup nasrettin hocaylan papaz olduğu için,Şems ilişkiside beni ilgilendirmez,o kişinin yapısal doğal özelliğidir genetik olarak,yani genetik bozukluk sayılır,sadece bilgileri ve açıkladığı sözler beni ilgilendirir,zaten bilgileri iranın önde gelen bilgelerinden çalıntıdır,sadece söze bakarım ,çalışmalarına bakarım iyimi diye,sözü ("ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anlayacağı kadardır.")

İşte gerçek dahilik budur ileriyi görmek için

"gerçek kurtuluşu istiyorsak, her şeyden evvel, bütün kuvvetimiz, bütün süratimizle bu cehaleti ortadan kaldırmaya mecburuz.", Mustafa Kemal Atatürk

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,748
    Yere göğe sığdırılmayan Mevlana. Selçukluyu bitiren zattır.

4. Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

Manisa Ozgur Ozel bir dahaki donem istemiyorum diyordu o yuzden mi dediniz..
    diger iki yardimci nolur sizce CHP de
    peki istanbul il baskani nolur..

Alıntı Originally Posted by mterkan Yazıyı Oku
    Aday Kemal Kılıçdaroğlu...
    Seçilince de...
    CHP genelbaşkanı İMAMOĞLU...
    Not edelim.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,256
    Akıl-İbni Sinaya göre
    Bu konudaki görüşleri Aristoteles ve Fârâbî'den farklı olan İbn-i Sînâ'ya göre, akıl 5 çeşittir; bilmeleke (ya da 'olası akıl' açık-seçik ve zorunlu olanları bilebilir); he-yulâni akıl (Bilmeyi ve anlamayı sağlar.); kutsi akıl (Aklın en yüksek aşamasıdır ve her insanda bulunmaz.); mustefat akıl (Kendisinde bulunanı, kendisine verilen "makul"lerin suretlerini algılar.); bilfiil akıl ("Makul"leri yani kazanılmış verileri kavrar.). İbn-i Sînâ, akıl konusunda, Eflatun'un idealizmi ile Aristoteles'in deneyciliğini uzlaştırmaya, birleştirici bir akıl görüşü ortaya koymaya çalışmıştır.

İbni Meserreye göre ise Akıl

İbni Meserre'nin Mutezile mezhebine bağlanan görüşlerine göre, Tanrı her çeşit tanım ve niteliğin üstünde, yüce bir varlıktır. Tanrı, bütün bilgileri akıla vermiştir; akıl, bu bilgileri nefs-i küll'e aktarır. Doğa, nefs-i küll'den doğar. Nefs-i küll ile doğanın birleşmesiyse, cism-i küll'ü oluşturur. İnsan davranış ve eylemleri Tanrı'ya bağlanmaz; kendi isteğinin sonucudur. Her oluş belli bir zaman içindedir ve Tanrı isteğinden bağımsızdır. Ölümden sonra ödüllendirilme ya da cezalandırılma söz konusu değildir. Ölüm, ruhun kaynağına dönüşür

Yukarıdaki bilgilere göre en önemli olan insanlık için ''AKIL''...(Aklın en yüksek aşamasıdır ve her insanda bulunmaz.)...Tanrı, bütün bilgileri akıla vermiştir;...Aklın üst aşaması Nirvanadır,oraya ulaşmak uğraş ister...demekki bundan şu sonuç çıkıyor,insanlık hala pirimatımsı varlık sayılır,aklını yeterince kullanmayanları kullanmak çok kolaydır,tahminime göre bu oran dünyada %75...Acaba diyorum sistemsel olarak geri plandakiler böyle olmasınımı istiyor,neden ?,kim bunlar bilinmez denklem !!!,bilinen evrenimizin yaşı 13.8 milyar yıl,dünyamızın oluşumu 4.5 milyar yıl,dünyadaki canlı türlerin ilk ortaya çıkışı kimi 4.3 milyardan bahsediyor,kimi 3.7 milyardan bahsediyor,insanlık formunun oluşu milyon yıllarlan ifade ediliyor,en akıllı insan türü homo sapiens 160.000 yıl önce oluştuğu beyan ediliyor,zaten bu türünde ortaya çıkışı muammalı,oluşum bakımından,önceki türleri belirtmedim sadece akıl olayı ile igili olduğu için... dinazor çağı bu adın verilmesinin nedeni, geçmişte dinozorların dev kertenkeleler sanılmasıdır. Dinozorlar, 243 ile 233 milyon yıl önce Geç Triyas döneminde ortaya çıktı ve 66 milyon yıl önce kuşlar dışındaki tüm türlerinin soyu tükendi. Dinozorlar, sıcakkanlı ve soğukkanlı arası özellikler gösteren mezoterm canlı türleridir,66 milyon yıl önce yok olmuş deniliyor,peki dinazorlar döneminde insanlık yokmuydu ?,kanıt fosilleri bulunamadı hala...son buzul çağı 12.000 yıl önceydi,bundan önceki insanlığa kim önderlik yaptı ?66 miyondan bu zamana kadar ne durum oluştu dünyada bilemiyoruz,neden hala eski antik ve kadim medeniyetinin oluşum sırlarını bulamıyoruz,bunlara kim önderlik yaptı ? dış dünya zeki varlıkları varmı,ben var diyorum,en büyük delili dogon kabilesi,bulunan akıl unsuru olan göbekli tepe vs yapılar,gizemi hala çözülmedi,sümerler zamanında her çizimlerin içinde çanta sembolleri mevcut,yazının icadı onlar zamanında ortaya çıktı,gerçi bu ırkın ortaya çıkışıda ilginç,bu çanta olayı kafa karışıklığı yaratıyor,12.000 yıl önce göbekli tepedede var,maya,inka,paskalya adası , eski mısır vs medeniyetlerdede mevcut !!!,yine ortaya insanlığın akıl olayı çıkıyor bu çanta olayı nedir,kim bize mesaj vermek istiyor ?...yazılarımı fazla uzatmak istemiyorum,çünkü bu yönde 1967 yılından beri çok uğraş verdim hala net bir somut bilgiye ulaşamadım,sadece temel enerjisel bilgileri üzerinde duruyorum kuantum vs gibi,buda akıl mantık olayı ile bağlantılı yukarıda belittiğim gibi,beyini ne kadar bu yönde zorlarsanız nöronlar devamlı aktifleşir beyinin ömrünü uzatmış olursunuz,çünkü beyinin besi kaynağı doğru adımlarlan zorlamaktır besinide budur,herkesin hatası vardır,önemli olan o hatayı görmektir,saygılar

7. günaydın iyi haftalar

AK PARTİ/AKBAŞOĞLU: (EYT DÜZENLEMESİ) 9 EYLÜL 1999'DAN ÖNCEYE SİGORTALILIK SÜRESİNİ GÖTÜREBİLEN VE SİGORTALILIK SÜRESİNİ DOLDURAN HERKES YAŞ ŞARTINA BAĞLI OLMAKSIZIN EMEKLİ OLABİLECEK

30.01.2023 11:23:06 AK PARTİ/AKBAŞOĞLU: (EYT DÜZENLEMESİ) 9 EYLÜL 1999'DAN ÖNCEYE SİGORTALILIK SÜRESİNİ GÖTÜREBİLEN VE SİGORTALILIK SÜRESİNİ DOLDURAN HERKES YAŞ ŞARTINA BAĞLI OLMAKSIZIN EMEKLİ OLABİLECEK

30.01.2023 11:21:56 Ak Parti/Akbaşoğlu: (EYT düzenlemesi) Yaşa takılma engeli kaldırıldı

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 56/966 İlkİlk ... 646545556575866106156556 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •