Sayfa 886/971 İlkİlk ... 386786836876884885886887888896936 ... SonSon
Arama sonucu : 7764 madde; 7,081 - 7,088 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VIII

Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Tabiki batarlar,ben 80 yılında almanyaya gittim her yerde renkli tv,siyah beyazda var,ama onlar nostalji olarak,dedem zamanında derdiki 60 yıllarında radyoda konuşanları göreceksiniz derdi,halam almanyadaydı,illahi baba biz zaten izliyoruz tv denen aletlen..üstelik renli tv tüpleride balkan ülkelerinden geliyordu,örnek arçelik ve bekonun
    Devlet Planlama Teşkilatı deye bir yer var oraya soruyorlar, devletin yakın tarihte renkli TV' ye geçme planı varmı diye.

DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

2. Ligin .oku çıktı. Bir eyyam penaltısı da GS’ye verdiler. Herif kendini yere attı. Normalde hakemi aldatmaya yönelik hareketten sarı kart vermesi gerekirken , penaltı verdi iyi mi?

3. Pozisyon oncesi ofsayt var.
    Pozisyonda da gs li oyuncuya sari kart gosterilmesi lazim. Hakemi aldatmaya yonelik hareketten....
    Yuh yuh yuh !!!!!
    Rezaletin rezaleti artik...açık açık utanmadam sıkılmadan bu kararlari veriyorlar.
    Memlekette çürumeyen yozlasmayan bir sey kalmadi nalet olsun....
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Ligin .oku çıktı. Bir eyyam penaltısı da GS’ye verdiler. Herif kendini yere attı. Normalde hakemi aldatmaya yönelik hareketten sarı kart vermesi gerekirken , penaltı verdi iyi mi?
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,292
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Devlet Planlama Teşkilatı deye bir yer var oraya soruyorlar, devletin yakın tarihte renkli TV' ye geçme planı varmı diye.

Ama her nedense gelecek teknolojiyi sormuyorlardı...sene 1975-1978,yer ankara izmir caddesi, adsal olarak amerikan pazarı,ne arasan var,avrupada,gelişmiş ülkelerde üretilen bütün cıhazlar mallar bu caddedeydi,ben ses sistemleri hastasıydım,pioner,sony,marantz,dual,saba,telefunk en,technics,çok varya vs uzar gider,77-78 yıllarıydı galiba bir büyükçe bir dolap ortasında tv gibi şey yukarısında makaralı teypler gibi birşey var,sordum bu ne dedim,bilgisayar,ilk orada gördüm,fiatı dedim 25.000,yani benim 6-7 misli maaşımdı,adam yine ucuz dedi,çünkü alıcı yok dedi,nasıl olsunki daha genele yayılmamış kimsenin haberi yok,neyse 1978 bahar ayı geldi tak ecevit ithal yasağı getirdi,caddde kervan geçmez sinek uçmaz oldu,bazı mallar sipariş üzerine el altından satılıyordu,philips,dual,marantz aletim var onların fiatı birden uçu verdi,5-6-7000 aldıklarım birden 3 misli oldu fiatı 3 ayda,sonra kilise bende gittim,bir kaçakçımız vardı kilis,suruç,doğu beyazıta giderdi,ama yoğun olak mevki kilisti,yasaktı ama devlet göz yumuyordu,sadece yolda polise yakalanmıyacaktın,yakalanırsan gitti alet,devat bide karakola hesap ver,ben eski emniyetçi olduğumdan sorun yoktu,yine işi sağlama bağlamak için eniştemi yanıma alıyordum sivil polis olduğundan,bir kız arkadaşımız 5 dal bilezik bozup 79 yıllarında 25.000'e müzik seti almıştı el altından telefunken marka,ülkede o yıllardan sonra kalitesiz ürünler üretilmeye başlandı,hoperlör bulunmuyordu,üstelik hoperlör iç malzemesi diyafram bulunmuyordu,patladığı an moku yarardın,ben 1 adet patlatmıştım zor bulmuştum,tabiki kuyruklarda vardı,en fazla yağ kuyruğu,şimdide varya,ömrüm hep kuyruklarda geçti,bu kurnaz tayyip hep o yılları kast edip halkı kandırmaya çalışıyor,ama 78 senesi öncesinden bahsetmiyor,ayrıca kıbrısı almıştık ecevit sayesinde amerika itide ambargo uyguladı oraya hiç değinmiyor,hep çıkarına konuşuyor,gebermede gebermiyor,zor yıllardı o yıllar 74-80 arası,darbe zaten siyasal islamın darbesiydi evren getirdi türbanı bu ülkeye,faşist türkeşin bayanları sadece ona benzer örtü kullanırdı,bize haber uçtu ağustosta darbe var diye pır diye almanyaya uçtuk 80 yılının haziran ayında,2 sene kaldım ekonomi eğitimi aldım ön lisans misali,sonra sıkıldım yurda döndüm keşke dönmeseydim,almanlar,arkadaşlar çok yalvardığı halde,öyleya bakanlıkta devlet yönettik,orada çoğu işsiz güçsüz,muhatap olduğun kişiler zamanında benden iş istayenler gurubundandı,önce gidip çalışanlar hariç,çokları eşini çocuğunu getirmemiş,çoğunluk olarak barakalarda yaşayıp ülkede arazi en peşindeydi,ama benim çevrem öyle değildi akrabalarım olarak,yani yarısı konutlarda yarısı barakalardaydı,sorsan alamancı,cimrilikten hiç uçağa binmeyen bile vardı,ne yapacam onların içinde,yeşiller partisine soktu beni alamanlar,senin gibilere layık bir yer demişlerdi,onlarda dertliydi bizim Türk halkından çok cahiller derdi,neyse oldu bitti,iyiki 2010 yılından sonra birden değer kazandı arazilerimiz,daire karşılığı arsalar verdik onların sayesinde geleceğimizin 100 senesi kurtuldu,tabiki gelecek ne olur bilemeyiz,ben öteye postalanırım,postalanana kadar ireceplen uğraşacağım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,292
    İnsan bu kadar adi olamaz,yalaka yandaş gazeteler ikramiye 6000 oldu müjde diyor,oysa 2 bayram ikramiyesiymişonu geçtik müjde promosyon 15.000 tl oldu 29 şubat son diyor

6. Kaba taslak bilançoyo bakınca,

Kasa da ki nakiti artmış,
    Alacakları artmış,
    Borçları ciddi düşmüş,
    Brüt karı patlamış,
    Esas faaliyet karı zarardan kara geçmiş,
    Geçen yılkı zararı kapatıp aynı miktarda kara geçmiş.

Hem de cironun aynı yani hiç artmamasına rağmen..

Bunu neden paylaştım bilanço okumadan pek anlamam, Ciro aynı kalmasına rağmen finansalların ve karlılığın patlamasının sebebi ne olabilir?

Tahminim; daha az ürünü çok daha yüksek çok daha karlı bir fiyattan satmışlar.

Yani tüketiciye fransız öpücüğü vermişler ve düdüklemişler. (sanırım bir çok şirket buna benzer)

YTD.

Bu arada tüm dostlara günaydın.
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

7. Mahfi Eğilmez@mahfiegilmez
    18s

Geçen yıl 300 gram Ramazan pidesi 10 TL idi. Bu yıl 250 grama düşmüş, fiyatı da 15 TL'ye yükselmiş @barisesen
    Shrinkflasyon + Greedflasyon söz konusu. Pide mi alıyoruz ekonomiye giriş dersi mi belli değil.

https://x.com/mahfiegilmez/status/1762075984319188995?s=20

Mahfi bey % kaç geldiğini sorguluyor? bu durum bir çok hızlı tüketim ürünlerinde aynı?

Ramazan ya seçim sonrasına denk gelseydi?

"İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,292
    Biz o kadar cahil toplumuzki,yani eskilerden bile,çünkü ata tohumumuzu korumasını bilememişiz,Atamız buna çok önem vermiş olup 30 yıllarında ülkeyi üretimde şaha kaldırmıştır,menderes iti geldi bunu köreltti yahudi tohumunu ülkemize kakalattı gen bozuldu toprak çoraklaştı,yahudi bu insanlığın düşmanı paragöz,cahil halkımız ziraat mühendisleri içindi,çünkü uzman mühendis yok,tarlaya gitmeden okul bitirir tohumu tanımaz,1500 yıllık tohumlarımızı bile cehaletten ucuz fiattan satmışız,işte ondan menderes iti yüzünden korkudan natoya girdik pandoranın kutusu cart diye ortaya saçıldı,olduk gevura köle baş aktörde abd,hala ülkemizi bunların uşakları yönetiyor,işte o yüzden ekonomimiz ortada

Sayfa 886/971 İlkİlk ... 386786836876884885886887888896936 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •