Sayfa 831/986 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon
Arama sonucu : 7883 madde; 6,641 - 6,648 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VIII

Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    Başganım çakma limon dediğin erkenci olan mayer limon ağustos sonu toplanmaya başlar (yeşil olarak sonra sarartılıp satışa sunulur) bu zamana kalan tatlılaşır limon özelliğini kaybeder ve bir nevi portakala döner.

Sonra enter limon gelir onun albenisi daha fazladır, en son dikenli yani kütdiken limon kalır, sanırım senin kasettiğin bu, o da şu anda kesilir satılan satılır satılmayan yatak limon yapılır sonra tüm limonlar tükenince piyasaya çıkarılır ve satışa sunulur.

Ama bu yıl narenciye para etmedi üretici perişan halde, geçtiğimiz yılda soğuk vurmuştu, ama soğuktan kurtaranlar iyi para kazanmıştı.
    evet geçen yıldan çok yüksek olmayan 2 meyve mandalina ve portakal hatta neredeyse geçen yılki fiyatında benim aldığım limon geçen sene 10 tl idi bu sene 20 tl
    çakma limon dediğim şu mandalina aşılımı ne oluyor durdumu rengi neredeyse sarıdan turuncuya dönüyor hem dayanmıyor hemde limon ekşiliğini vermiyor
    ben limonu yemeyi severim hergün 1 tane yeşil limon yerim
    çakma limon dediğimin tadı berbat pazarda fiyatı 8-10 tl arası yaramaz limon
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    evet geçen yıldan çok yüksek olmayan 2 meyve mandalina ve portakal hatta neredeyse geçen yılki fiyatında benim aldığım limon geçen sene 10 tl idi bu sene 20 tl
    çakma limon dediğim şu mandalina aşılımı ne oluyor durdumu rengi neredeyse sarıdan turuncuya dönüyor hem dayanmıyor hemde limon ekşiliğini vermiyor
    ben limonu yemeyi severim hergün 1 tane yeşil limon yerim
    çakma limon dediğimin tadı berbat pazarda fiyatı 8-10 tl arası yaramaz limon
    Evet Mayer limon o, Mayer Ağustos Ekim arasında tüketilen limondur, sonra tatlılaşır.

Benim üründe çakma limon erken yetiştirir erken satarım dedim, evde ki hesap çarşıya uymadı erken yetiştirdik elde kaldı.

8-10 TL ye satılan limon işçilik, nakliye ve tüccar karı fiyatına satılıyor.

Ama her gün 1 limon yemekle çok iyi ediyorsun, afiyet olsun.
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,357
     Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    Evet Mayer limon o, Mayer Ağustos Ekim arasında tüketilen limondur, sonra tatlılaşır.

Benim üründe çakma limon erken yetiştirir erken satarım dedim, evde ki hesap çarşıya uymadı erken yetiştirdik elde kaldı.

8-10 TL ye satılan limon işçilik, nakliye ve tüccar karı fiyatına satılıyor.

Ama her gün 1 limon yemekle çok iyi ediyorsun, afiyet olsun.
    Mayer limonu limon değildir,kokusuda berbattır,yabani ot kokusu vardır,bende 7 veren vardır 5 ağaç falan,yılda 3-5 kasa verir devamlıda olur don olmazsa,15-20 ağaçta mandalina portakal vardır,portakalın biri rus waşinkton,artık bu nasıl portakalsa süper 5 kasa portakalı oluyor,mevkim giresun merkez,senin il neresi bilmiyorumi ben slifke sekada bir ara görev yaptım 80 ortalarında,olduğu muhit komple limonluktu,kamyoniara yükleyip diğer il yerlerine gönderiyorlardı,silifkenin limonu çileği meşhurdur.

4.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Mayer limonu limon değildir,kokusuda berbattır,yabani ot kokusu vardır,bende 7 veren vardır 5 ağaç falan,yılda 3-5 kasa verir devamlıda olur don olmazsa,15-20 ağaçta mandalina portakal vardır,portakalın biri rus waşinkton,artık bu nasıl portakalsa süper 5 kasa portakalı oluyor,mevkim giresun merkez,senin il neresi bilmiyorumi ben slifke sekada bir ara görev yaptım 80 ortalarında,olduğu muhit komple limonluktu,kamyoniara yükleyip diğer il yerlerine gönderiyorlardı,silifkenin limonu çileği meşhurdur.
    Nisan ayında limonlarım çiçek açar, arılar limon çiçeklerinin üzerine konar ve çiçek balı üretirler.

Nisan ayında tüm Adana portakal çiçeği/cennet kokusu ile kokar. Yolunuz düşerse beklerim.

Mayer de mevsiminde tüketirseniz iyi limondur, şimdi tüketirseniz tatlılaşmış bir nevi portakala dönüşmüştür.

Silifke'de genelde küt diken dediğimiz çok özel ve güzel limonuyla meşhur bir ilçemizdir.
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,124
    Moody's 17 Türk bankasının görünümünü pozitife çevirdi -AA

Moody's 17 Türk bankasının görünümünü pozitife çevirdi

WASHINGTON (AA) - Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, 17 Türk bankasının kredi notu görünümlerini "durağan"dan "pozitif"e çevirdi.

Moody's Türkiye'nin kredi notu görünümünü yükseltmesinin ardından Türk bankaları için not değerlendirmesinde bulundu.

Kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan açıklamada, Türkiye'de 17 bankanın not görünümünün "durağan"dan "pozitif"e çevrildiği belirtildi.

Moody's, 12 Ocak'ta yaptığı değerlendirmede, Türkiye'nin kredi notunu "B3" olarak teyit ederken, not görünümünü "durağan"dan "pozitif"e çevirmişti.

Kaynak : Anadolu Ajansı
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

6. Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

Sayfa 831/986 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •