Sayfa 866/969 İlkİlk ... 366766816856864865866867868876916966 ... SonSon
Arama sonucu : 7750 madde; 6,921 - 6,928 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,758
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Benim videolarda gördüğüm, böyle bir hafriyat dağının çöküp akmaya başlaması.

Altın ve gümüş harfiyatında bırakın kayayı, ufacık taş bile bulunmaz.

Önce maden cevheri kırılır, elekten geçer ve daha sonra değirmenlerde toz haline getirilir.

Bu altın veya gümüş cevheri tozu su ve siyanür ile dev havuzlarda karıştırılarak bulamaç haline getirilir.

Daha sonra elektrolizle altın veya gümüş ayrıştırılır, kalan atık dev havuzlarda çökertilir.

Benim Eti Gümüşte gördüğüm aşamalar böyle gerçekleşiyordu
    , fakat o dallarda eğitimim yok eksik bir şeyler yazmış olabilirim.

Bence o harfiyatın bu kadar akışkan olmasının sebebi bu.
    Zaten konu budur. Siyanürleştirme bir prosestir. Açık ifade ile bir ara işlemdir. Buna liç denir.İLİÇ de buradan gelir.
    Aynen bakır üretiminde, nasıl bilister bakır elektroliz yolu ile; yani asidik ortamda kapalı devre elektrolik bakır hale getiriyor ise.
    Örneğin park maden bakır konsantre yapar. (bakır üretmez)%20 bakır konsantresini satar. Bakır fabrikası bilister bakır üretir. Sarkuysan gibi fabrikalar elektroliz yolu ile üretim yaparlar.
    Bakır;%99 dan sonra len 9 sayısına göre değerlendilir.0,999999

Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Zaten konu budur. Siyanürleştirme bir prosestir. Açık ifade ile bir ara işlemdir. Buna liç denir.İLİÇ de buradan gelir.
    Aynen bakır üretiminde, nasıl bilister bakır elektroliz yolu ile; yani asidik ortamda kapalı devre elektrolik bakır hale getiriyor ise.
    Örneğin park maden bakır konsantre yapar. (bakır üretmez)%20 bakır konsantresini satar. Bakır fabrikası bilister bakır üretir. Sarkuysan gibi fabrikalar elektroliz yolu ile üretim yaparlar.
    Bakır;%99 dan sonra len 9 sayısına göre değerlendilir.0,999999

Valla ben Gümüşköye gideli 1987 yılıydı galiba 40 seneye yakın olmuş, düşündüm de tam olarak elektroliz ünitesi açılmamıştı, elde ettikleri ham gümüşü SSCB'ye saflaştırmak için gönderiyorlardı.

SSCB'de gümüş saflaştırılıyordu, içinden altın, platim gibi soy metallerde çıkıyormış, ama yazdığım gibi konunun uzmanı değilim.

Haaa... bir de yüzlerce ton kireç kireç ihtiyacı vardı tesisin, onu ne yaptıklarını bir türlü çözemedim.

Yazdıkça aklıma geliyor, biz daha Friglerden kalma (MÖ 2500) cürufu işliyoruz denmişti, özelleşince cüruf bitti her halde tesisi kapattılar.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,758
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Valla ben Gümüşköye gideli 1987 yılıydı galiba 40 seneye yakın olmuş, düşündüm de tam olarak elektroliz ünitesi açılmamıştı, elde ettikleri ham gümüşü SSCB'ye saflaştırmak için gönderiyorlardı.

SSCB'de gümüş saflaştırılıyordu, içinden altın, platim gibi soy metallerde çıkıyormış, ama yazdığım gibi konunun uzmanı değilim.

Haaa... bir de yüzlerce ton kireç kireç ihtiyacı vardı tesisin, onu ne yaptıklarını bir türlü çözemedim.

Yazdıkça aklıma geliyor, biz daha Friglerden kalma (MÖ 2500) cürufu işliyoruz denmişti, özelleşince cüruf bitti her halde tesisi
    kapattılar.
    Mat ana madene, cüruf atığa denir. Zamanında cüruf tam süzülemediğinden ;bu günümüzde madene dönüşmüş. Siyanür işte bu işe yarıyor.Tam lülük. Geleceğe bababıyı bırakıyorlar

4. Şimdi sozcü.tv'ye göz atım topu topuna 30 saniye ... 400 bin ruhsat verilmiş... zehirleniyoruz, korkunçmuş... bizlerde muhalifiz ama bu farklı bir yaklaşım.. eleştiri olacaksa devlet aktarılan payı eleştirin... kullandığınız cep telefonu tv bileşenleri nasıl oluştu...

Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Mat ana madene, cüruf atığa denir. Zamanında cüruf tam süzülemediğinden ;bu günümüzde madene dönüşmüş. Siyanür işte bu işe yarıyor.Tam lülük. Geleceğe bababıyı bırakıyorlar
    Benim aklım 4500 sene önce 1-1.5 milyon ton cevher işleyip gümüş, altın, bakır v.s. çıkarttıklarına ermiyor, siz tam süzülmesini arıyorsunuz.

Cereyan yok saflaştırıyorlar, biz ise 20 YY' da saflaştırma için Sovyetlere gönderiyoruz.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Harmancığa giderim burada krom var, bir bakıyoruz o madeni Cenevizler işletmiş bile.

Anıtkabire süt beyaz mermer lâzım oluyor İtalyadan istiyorlar, İtalyanlardan cevap geliyor biz 2000 sene evvel heykel yapmak için, Afyonun bilmem neresinden çıkartıyorduk oraya bakın diyorlar.

Kafayı sıyırmak işten bile değil, elin gavuru bizim toprakları bizden iyi biliyor.

Eskilerin madenciliği ise, bambaşka bir Dünya.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Şu vaziyette eğerki akçılar tekrar kazanırsa herkes eve bir pompalı alsın en azından,çünkü eski emniyetçi olarak şunu gözlemliyorum,iktidar ve uzantıları ülkeyi böl parçala yok et taktiğini uyguluyor ABD emriylen,zaten çıkarttığı yasalar hep ona göre,başta anayasa tanımazlığı,öncesi zaten belli yasaları emirlerine almaktı onu becerdiler evet oyuylan,bunu aptal yarı balık hafızalıların sayesinde yaptılar,şimdi gördülerki %50 bir halk kitlesi var aklı selim olarak devamlı onların üstüne hücum ediyorlar CHP bahanesiylen,çünkü verilen emir uygulamalarında aksamalar mevcut,zaten zat denen hain devamlı pot kırma bahanesiylen ağzıylan direkt söylüyor bana oy vermeyene hizmet yok diyor,bu ne demek,ülkeyi ikiye bölmek vatan hainliliğine girer,önce söylüyor aklı selim insanların tepkisini sınıyor,tepki oluştumu cin fikirliliğini devreye sokuyor ben demedim chp için demiştim onlar öyle yapıyor diye,acaba hangi chpli yapıyorki acep,bende kök chp'liyim,yani çamur atıp kök oylarını artırma peşinde,chp içindede kaypaklar var,ama anında ayıklanıyorlar,zaten malum bir ucube yönetim peşinde başa geldiğinden beri,kullandığı kişileri hep harcadı,kurguladığı oyunlar çöktükçe kandırıldım aldatıldım ayağını devreye soktu,bunuda öna oy verenleri devamlı kandırdı,bu adamın kandılıldığı falan yok,başta fikri neyse odur yani sabit fikirlidir,böyle adamlar ölene kadar davasından vazgeçmez,diyeceğim tehlikenin boyutu büyük,bilinçi şekilde ülke ekonomisini çökertti hep ben yaptım ayağıylan,çökerttiği için içinden çıkamıyor,esasında korkusuda çok,yani linç edilme korkusu,böylelerini başka ülkelerde linç ediyorlar romanya çavuşeskulular örneği,bunuda tek kişi becerdi halkın içinde gür sesiylen bağırdı yalan söylüyor diye halk uyandı savaş başladı,orduda halkı destekledi kurşuna dizildiler,yani herşey anlık tek bir kıvılcıma bağlı,bunları hep o biliyor,ondan devamlı koruma ordusuna sahip,meclise girdiğinde bile adamları canlı kalkan oluyor ona,biliyorlarki o geberdiğinde sıranın onlara geleceğini,yani çok zor bir süreçteyiz,patlak ayı nisan,devamlı belirttiğim gibi önce bu ayın önemi çok büyük,bu atlatılırsa nisanda bomba patlıyabilir,çünkü denklemin içinden çıkılmazların içindeyiz,bunu ben önceki seçimde bekliyordum oyunu faşist bohçalı bozdu,onun arkasındakilerde önemli,türkeş malum haindi,madanoğlunun idamından zor kurtuldu,aldığı eğitim ABD'de gerilla taktiğidi kominizme karşı,bunu maraş olaylarında gördük alevi katliamında,sanırım bohçalının arkasında maraşçılar mevcut,yoksa 11 oyu nasıl alsın,ecevit zamanında 2 oy almıştı,son söz çok dikkatli olun,temennim iç savaş çıkmadan işlerin yoluna girmesi,zaten zat devamlı kaşıyor,ama ölümü hesaba katmıyor,bütün vücudu çürümüş,ne istersin Ülke insanlarından,eline ne geçecek kötülük yaparak,kötülükte bir noktaya kadardır peşi malum devamlı iyiler kazanır,reha,başkanda devamlı biribirleriylen didişiyorlar,esasında bu yazdıklarım önemli nokta bunu görmeleri lazım.
    Maden faciası Çevre bakanlığının yanlışlarından dolayı.

Zeytinlikler,salda gölü,dipsiz göl,daha niceleri kasıtlı talan ve yağma sığınmacılarda.

Kasıtlı TÜRKİYE yi bitiriyorlar.

Ve bu zihniyet İstanbulu da fetret devrinden kurtaracakmış.

Bu zihniyet yaptıklarını yapmamış gibi gösterebiliyor.

Yapmadıklarınıda 20 yada 50 yılda yapacam diyerek pazarlıyor.

Yolsuzluk önlenecekti NİRVANA yaptı.

Yoksulluk önlenecekti orta direk yok edilip NİRVANA yaptı.

Yasaklarda aynısı oldu.

Kaderde düzülmek varsa neye yarar Üzülmek.

Dünyanın en pahalı ÜLKESİ Olduk.

Maaşlarda diplerde.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Niyeki yayın yasağı gelmedi.

Tek yaptıkları karartma

Meclis de aynı niye bu vekillere maaş ödenir.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Sayfa 866/969 İlkİlk ... 366766816856864865866867868876916966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •