Sayfa 943/990 İlkİlk ... 443843893933941942943944945953 ... SonSon
Arama sonucu : 7920 madde; 7,537 - 7,544 arası.

Konu: Viop XLVII

1. >>>>>>>>>>>>>>>>
    https://www.paraanaliz.com/2023/bors...pacak-g-46531/

5 Şubat 2023

Türkiye Gazetesi’ne göre, hükûmet dövizi kontrol edince yatırımcı borsaya yöneldi. Ancak algı oyunlarıyla küçük yatırımcı mağdur edildi. Hazine Bakanı Nebati, oynaklığı “Düzeltmeler bir operasyon gibi. İnsanların dövize kayması için her şeyi yapıyorlar” şeklinde değerlendirdi. Nebati, SPK’nın bunların üzerine gideceğini ifade etti.
    ...

https://www.turkiyegazetesi.com.tr/e...iyorlar-946656
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

sanayi şirketlerinin leş fiyatını hesaplarken:

(son dört dönem kar/ödenmiş sermaye) * 10 = finansal leş fiyatı diye hesaplıyorum.

şişe için bu fiyatlar leş bile değil. leş ötesi olmuş.

3. Geçen secbul sormuştu:

Para arzı ve endeks tam gaz.

4.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    >>>>>>>>>>>>>>>>[I]

5 Şubat 2023

Türkiye Gazetesi'ne göre,
    ariston hocam şu yaşıma kadar bu gazete ve gurubunun hisselerini dahi hiç bulaşmadım dolayısıyla bunlardan dolayı zararım yok.
    yalnız ihlas finans ve diğer lerinden o kadar mağdur görünce bırak okumayı her şeyinden nefret ediyorum birde doğru yada yanlış taraf olması görmesim daha iyi ...

[2 ay önce arkadaşlarımın gazına gelip arabamı satıp ev parası kazanma hayali ile borsaya girdim tam 400bin tl ile girmiştim bugün 180bin tlden çıkış yaptim elimde ne araba kaldı ne ev alabildim şuan kara kara düşünüyorum şuan çok kötü haldeyim psikolojim altüst oldu.]

Facede borsa sayfalarında yazmış biri
    2 ayda sasada mı bübrede mi çarpılmış acaba
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Bu hesap nasıl yapılıyor , açıklar mısınız
    Bende , sermayesinin 4,3 katı kar açıklayan bir hisse var,
    Bu hissenin ederi ne olur ve nasıl hesaplanır.
    Teşekkürler.
    Burada kastedilen ödenmiş sermaye değil ,özvarlıklar(özsermaye).Şirket karlılıkları öz varlıklarla mukayese edilir.Özvarlıklar(özsermaye) dediğimizde; içinde ödenmiş sermaye de olur,yedek akçeler de olur,sabit kıymetler ve menkul kıymetler değerleme farkları da olur,dönem karı da olur.

Piyasa Değeri(PD) = Hisse Senedi Fiyatı x Ödenmiş Sermaye

PD/DD(Defter Değeri) Oranı = Piyasa Değeri / Şirket Özvarlıkları(Özsermaye)

olur.

7.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    ariston hocam şu yaşıma kadar bu gazete ve gurubunun hisselerini dahi hiç bulaşmadım dolayısıyla bunlardan dolayı zararım yok.
    yalnız ihlas finans ve diğer lerinden o kadar mağdur görünce bırak okumayı her şeyinden nefret ediyorum birde doğru yada yanlış taraf olması görmesim daha iyi ...
    Benim verdiğim linklere çok takılmayın. Google'da ne çıkıyorsa onu veriyorum.

Orjinal link Paraanaliz ama künyesi belli olmadığından kaynak haberin de linkini verdim, yönlendirici ve manipulasyona uygun bir haber

Haftaya SPK operasyon yapacakmış 2 tane link var.

Döviz de tutulmaya devam edilecek diye anladım.

Geçen haftalarda da MIT oyuncuları uyardı, oyuncular birbirini casuslukla suçladı vs deniyordu, elimize verdiler.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

SIĞACIK'ta kaldığım apartmanı mal sahibi müteaahhit komple satıyor.
    İstediği 28 milyon TL.. eder mi? Eder..

Alan olur mu? Olmadı..
    Müteaahiit bu fiyattan satsa eline ne geçer?
    2023 kurumlar vergisi %25

Binanın maliyeti 3 milyon TL olduğunu söyledi.
    Aradaki fark 25 milyon.. Vergi 6,250 milyon
    Eline net 21.75 geçiyormuş.. (Bina A.Ş. üzerinde)

Zenginin de başka dertleri var..

Sayfa 943/990 İlkİlk ... 443843893933941942943944945953 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •