Sayfa 11/628 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon
Arama sonucu : 5019 madde; 81 - 88 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    bu da yerli mali poncik severleri bekleyen son (er ya da gec)

https://www.sozcu.com.tr/2023/finans...ibeti-7557254/
    Reklamlari engellediniz diye para ver diyor.
    EDIT: Tamam hallettim js kapatmak gerekiyordu.
    Iyi ki de cakilmislar. Basladiginda 1 dolardi gamestop, 20 dolar simdi.
    Bukemedigin eli opeceksin. Bu hisseler hep gelen kumarbazlar sayesinde oteki hisseler yuzunden gitti. En ufak birsey oldugunda da hemen bunlara verililyor zaten. Cunku gitmeleri zoraki.

Garanti Bankasinda hissenin dolar bazli tarihi en dusuk fiyatin %10 ustunden piyasadaki mallarin %75'i verildi.
    Tekrardan diyorum. Tarihindeki en dusuk dolar bazli fiyatin %10'ustunden.
    Banka hisselerinde yatirimci matirimci yok.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    %50.1 i ele geçirdikten sonra halka açık olan kısmın geri kalanını emecek, sonra da borsa kotundan çıkacak. Bir kaç sene sonra da aldığı fiyatın 10 katından bu geri aldıklarını halka arz edecek. Benim stratejim böyle olurdu.
    TREND kotu bir strateji bu bence. Borsaya acik olmak bir prestij sirketler icin sonucunda. Gir cik gir cik yapmalari ne kadar dogru olur.

Ayrica SPK'ya da yol gosteriyorsunuz sagolun da.... adamlar islerini yapmalarina bile gerek yok sermaye piyasalarinin olgunlasmasi icin. Dolandiricilarla birlikte olup yatirimciyi soyma isini biraksalar yeter.

4. Yalnız biz SPK ya bu akıllıkları jetonumuz sonradan düştü de vermedik. Yıl 2012 KASIM-aralık 2013 OCAK o garabet kanunlar çıkartılmadan önce verdik.

Ama o ara BAŞKAN olan arkadaşın sonra şirketi battı.

Yine o senelerde piyasa karartıldı. Ben o zaman bunlar yanlış diye topiclerde yazı yazarken de bir araba dolusu laf yedim.

Sonra bana laf eden bu kesim piyasa şartlarının ağırlığından dolayı çevremdekilerde dahil çoğu silindi gitti.

Önce Kademelerdeki kurumları gizlediler. Niye millet aynı kurumların kaldır indir yapmasından gınaa gelmişti. Şimdiki robot durumu

2 sonra bunları ücretli olarak millete sattılar.

3 O zaman fonların takası da aynı hisse takası gibi açıktı. Önce bunu kararttılar sonra

4 Serbest fonlar icat edildi.

5 Eskiden SPk da her hissenin uzmanı vardı telefonla ulaşılabiliyordunuz.SOnra hissenin birinde TH bunu bilir A4 parçası üzerinde stad devri oldu. Sonra yatırımcı dellendi telefonlar kilitlendi.Sonra bu Telefon işi yasaklandı.O gün bugündür de SPK daki sekreter bile bu ülkede Cumhurbaşkanından daha yetkili.

Bu yazdıklarımın ne anlama geldiğini de hala piyasanın % 90 ı zaten bilmez.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    TREND kotu bir strateji bu bence. Borsaya acik olmak bir prestij sirketler icin sonucunda. Gir cik gir cik yapmalari ne kadar dogru olur.

Ayrica SPK'ya da yol gosteriyorsunuz sagolun da.... adamlar islerini yapmalarina bile gerek yok sermaye piyasalarinin olgunlasmasi icin. Dolandiricilarla birlikte olup yatirimciyi soyma isini biraksalar yeter.
    Selamün Aleyküm 666 kardeşim.

En azından aktivist fonların BİST'e gelmesi çok iyi olur.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

6.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    ...... Eskiden SPk da her hissenin uzmanı vardı telefonla ulaşılabiliyordunuz.SOnra hissenin birinde TH bunu bilir A4 parçası üzerinde stad devri oldu.

Bu yazdıklarımın ne anlama geldiğini de hala piyasanın % 90 ı zaten bilmez.
    Evet aynen dediğin gibi.

Bu A4 üzerinden yapılmış stad devri sürecini çok iyi biliyorum.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

7. Geçenlerde dünya bankası ve IMF verilerine bakıyordum, dünyadaki servetin küresel yıllık GSMH nin 5 katı olduğunu not ettim. Küresel yıllık GSMH 100 trilyon dolar, küresel servet ise 500 trilyon dolar. Bu servette kamunun payı SIFIRA yakın çünkü kamusal varlıklarla borçlar hemen hemen ayni, böylece net kamu varlığı sıfır çıkıyor. Bu 500 trilyon doların tümü özel sermayedir. TR deki durum da buna paralel. Yıllık GSMH 850 milyar dolar, öte yandan hemen hemen tümü özel sermayeye ait olan TR deki toplam servet ise 5 trilyon dolar. Türkiyenin kapasitesi hiç de az değil, 5 trilyon dolarlık bir ulusal servetten söz ediyoruz. Servet / yıllık GSMH oranı Avrupa ABD Japonya için 7, dünya için 5, TR için 6 ya yakın.

8. Öte yandan Dünya'nın alacaklısı Mars çıkıyor çünkü küresel bir cari açık söz konusu. Dünyadaki tüm ülkelere ait kümülatif cari hesap (dış ticaret dahil) küresel GSMH nın %2 si düzeyinde eksidedir, sıfır çıkması gerekirken. Dünya gezegenin alacaklısı olsa olsa Mars'tır. Şaka bir yana bunun nedeni vergi cennetlerinde tutulan kayıt dışı servetlerdir, her ne kadar resmi rakamlar yıllık küresel GSMH nin %2 si kadar ekside olsa da.

Sayfa 11/628 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •