Sayfa 192/629 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242292 ... SonSon
Arama sonucu : 5031 madde; 1,529 - 1,536 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. Şimdi sıra piyasada 14 Mayıs haftası o dalga dümenleri çevirenlere geldi. Devlet yarına bırakır yanına bırakmaz kimsenin.

5-6 aydır birileri bu piyasanın iç.ne etti. Sermaye piyasalarını çığrından çıkardı. Şimdi bu kişi ve avaneleri düşünsün.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

2. Recep Tayyip erdoğana kaç yabancı seçmen oy verdi o oldu bu oldu hala konuşuluyor .

İki taraf da arpa boyu yol kat edemedi Rte YUMUŞAMA politikası ile halkın gönlünü kazanmalı yoksa yerel seçimlerde işler çok zor olacak

Ekonominde imf ci ve teslimiyetçi olmadan bağımsız ekonomi kurmaylarına ülke teslim edilmeyecek ise makro ve Microsoft ihtiyati tedbir ile ülkeyi 2 sene yönetmesi ve kriz olmaması da mümkün … enflasyonu etkileyen tüm kalemlerde üretim artışı ve ithalat kotası artarsa enflasyon düşer konut mu lazım yap 55 milyon adet et mi lazım ithal et 5 milyon ton enerji mi lazım al ithal kömürü ucuz uygun fiyata enerji demokrasilerde çare tükenmez

ekonomi bilimini bildiğimizden Kriz olmadan ülke 10 sene de yönetilir ha demokrasi ha insan hakları ha yumuşama veya sert şekilde beton u demir yumruklu rant ekonomisi devma edilme meselesi bu işte Türkiye’nin ekonomik evrimiyle alakası olan konudur yaşayıp göreceğiz !!!!

Ben asla kriz beklemiyorum deprem mi inşaat mühendisiyim bak deprem olabilir abi İstanbul da 2028 de ,Chp iktidar olursa 2,senesinde 2030 İstanbul depremi de olursa günah keçisi yine chp olur ..

Kabak hep Chp başına patlamıştır ülke tarihine bakıyorum 1950-2028. 78 senin çoğunda sağ iktidar ülkeyi yönetmiş az dönem koolisyon Chp yönetmiş Chp hep zalim oluşum olmuş halkın gözünde demek Chp başına öyle bir isim öyle bir karizma öyle bir SUPER Man şart !!!

ATATÜRK TARZI üstğn vasıfları olan LİDER LAZIM ABİLERİM ki algıları hemen değiştim Türk halkının kimse o liderle uğraşamadın dil de uzatamasın kolayca …. Algıları derhal %180 derece değiştirsin Ecevit iyiydi ama karizma güven güç ve delikanlı dobra bir inandırıcılık yoktu İmamoğlu da yetmez( belli olamaz şu an ama ) CHP KENDİ ERDOĞAN tipinde ( toplumla sevgi ilişkisi anlamında söylüyorum ) liderini yaratmalı öyle cengaver öyle genç öyle müthiş bir insan olmalı 200 km önden gören ceket iliklemeli … özel bir İnsanı Atatürk gibi Allah Türkiye’ye yollar ise Chp yek başına iktidar olur … bu karizma zaafiyeti ile çıkmaz sokak yol alınır diye düşünmekteyim ..

3. Kılıçdaroğlu çok efendi mutevazi bir liderdir dürüst deniyor evet eleştiren de koltuk hırsı olmasa başka aday olsa iyi olurdu diyor olabilir bilemem

Türk halkı mütevazi siyasetçi sevmiyor aksine ben devim ben en güçlüyüm bakışı duruşu ve tavrı seviyor İLETİŞİMde BEN EN MUKTEDİRİM bana meydan okuyan kaybeder tarzı liderleri seviyor milletimiz …

Aday belirlemede ve üretilen siyasette sorunlar olmasa bu seçim muhalefet çok fazla oy alabilirdi düşüncesindeyim hala …

Bu seçimi Rte kazanmadı , kazanmasını sağlayan yanlış tercihleriyle bence muhalefet idi fikrindeyim .

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Piyasalar icin en iyi sonuc cikti. Is Bankasi ve ulkemiz icin en kotu. Gecmis olsun, bir 10 sene daha dedelerin gitmesini bekleyecegiz. Tabi kimin sirasinin geldigini yaradan bilir ama en azindan istatistiki olarak.

Yarin buna cakarlar mi bilmem, cakilacagi cakild ama ben genel bir ralli bekliyorum. Uzun vadede ise bitti.
    Hocam bence bazi konular da yanlışınız var. Işbankasi olsun, vakifbank olsun, halkbank osun , yapikredi, akbank bu bankalarin hepsi de bizim ulkemizin bankasıdır. Bankacilik sektoru bir bütün gibidir. Burada Halkabank kazandi ama isbank kaybetti mantığı bence çok yanlış bir durumdur. Bir kere yabanci takas oranlarina bakin bir kere isbank, yapikredi, akbank bunlarin yabanci oranlari son 3-4 aydir yataya yakın şekilde gitmiş. Yani burada satanlar bizim yerliler oluyor. Deprem denildi, arkasindan seçim denildi borsa 5700 lerden 4300 lerekadar geriledi ve seçim sebebiyle iyi baskı oluşturdular, vatandaşın aklinda piyasa kötü, batıyor şeklinde algilar olusturmaya çalışanlar oldu, halbuki şirketler aynı şekilde devam ediyor işlerine, belki piyasada bazı şeyler istenildigi şekilde gitmiyor olabilir ama yılların bankalari bu dediklerim, şuan büyük zarar ediyor şeklinde düşünmek yanlış bir düşünce. Bu şirketler ulkemizin milli sermayesi, Bankalar ve holdingler olmadan borsanin çıkması zor bir ihtimal. Sanayi şirketleri ya değerlerine yakin yada degerlerinin üstindeler. Mini ralliyi bende bekliyorum. Bankalar baya düştü şimdi bunun tsrsi tepki olmasını ve yükselmesini bekliyorum ben
    Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

Yanliz Mehmet kardes, nasilsin?

Bankalar batti demedim. Halkbankasi kazandi Is Bankasi kaybetti de demedim. Ulkem kaybetti dedim.

Soyle birseyi belirtmek isterim. Daha once takaslari koymustum. Ozellerde hala %30-50 arasinda kurumsal yatirimci var. Kamularda ise hic yok. Hatirlarsan operasyonda Vakif ve Halk hemen tavana kilitleniyor, ozeller dolanip duruyordu. Cunku mal toplu Varlik Fonunda orda.

Simdi... bankalar eknominin aynasi. Ekonominin icine edildi. Adaletin icine edildi. Yani kurumsal yeni yatirimci gelmez. Dunyada bankalarin durumu kotu. Bu baglamda bakarsak ancak operasyon turu islemler olur, bu da kamularda olur, ozellerde degil (malin BBVA'ya gectigi Garanti haric).

Is Bankasi ozelinde ise... biliyorsun siyasi baski artacak Ata'nin mirasi ile ilgili. Ben uzunda acikcasi bankalarin en kotu performans gostereni olacagini dusunuyorum. Bankalardan ote, ulkemin getirldigi duruma cok uzuluyorum, hicbir sekilde de hakkimi bunda payi olanlara helal etmiyorum.

Tabi ki bunlar benim goruslerim. Koyun-bacak.

6.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Yanliz Mehmet kardes, nasilsin?

Bankalar batti demedim. Halkbankasi kazandi Is Bankasi kaybetti de demedim. Ulkem kaybetti dedim.

Soyle birseyi belirtmek isterim. Daha once takaslari koymustum. Ozellerde hala %30-50 arasinda kurumsal yatirimci var. Kamularda ise hic yok. Hatirlarsan operasyonda Vakif ve Halk hemen tavana kilitleniyor, ozeller dolanip duruyordu. Cunku mal toplu Varlik Fonunda orda.

Simdi... bankalar eknominin aynasi. Ekonominin icine edildi. Adaletin icine edildi. Yani kurumsal yeni yatirimci gelmez. Dunyada bankalarin durumu kotu. Bu baglamda bakarsak ancak operasyon turu islemler olur, bu da kamularda olur, ozellerde degil (malin BBVA'ya gectigi Garanti haric).

Is Bankasi ozelinde ise... biliyorsun siyasi baski artacak Ata'nin mirasi ile ilgili. Ben uzunda acikcasi bankalarin en kotu performans gostereni olacagini dusunuyorum. Bankalardan ote, ulkemin getirldigi duruma cok uzuluyorum, hicbir sekilde de hakkimi bunda payi olanlara helal etmiyorum.

Tabi ki bunlar benim goruslerim. Koyun-bacak.
    Sn 666,
    Halimi sormuş sun, teşekkür ederim, saol,
    Bizim bankalar diğer batılı devletlerin bankalarindan farkli bence. Bizimkilerin daha dirençli olduğunu düşünüyorum ben. Ayrica işbankasinin farklı sirketleri de var. Ayni holding gibi çalışıyor ve daha dirençli bir konumda bu şirket benim gözümde. Ülke buyuyecekse eğer yatırımlar ile büyür ve faizler aşağı insin diye devletimiz tekrar gereken tedbirleri alabilirler bence. Seçim bitti, halkın tercihine de saygi duymak gerekir. Artık normal hayata dönmemiz lazım. Seçim nedeniyle algi yaratma işlerinin bir kenara bırakılması lazım. Ne yapiyorsak bu saatten sonra ulkemiz için yapicaz. Faizlerin yüksekliği ve doların yüksekliği ülkeye birşey kazandirmaz. Umarım işler kısa surede yoluna sokulur ve piyasa canlanmaya başlar. Hayırlısı bakalım. Herkes ulkesi için düzgün şekilde çalışırsa ülkemiz kaybetmez, aksine kazanır. Ben ulkemiz için umutluyum. Umarım bu sene toparlanma emareleri görürüz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    ......Ben uzunda acikcasi bankalarin en kotu performans gostereni olacagini dusunuyorum.
    Niye o zaman sadece isctr forumuna yazı yazıyorsunuz?

Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Niye o zaman sadece isctr forumuna yazı yazıyorsunuz?

Haftada bir yaziyorum, rahatsiz etmemesi gerek. Yoksa kamu bankalarinin carpanlarinin nasil tahsisli ile hisse fiyati artirilmadan 4 kati artirildigini belirtmem mi olmadi. Simdi o listelerini cikar bakayim, 4'e bol tekrar koy bir daha bakalim. Benim Halk ve Is Bankasi hisselerim var, ayrica %90'inin hukumet elemani olup hukumeti aklamaya calistigi yerde niye yazmayayim ki?

Uzun vadeli projeksiyonlardan bahsediyoruz. Degisim olsa dolarimi bozduracak yatirim yapacaktim bankalara ve piyasalarin ilerde cok da guzel tepki verecegini bekliyordum. Artik vakit kaybi, hiperenflasyon olan yerde hicbir zaman hisse senetlerinde parani koruyamazsin. Hele hele banka dusmanligini her firsatta belirten, ve Is Bankasi ozelinde ona konmaya calisan bir hukumette. Benim planim boyledir, seninkisi baska olabilir, gonlune gore versin.

Sayfa 192/629 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242292 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •