Sayfa 391/629 İlkİlk ... 291341381389390391392393401441491 ... SonSon
Arama sonucu : 5031 madde; 3,121 - 3,128 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. Sayın Zdx&Lunar Soul ben yerel seçimlerin borsaya bir etkisi olacak veya olmayacak demedim. ülke ekonomisinin cari fazla üretebilecek duruma gelemeyeceğinden bahsettim. seçim ekonomisi uygulayıp enflasyonu daha çok körükleyecekler dedim. bu ülkede ekonominin günlük ve seçime dönük iktidarda kalmak için yapılan planlardan ibaret olduğundan bahsettim. yoksa büyük hayellere kapılıp ekonomi ekibi kuruldu, şöyle olacak böyle olacak, enflasyon tek haneye düşecek, cari fazla vereceğiz, avrupa bizi kıskanacak vs. hikayelerine inanmam. sonuçta bunları söyleyenler dün iktidara gelmediler .22 senedir bu ülkeyi yönetiyorlar ve 2028 yılına kadar da yönetecekler. 2024 yılının ilk çeyreğine kadar seçim ekonomisi uygulanır, seçim biter ağır vergiler ve ekonomiyi soğutma çabalarına devam edilir. enflasyon 2024 yılı sonunda yine % 50 lerde faizler keza o mertebelerde devam eder. ekonomide stagflasyon ( durgunluğa girilir ), seçimden önceki yıla kadar ( 2027 ) buna yakın politikalara devam edip seçime 1 yıl kala yine para muslukları açılır, v.s. bu terane devam eder. kısacası önümüzde güzel günler olduğunu düşünmüyorum.. yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
    Maalesef dedikleriniz cok dogru.
    Demir Celik sektöründe dünya 7.si ülkemiz.
    Ithal hurdayi, ithal enerjiyle eritip satiyoruz. Burada cari fazla var ama hemen hemen her girdi ithal oldugu icin sektör bombanın üstünde oturuyor.
    Bla bla bla....
    Bla bla bla...
    Bunlar ülke gerçekleri/sorunları/fırsatları.

Is bankasinin karının nerden geldiği belli.
    Hizmet sektörü + katma değerli (cam) sanayi
    Başka sözüm yok hakim bey....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    Ben de GM'üm bu arada.
    Burası patronlar klübüymüş; haberimiz yok.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    Bu arada yaz sonu Bronz ten gidince, Gümüs üye olmuşum...vay be

5. Sayın Depeche mode çok güzel konuya temas ettiniz. Demir çelikte Dünya 7 siyiz. Çeliğin tonu kaç para , ürün halinde (istediğin ürünü seçebilirsin) kilosu kaç para. 1 ton çeliğe 1 Iphone (Maksimum 200 gram) alınabiliyormu. Fark burada marka olucaksın katma değerli ürün üreteceksin o zaman Dünyayada sözün geçer. TEKNOLOJİ , YAZILIM.

6. Dünyaya yayılan Covid virüsü toplamda 1 gram bile etmediği söyleniyor. Gel gelelim 1 gram virüs Dünyayı esir aldı. İş tonajda değil etkinlikte.

7. Bu arada 3 çeyrek İşbank kar tahminleri hakkında öngörüsü veya duyumları olan var ise ve paylaşırsa sevinirim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by Stock trader Yazıyı Oku
    Bu arada 3 çeyrek İşbank kar tahminleri hakkında öngörüsü veya duyumları olan var ise ve paylaşırsa sevinirim.
    3. Ceyrek nokta atisi benim icin zor...
    Ama yil sonu 70 baloncuk yapar gibi geliyor...
    Yatirim tavsiyesi degildir

Sayfa 391/629 İlkİlk ... 291341381389390391392393401441491 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •