Sayfa 44/626 İlkİlk ... 3442434445465494144544 ... SonSon
Arama sonucu : 5008 madde; 345 - 352 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Şirketler için ödenmiş sermaye tutarının kredi için çok önemi yoktur.
    Asıl olan Özkaynak tutaridir.
    Buna örnek borsada birçok şirket var sermayesi bir daire parasında olan.
    Banka hisseleri,ASELSAN ve Şişecam emlak konut gibi hisselerin kademelerde ki lotlari kaldıracak yerli fon ve menkul yatırım ortaklığı ve bireysel yatırımcı gücü sınırlıdır.
    Birde ülkemizin jeo politik durumu,bireysellerin vadelerinin kısa olması piyasayi çok oynak kılmaktadır.
    Sığ hisseler neden 10 kat 100 kat prim yapabiliyor sermayesi düşük olmasından.
    Son dönemdeki 3 beş hissenin anormal prim yapmasının sebebi sosyal medyadaki organizeden kaynaklanmaktadır.
    İş Bankası alana Şişecam bedava böyle borsa ölürmu oluyor maalesef.
    Yt.tv.degildir.
    Sağlıklar

2. Hisseyi sürekli baskı uygulayıp, fiyatını baskılayan spek, operasyonlarını hisse sahibi ile birlikte yürütmüyorsa, temettünün yatırımcıyı koruyan bir özelliği oluyor. İki defa vergilenmiş olmasına rağmen. Ki BDDK bu sene temettü dağıtım oranını %20-25 oranına yükseltirse bu hisse fiyatına olumlu yansıyacaktır. (Ben kesinlikle %10'un üzerinde olacağını bekliyorum. Açıklanabilir bir tarafı kalmadı.) Ama operasyon hisse sahibi ile birlikte yürütülüyorsa ,mesela Ecilc gibi (tahmin elbette) ne zamana kadar sabredeceğimiz belirsiz oluyor. Temettüde işe yaramıyor. Bedelsizde. Zaten amaca göre yönetim kurulları kararlar alıyor. İsterlerse iştirakleri arasında değeri dışında mal devirleri yaparak yatırımcının canını çıkarıyorlar. Yeter ki niyet bozuk olsun. Yargıya takılmayacak çok olanak bulunuyor.
    Hisse geri alımı amacı, şirkete olan güveni korumak ve ucuz olan hisse fiyatını dengelemek amaçlı olursa çok işe yarıyor. Spek'te iyi tokat yiyebiliyor. Velhasıl şirketin sahibinin niteliği bir hissenin en önemli avantajı. Düzgün ,ilkeli,dürüst ve sistemli bir politikası olursa hisse manipülasyonlara çok bariz maruz kalmıyor. Geçmişte Çelebi bu konuda hep yüzümü güldürmüştü. Düzenli temettü ödemesi ve geri alımları ile hep benim gibi yatırımcıları üzmemişti. Ancak bir kısmının yabancıya satışı ile işler biraz karıştı sanırım. 3 yıldır da takip etmiyorum artık.
    Bu şuna benziyor. memleket insanının niteliği yetmiyorsa, en düzgün Anayasa ve kanunlarda yapsan da fayda etmiyor. Hazır iyi niyetli uygulayıcılar da yılıyor ve sistem çalışmıyor.
    Avrupa'da burjuvazi, gelişmenin ,uygarlığın motoru olmuştu. Sosyal devlet iyi-kötü oluşturuldu. Bizim ülkede burjuvazinin bu niteliği de yok. İktidar beslemesiyle oluşturulan burjuvaziden ne beklenebilir ki?
    Velhasıl hangisinin (temettünün, bedelsizin, geri alımın) iyi olacağını tartışmaya gerek yok. İşler akıl ve mantıkla, artı iyi niyetle yürütülürse doğru yol kolayca bulunuyor. Bu forumlarda şirketlerin seceresi ile ilgili forumdaşlar bildiklerini ve deneyimlerini paylaşmalılar. En önemlisi şirketin yönetim kurulu kalitesi ilkeli ve ahlaklı olacak. Tersi durumda olanları var olan yargı kurumları ve denetleme kurumları terbiye edecek durumda değil.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,381
    Temettü tahminim %15

4. https://www.sabah.com.tr/yazarlar/di...emettu-vuracak

Üstadların değerli analizlerini bekliyoruz.

Alıntı Originally Posted by enverozkan Yazıyı Oku
    https://www.sabah.com.tr/yazarlar/di...emettu-vuracak

Üstadların değerli analizlerini bekliyoruz.
    Dilek Güngör benim nazarımda güvenilmez bunu yazar ama doğru çıkma ihtimali ne oranda doğru bunu sorgulamak lazım.
    1yil önce Koza grup mahkemesi kararının Mart ayında Yargıtay'dan çıkacağını söylemişti.
    Bu yılın martı geldi sonuç ortada.
    Ayıptır günahtır borsaya açık şirketlerle ilgili yazarken dikkatli olması gerekiyor.
    Yy.tv.degildir.
    Sağlıklar

6. Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngöre göre:

Bankalar 2022 bilançolarını açıklıyor.
    Sektörün kârı 2021'e göre 4.5 kat arttı.
    Şu anda ilk sırada Akbank var.
    Kârı 60 milyar TL. Bir önceki yılla karşılaştırdığınızda yüzde 392.1 artış.
    İkinci sırada Garanti...
    Onların da kârı 2021'e göre yüzde 330 artarak 58.5 milyar TL'ye çıktı.
    Pazartesi İş Bankası'nın kârı gelecek.
    Muhtemelen özel bankalar içinde en iyi bilançoya sahip banka olacak.

Geçtiğimiz haftalarda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) kapısını çaldıklarını duymuştuk.
    Taleplerine yeşil ışık yakılmıştı. Öğrendiğime göre, o çalışma tamamlandı.
    Dün Finansal İstikrar Komitesi toplantısında masaya yatırıldı.
    Peki nasıl olacak?
    Her banka aynı oranda kâr dağıtamayacak.
    Sermaye yeterlilik rasyolarına (SYR) göre bankalara kâr dağıtımı izni verilecek.

https://m.sabah.com.tr/yazarlar/dile...emettu-vuracak

7. Turkiyede borsaya yatırım filan yapılmaz
    Bir akıllı siz misiniz amk butun yabancı kaçıyor borsadan medet umuyorsunuz
    Varsa tek sektör çimento sektörü, kar temettu olarak cepte, diğer hepsi istisnasız yalan dolan dalavere

8. Bu korkunç felakette hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza yüce mevlamız gani gani rahmet eylesin mekanları cennet olsun yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar versin enkaz Altında sağ kalan vatandaşlarımıza bir an ulaşmağı sağ Salim kurtarılmayı yüce mevlamızdan duacıyız ALLAH Yar ve v yardımcımız olsun

Sayfa 44/626 İlkİlk ... 3442434445465494144544 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •