Sayfa 492/629 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592 ... SonSon
Arama sonucu : 5032 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1.  Alıntı Originally Posted by zido Yazıyı Oku
    Temettunun kara yansimasi nedir yauv dalga mi geciyorsunuz milletle yapmayin.
    Finansal okuryazarlığı bir kenara bırak, sende düz okuryazarlık da yoknuş. Eğitim seviyen nedir, ilkokul terk mi? Burada sana son yanıtım olsun, git de okuma yazma öğren.

9 aylık konsolide bilançonun ilgili kaleminde şöyle yazıyor:

TEMETTÜ GELİRLERİ 376,700,575

Bağlı ortaklıktan hisse oranına tekabül eden temettü elbette gelir tablosunda yer alıp kara eklenir.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Bu forumdaki eğitim ve bilgi eksikliğinin ne kadar büyük olduğunun farkında mısınız? Okuryazar bile olmayan bu adamlar bir de borsadan para kazanacak, öyle mi? Zaman kaybı bunlar, bir daha bu cahiller benim muhatabım olmayacak.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. Ezcümle buradaki aktiviteyi ciddi şekilde azaltma zamanı gelmiştir, durum onu gösteriyor. Çoluk çocukla zaman geçirmek, cahil cühela kesime laf yetiştirmek bana ters.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Ezcümle buradaki aktiviteyi ciddi şekilde azaltma zamanı gelmiştir, durum onu gösteriyor. Çoluk çocukla zaman geçirmek, cahil cühela kesime laf yetiştirmek bana ters.
    Hocam yine ce deyip gidiyorsun...
    2021 senesinde burada manyagin biri her gün isctr sadece banka hissesidir, istiraklari yoktur diye yazi yaziyordu. Millet bilancodan referans gösteriyordu adam yine de israrla istirakleri var tabi ki ama isctr onlari kapsamiyor diye yaziyordu. Bu muhabbet istisnasiz 3-5 ay sürdü.
    Sen bildigini yaz, istemedigini de blokla.
    Ama yine de karar senin....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    Ya da sunu sorayim.
    Sen bu foruma niye takiliyorsun?

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Ezcümle buradaki aktiviteyi ciddi şekilde azaltma zamanı gelmiştir, durum onu gösteriyor.
    TREND hisse moral bozunca normaldir. Secimden sonra bankalar giderken Is Bankasina soylenenleri duysan agzin acik kalirdi.

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Finansal okuryazarlığı bir kenara bırak, sende düz okuryazarlık da yoknuş. Eğitim seviyen nedir, ilkokul terk mi? Burada sana son yanıtım olsun, git de okuma yazma öğren.

9 aylık konsolide bilançonun ilgili kaleminde şöyle yazıyor:

TEMETTÜ GELİRLERİ 376,700,575

Bağlı ortaklıktan hisse oranına tekabül eden temettü elbette gelir tablosunda yer alıp kara eklenir.
    Hocam soyle mi oluyor bu durumda ortaklik zarar aciklar ve temettu dagitirsa is bankasi bu temettuyu kar yazip vergi mi veriyor? Ya da ortaklik yuzyilin karini acikliyor ama temettu dagitmiyor boylece is bankasi kar yazmiyor bu nedenle de vergi vermiyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    Buradaki ihtilaf da daha öncekilere çok benziyor. Türkçe çok zor bir dil ve dilin en küçük farklı kullanımı ciddi anlam farklılıklarına yol açabiliyor.
    Ama şu avantajı da var. Birisi 20 cümle yazınca entellektüellik düzeyi %70-80 kesinlikle anlaşılabiliyor.

Kar eden iştiraklardan ve/veya ortakliklarından kaynaklanan (ana ortaklığa ait özsermaye gibi) ana ortaklığa ait karın, ana ortaklık temel
    raporlarinda (nakit akış tablosu, bilanço, vb.) nasıl raporlanacagı konusu idi ihtilafımiz. Okuyan bu detayda konunun temelinde yoksa, detayını da haliyle kaçırabiliyor.
    Ben de mesela borsadan hiç anlalamam. Nada.

Just a little patience....

Sayfa 492/629 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •