Sayfa 503/628 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon
Arama sonucu : 5023 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. Tüm dünyada kurumsal ve operasyonel açıdan sadeleşme, şeffaflık ve çekirdek faaliyet alanında yoğunlaşma ön planda iken bunun tam tersi yönünde yol almak ne mevcut hissedarların yararınadır ne de şirketin. Cayman adaları konuşlu halka kapalı bir off shore şirketi söz konusu olsa "mevcut bağlı ortaklıkları yeni kurulacak bir bağlı ortaklığa bağlama" girişimini pekala anlayışla karşılardım.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

2. Bu durum aslında beni rahatsız etmiyor çünkü ben yatırımcı değilim, al-satçıyım. Tam tersine bu durum hissenin önünü tıkıyor ve al-satçılığı kolaylaştırıyor. Dirence geldi mi sat, desteğe geldi mi al, bu kadar basit. Kağıttaki zafiyet ve momentum eksikliği bu tür al-satların stratejisini belirlerken en ön planda yer alıyor. Ama eğer olur da kısa pozisyonda iken yeni kurulacak holding türü bağlı ortaklığın bilanço dışına çıkarılacağı haberi çıkarsa fena çarpar bunu da unutmayalım.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

3. Şu anki ortamda hele hele trend değişikliği gerçekleşmiş ve çıkış trendi düşüş trendine dönüşüp hissede belirgin bir zafiyet ortaya çıkmışsa, tepki çıkışlarını feyk etmek yani tepkilerin sonunda veya kısa vade aşırı alım bölgelerinde düşüş yönünde pozisyon açmak çok daha fazla kazanç sağlar.

4. Şu anki düşüş trendinin tekrar çıkış trendine dönüşmesi için hissenin kabaca 24 e çıkması gerekiyor, bunu da not edelim.

5. 24 e çıkmak için yani tekrar çıkış trendine girmek için çok güçlü bir momentum gerekiyor, özellikle de 250 milyon lotu aşan, buy side ağırlıklı, birbiri ardına günlük işlem hacimleri. Bu gerçekleşmediği sürece hissedeki zafiyet devam eder ve tepkileri feyk etme stratejisi çalışır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
    gecen sene hissede cok daha guzel Black Friday indirmi vardi
    bu seneki indirimi begenmedim
    bakalim aksama dogru belki daha cazip indirim olur

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,436
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Şu anki düşüş trendinin tekrar çıkış trendine dönüşmesi için hissenin kabaca 24 e çıkması gerekiyor, bunu da not edelim.
    Epey zamandır yoktun,en son hatırladığım rizenin bir köyündeydin,baktın millet borsada parayı kırıyor bende varım dedin,bırak ISCTR hissesini çıktığı kadar çıkmış,halka arzları çok düşenleri takip et

8. Dün öğleden sonra hisse 21.86 ya kadar çıkmıştı. Sell at the market türü blok satış talimatı geldiğinde en önce bundan haberdar olanlar bastı muhtemelen. Esas satışı yapacak olanlar 21.60 larda ancak düğmeye basabildi. Böylece 15 - 20 dakikada hisse 21.06 ya kadar saldı. Bu da yetmedi bu sabah 20.82 de soluğu aldı. Yarım işlem gününde 104 kuruşluk, %5 gibi çok güzel bir marj yaratıldı.

Sayfa 503/628 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •