Sayfa 51/628 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 5019 madde; 401 - 408 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Temettü tahminim %15
    Bankaların çekirdek sermaye yeterliliğine göre %10 İla 15 oranında temettü dağıtmasına izin verilecek
    Kaynaklar/Bloomberg HT

boyle bir haber dolasiyor, umarim dogrudur

2. haberi bizzat bankalar birliği ve ilgili kamu idaresi basına bloomberg muhabirleri üstünden sızdırdı diye düşünüyorum, bu sesli bir görüşümdür, kap beklemek yersizdir, neticede 3-5 güne kapa düşecek bilgi kesin yazışmalar kesin ÇEKİRDEK SERMAYE YETERLİLİK ZATEN 1 hafta önce sabah gazetesinden bir kadın gazeteci tarafından yazıldı o da kesindi ama düşüş devam etti fren olmadı hareketlere ve deprem yoktu..

herşey bilinirken mala çöküldü borsalardan bedava banka hisseleri toplandı ve az miktarda da 7.82-9.05 bölgesine kadar filan yukarı sürüldü ,taa deprem olana kadar sonra olanları hepimiz biliyoruz , hocam şubat sonu en geç haber bekliyordu broker ve prof traderlar erkenden haber gelmesi avantajdır ama deprem fiyatlaması ve psikolojisi buhranından en kısa sürede vatandaşlar olarak kurtulmalıyız, hepimze sabır gerekiyor ve metanet ..... manevi yönden bu yoğun duygulardan ve ızdıraptan hemen sıyrılamasak da çıkmamız gerekir, insanımıza yardımcı olmalıyız, onları asla yanlız bırakmamalıyız

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    https://www.bloomberght.com/bankalar...u-izni-2324997

Bankaların temettü dağıtımına onay
    Bankaların çekirdek sermaye yeterliliğine göre yüzde 10 ila 15 oranında temettü dağıtmasına izin verilecek.
    BDDK, bankaların çekirdek sermaye yeterliliğine göre yüzde 10 ila 15 oranında temettü dağıtmasına izin verecek.

Kurumdan Türkiye Bankalar Birliği’ne gönderilen ve Bloomberg HT tarafından görülen yazıda bankaların olası kâr dağıtım taleplerinin, ihtiyatlılık ilkesi ve başta sermaye yeterlilik oranı olmak üzere bankaların özel durumları dikkate alınarak değerlendirilebileceği ifadesi yer aldı.

Buna göre bankalar, 2022’de elde ettikleri kârlar ile daha önceki yıllarda dağıtım konusu yapılmayan kâr ve yedeklerin dağıtımını yapabilecek.

Kurumdan yapılan açıklamada dağıtım tutarının sınırlı tutulmasına gerekçe olarak ise “Dünya genelinde sürmekte olan ekonomik istikrarsızlık ve durgunluk beklentileri dikkate alındığında, bankaların özkaynak yapılarının güçlü tutulmasına yönelik ihtiyatlı politikanın sürdürülmesinin gerekmesi gösterildi.

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Alpaslan Çakar, 26 Ocak tarihinde katıldığı Bloomberg HT yayınında konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Çakar yayında, "BDDK banka bazında bazı hususları dikkate alarak belli marjlarda kar dağıtımına yol açabilir. Tabii bunu çok büyük bir temettü gibi algılanmamalı. BDDK'ya bu yönde bankalar taleplerini iletmişti. Bu açıdan bankalar da memnun" ifadelerini kullanmıştı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    su anda Hakan'in yapmasi gereklen acil 4 sey var.

1) Deprem bolgesindeki tum illere adam gibi bir yardim: ASAP
    2) %14 Temettunun acilen dagitilmasi
    3) ISCTR hisse geri alimi icin 10 milyar TL ayrilmasi ve geri alimin 2 hafta icerisinde tamamlanmasi
    4) 10 milyar TL ile geri alinan hisse senetlerinin islemlerinin tamamlanmasindan sonra 15.3.2024 yilinda yapilacak bedelsiz hisse dagitiminin ilani
    olay budur Hakan

ama temettuden once is bankasi yardim tutarini da aciklamalidir
    insanlik ve gercek vatanseverlik bunu gerektirir ve 1. onceligi hakeder

5. Salı gününün işlemlerinin çok acil iptal edilmesi lazım pazartesi günü açıga satış filan yapmadılar ama salı ve bügün maalesef çok şeffaf degil.

4 milyon yatırımcının olduğu bu borsada insanlarla kedi fare gibi oynamanın etik ahlaki bir yanı yoktur.

Ha enkaz altındaki insanın bilezigini çalmışsın ha borsada ve finansal piyasalarda etik olmayan fiyatlamalar yapıp onun parasını eksiltimiş veya marjin call yapmışsın.

yüzbinlerce insan enkaz altında milyonlarca insan internet elektirik vb birçok şeye ulaşamazken borsada bu yapılanların türkçede karşılıgını bulamıyorum.

lugatımdaki tüm kötü sözleri dahi söylesem bu yaşanan iğrençliği anlatmaya yetmez.

Ya çıkar hükümet bu işe çanak tutan organize eden kimse pazar gününe kadar biletini keser atar içeri .
    Yada bu iş hükümetin üstüne kalır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    sunu unutmamak lazim:

deprem bolgesine yapilacak yardim sadece su anki acil yardim olmamali
    bu insanlar cok ciddi travmalar ile birlikte gercek felaketi yasadi
    biz yasamadik
    insanlik birlik olmayi ve destek olmayi gerektirir

7. Arkadaşlar bu haber doğru ise,bizim İşctr.Akbnk.Garan ve Ykbnk.. için nasıl olur.ne kadar temmettü verirler? selamlar....
    Bankaların çekirdek sermaye yeterliliğine göre %10 İla 15 oranında temettü dağıtmasına izin verilecek -Kaynaklar/Bloomberg HT

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Bankaların çekirdek sermaye yeterliliğine göre %10 İla 15 oranında temettü dağıtmasına izin verilecek -Kaynaklar/Bloomberg HT
    hocam sen de bizdenmissin

Sayfa 51/628 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •