Sayfa 52/628 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 5019 madde; 409 - 416 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    (Yenileme)BDDK:"Değerlendirmeler neticesinde, kar dağıtım taleplerinin ihtiyatlılık ilkesi ve başta sermaye yeterlilik oranı olmak üzere bankaların özel durumları dikkate alınarak değerlendirilebileceği sonucuna varılmıştır

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bankaların olası kar dağıtım taleplerinin, ihtiyatlılık ilkesi ve başta sermaye yeterlilik oranı olmak üzere özel durumları dikkate alarak değerlendirilebileceğini bildirdi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, BDDK, bankaların geçen yıl elde ettiği karlar ile 2022 öncesi dağıtım konusu yapılmayan kar ve yedeklerinin dağıtımına ilişkin kuruluş birliklerine bir yazı iletti.

Yazıda, bankaların kar dağıtım talepleriyle ilgili bir değerlendirme yapıldığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Değerlendirmeler neticesinde, dünya genelinde sürmekte olan ekonomik istikrarsızlık ve durgunluk beklentileri dikkate alındığında bankaların özkaynak yapılarının güçlü tutulmasına yönelik ihtiyatlı politikanın sürdürülmesinin gerektiği sonucuna varılmıştır. Bu çerçevede hissedarlara 2022'de elde edilen karlar ile 2022 öncesi elde edilmekle birlikte dağıtım konusu yapılmayarak özkaynaklar altında tutulan kar ve yedeklerin nakit çıkışına neden olacak şekilde kâr dağıtımına konu edilmemesinin faydalı olacağı; bununla birlikte olası kar dağıtım taleplerinin, ihtiyatlılık ilkesi ve başta sermaye yeterlilik oranı olmak üzere bankaların özel durumları dikkate alınarak değerlendirilebileceği sonucuna varılmıştır."

Kaynak : Anadolu Ajansı

SYR leri de TH açıklayıversin artık.

ben yazayim, hatam varsa affola ve duzeltilsin:

isctr 24.36
    ykbnk 21.34
    garan 20.60
    akbnk 24.60 (hic sevmem, o yuzden sona biraktim)

2. O da olur teşekkürler.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

3. Twitter gücü sayesinde bugün bistin kapandıgını düşünüyorum bist ve spk yönetimine kalsa kapalı gişe vurdulu kırdılı film eşliginde bizi seveceklerdi.

Şimdi tw erişim kısıtlanmış. Deprem ve Bist açık kalması konusunda fena çuvalladılar.

Depremde zamanı geri çevirme şansları yok ama bist konsunda salı işlem iptal güçleri hala ellerinde

4 milyon bist ve depremde magdur olan 8 10 milyon insan 1 milyon EYT liye benzemez bedelini sandıkta ödetir.

https://twitter.com/HaberReport/stat...20860403589121

4.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    SYR leri de TH açıklayıversin artık.
    İşbankasının 31.12.2022 itibariyle yani güncel sermaye yeterlilik rasyosu %24.4 dür. 2023 1Ç itibariyle yani 2 ay sonra bu oran %28 olacak benim hesabıma göre çünkü 25 milyar civarında bir solo net kar bekliyorum 1. çeyrekte.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Bankaların çekirdek sermaye yeterliliğine göre %10 İla 15 oranında temettü dağıtmasına izin verilecek
    Kaynaklar/Bloomberg HT

boyle bir haber dolasiyor, umarim dogrudur
    soyle bir baktim da bddk galiba bir oran belirtmemis.
    Anladigim temettü dagitim onayinin verildigi, ama ucu acik, yani bir alt ya da üst limit yok

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    .... çünkü 25 milyar civarında bir solo net kar bekliyorum 1. çeyrekte.
    Son ceyrek konsolide olmayan net kar zaten 23.53 milyar olarak aciklandi; ben de benzer bir rakam bekliyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    2023 yili toplam net kar tahmin hedefi su durumda cok atmasyon olacak
    o yuzden tahmin edemiyorum
    ama bankanin 2023 hedefleri gercekci gozukuyor ve cok az bir revizyonla bir sekilde gerceklesebilir dusuncesindeyim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    ben yazayim, hatam varsa affola ve duzeltilsin:

isctr 24.36
    ykbnk 21.34
    garan 20.60
    akbnk 24.60 (hic sevmem, o yuzden sona biraktim)
    kamu mevduat bankalari 4. ceyrek bilancolarini aciklamadilar
    3. ceyrek itibariyle:
    vakbn 15.77
    halkb 14.31
    ziraat 15.60

Sayfa 52/628 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz