Sayfa 542/628 İlkİlk ... 42442492532540541542543544552592 ... SonSon
Arama sonucu : 5019 madde; 4,329 - 4,336 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Tammam gonlune gore versin. Sanayicilere bak temettu icin, bankalar pintidir. Mantigi da bizim isimiz para, en iyi onu biz isletiriz temettu vermek yerine.
    O zaman fiyatının çok hızlı artması lazım madem o kadar kazanıyor. Ama o da yok. Temettü için topladığım bir sürü şirketi vazgeçip sattım, demir çelik gibi. Ama şu iş bankasından vazgeçemedim şimdilik. Bakalım gelecek neler getirir.

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    İşbankası verse verse hisse başına 1 tl net temettü verecek 2024 yılında, hepi topu o kadar. Hisse fiyatına oranla %4 eder kabaca. Mevduat faizlerinin %50 olduğu bu günlerde solda sıfır kalıyor.
    Maliyetim 8 lira sayın TH. Dolayısıyla benim temettü %12 gibi. Seneye belki %50 olur bekleyebilirsem.

3. https://www.hisse.net/topluluk/showt...47384&page=496

Herkes sadece 1 sayfa okusun lütfen. Arşiv denen bir şey var Allah'tan.

Kendisi paralel bir evrende takılıyor herhalde.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4. Çok güzel performans gösterdi bugün bu katır. İşlem hacmi yeteri kadar yüksek değil. Bugünkü performans için ben 240 değil de en az 350 milyon lotluk bir işlem hacmi beklerdim. BİST100'deki hacim 85 milyar TL oldu bugün. Yaz aylarındaki ortalama hacmin yarısı bile değil. Derinlik açısından şüphelerim var.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

5. Sn Erdoğan acaba ne zaman borsaya vergi getiren kararnameyi yürürlüğe koyacak? Borsa kazançlarından %40 vergi alınması bence makuldür, zaten Erdoğan'a buraya kadar vergi salma yetkisi verildi. Piyasa belirsizliği sevmez, bir an önce bu vergi mevzusu sonuçlanmalı.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

7. Bankalar müthiş kar yazıyorlar. Geçen sene ve bu sene resmen para bastılar. Bankacılık sektörü 2023 yılında 600 milyar TL'ye yakın net kar açıklayacak. Kamu yararı için bankaların kurumlar vergisi oranı 2023 ve 2024'de asgari %50 olmalı diye düşünüyorum. Aynen MTV'de olduğu gibi bir kereye mahsus olacak tabi. Kamu yararı her şeyin üstündedir, öyle değil mi? Gelişmiş ülkelerde bu tür uygulamalar var, TR'de neden olmasın?

8.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Sn Erdoğan acaba ne zaman borsaya vergi getiren kararnameyi yürürlüğe koyacak? Borsa kazançlarından %40 vergi alınması bence makuldür, zaten Erdoğan'a buraya kadar vergi salma yetkisi verildi. Piyasa belirsizliği sevmez, bir an önce bu vergi mevzusu sonuçlanmalı.
    Geriye dönük özellikle al-sat kazançlarına getireceklermiş. Bu sefer yat işi gibi yırtamazsın da bak. Sonra Carry trade diye gelip tokatlanan 666 gibi buralarda bağrınma bak. Buralarda işinize geldiği gibi masal anlatmayı ne zaman bırakacaksınız?
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 542/628 İlkİlk ... 42442492532540541542543544552592 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •