Sayfa 550/628 İlkİlk ... 50450500540548549550551552560600 ... SonSon
Arama sonucu : 5023 madde; 4,393 - 4,400 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Banka gecen sene de bedelsiz verdi %122. Kimseye bir faydasi yok bedelsizin.
    Gecen sene subat aciklandi 3 tl civari iken nisan mayis gibi 4.5 tllere geldi orda oyalanip temmuz hareketi ile 12 13 lere gitti yani 7/8 ayda 4 kat yapti bu sefer de aynisini yapip 100. Yila yakisir bi rakamla girse fena mi olur

2.  Alıntı Originally Posted by zido Yazıyı Oku
    Gecen sene subat aciklandi 3 tl civari iken nisan mayis gibi 4.5 tllere geldi orda oyalanip temmuz hareketi ile 12 13 lere gitti yani 7/8 ayda 4 kat yapti bu sefer de aynisini yapip 100. Yila yakisir bi rakamla girse fena mi olur
    100. Yil donemi 25 Agustos 2024 bilmeyenler icin

3.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Şimdi gelir akşama bedelsiz iyi bir şey değil yazar. Yazmazsa şaşırtır beni.

Bırak ISCTR yi bu piyasada aşağıya oynayanları bile çok fena yapar. Hele akşam not artırımı falan gelirse.....
    Bizim işlerde karşındakini tanımak çok önemlidir. Yine şaşırtmadı beni. Teşekkür ederim kendisine. TH yi de bekliyorum piste.

Akşama dedim sabaha oldu o kadar kusur kadı kızında da olur.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Süre anladığımız kadarı ile 6 ay sürüyor.. Aslında bu beklenti hisseyi canlı tutar. Her açıklama her kap haberi bir yükseliş nedenidir..Hayırlı olsun .. Bankalara madem temettü sınırlaması var onlarda bedelsiz vererek bu engeli aşıyorlar.. Darısı diğer bankaların başına.. Bu arada Moody's güncelleme yapmadı..Bu iyimi kötümü göreceğiz ancak CDS lerimiz 299 kadar indi..Türk bankaları sendikasyon kredileri almaya başladılar.. Bundan sonra döviz daha yavaş hareket edecektir.. Bu perşembe MB faizi 45 e kadar çıkarabilirse TL mevduatları coşar ve kkm ye öldürücü darbe vurulmuş olur..Merhaba TÜRK LİRA'sı yeniden aramıza hoş geldin..
    Sayın Balina daha dur henüz bir şey olmadı. Daha buralarda yarım yamalak siyasi düşünceleri üzerine boş beleş strateji kuranlar var. Bundan sonra olacakları hayatlarında hiç yaşamadılar. Daha ne şoklar yaşayacaklar bu kafayla daha başlamadı bile......
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Aynen 666 kardeşim. Bedelsiz bölünme tüm dünyada bir tek TR'de rağbet görüyor. Özkaynakların alt kalemleri arasında bir muhasebe değil tokuşundan farksız olan, şirketin temel rasyolarında hiç bir değişiklik yaratmayan bedelsiz bölünmeler finansal okuryazarlığı olmayan TR toplumunda doğal olarak bulunmaz hint kumaşı gibi algılanıyor. Hayırlı olsun TR yatırımcılarına, hiç durmayın dalın kağıda. Sonuna kadar destekliyorum sizleri.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

6. TR'de çok popüler olan bedelsiz bölünmeler; finansal okuryazarlığı olan, bilinçli yatırımcı kitlesine sahip gelişmiş ülkelerde çok nadir yapılır. Yapılmasının tek nedeni de çok yükselmiş olan hisse fiyatını şirketin temel rasyolarıyla hiç oynamadan aşağıya çekip potansiyel alıcılara alış yapmaları için cazip kılmaktır. Basit bir muhasebe işleminden ibarettir ve şirkete hiç bir katma değer sağlamaz, tam tersine hisseyi ciddi anlamda sulandırır.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Nasıl bir faydası yok.verebilecegi tüm bedelsizleri verse banka hisse fiyatı kaç olur bir inceleyip öyle yorum yapsan iyi olur.
    Ege endüstri gibi hisselerde haklı olabilirsiniz ama defter değeri ve fiyat kazanç oranı düşük hisselerde öyle düşünmek doğru değildir.
    Netice bu bir 100 TL yerine iki 50 TL.islemi olsada
    Defter değeri ve fiyat kazanç oranları çok düşük şirketlerde olumludur.
    Sagliklar

8. Yukarıda "bedelsiz bölünme şirkete hiç bir katma değer sağlamaz, tam tersine hisseyi ciddi anlamda sulandırır." dedim. TR'deki yatırımcı kitlesinin finansal okuryazarlığı olmadığı için bedelsizi tekerleğin icadından bu yana yapılan en müthiş buluş olarak görmesi gayet doğaldır. Bu davranışı kesinlikle eleştirmiyorum, tam tersine doğal karşılıyorum.

Sayfa 550/628 İlkİlk ... 50450500540548549550551552560600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •