Sayfa 554/628 İlkİlk ... 54454504544552553554555556564604 ... SonSon
Arama sonucu : 5023 madde; 4,425 - 4,432 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Sevgili TH yapma burası Türkiye. Hisseye o parayı sokanlar bunu bilmeden sokar mı?
    8.6 milyon yatırımcının çok büyük bir bölümü bilinçsiz yatırımcı ise tabii ki de sokar hem de evini arabasını tarlasını satıp onları da sokar. Bunu sen de biliyorsun ama bilmiyorum ayağına yatıyorsun.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

2. Bu %150 bedelsiz yüzünden müthiş bir sulanma olacak ve tedavüldeki gerçek lot sayısı 3.6x2.5=9 milyar lot olacak. Bildiğiniz katır, kağnı arabasına dönüşecek.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bu %150 bedelsiz yüzünden müthiş bir sulanma olacak ve tedavüldeki gerçek lot sayısı 3.6x2.5=9 milyar lot olacak. Bildiğiniz katır, kağnı arabasına dönüşecek.
    TH olmazsa özeleştiri yapacak mısın burada beni hiç yormadan? Resmi gerçekten yanlış okuyorsun. Ya da senin baktığın resim başka resim.Ya da baktığın yer doğru açı değil. Bir dost.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Alıntı Originally Posted by lennoncan Yazıyı Oku
    SN CİNALİ

Bedelsiz startını veren isctr yi diğer bankaların takip etmesini bekler misiniz?

syg
    Her banka farklı davranabilir.bu konuda öngörü yapmak zor.
    Sagliklar

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Yatirimcisi acisindan matematiksel olarak etksiz olan bir islemden bahsediyoruz.

Likidite artar baska hisse olsa ama borsanin en likit olan banka hisselerinde bunun birseye faydasi yok ki. Sirketin hicbir carpani degismiyor.

GCM Yatirimda kapsamli bilgi var:

https://www.gcmyatirim.com.tr/egitim...rmaye-artirimi
    Benim yazdığımin cevabı bu değil,
    Şimdilik yedeklerle sermaye artışı ne kadar yapabilir o zaman isc kaç olur bölünmüş fiyatı
    Ona cevap ver zaten muhabesel olarak bir işlem olduğunu ben belirtmiştim ben bu işin tahsilini yapmışım bilerek yazdım.
    Ayrıca enflasyon muhasebesi ile Özkaynak artışı hiç dahil değildir.
    Sagliklar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    TR'de çok popüler olan bedelsiz bölünmeler; finansal okuryazarlığı olan, bilinçli yatırımcı kitlesine sahip gelişmiş ülkelerde çok nadir yapılır. Yapılmasının tek nedeni de çok yükselmiş olan hisse fiyatını şirketin temel rasyolarıyla hiç oynamadan aşağıya çekip potansiyel alıcılara alış yapmaları için cazip kılmaktır. Basit bir muhasebe işleminden ibarettir ve şirkete hiç bir katma değer sağlamaz, tam tersine hisseyi ciddi anlamda sulandırır.
    TR'de yuksek enflasyondan dolayi zamanla sermaye artik kisa jaldigi icin kayitli sermaye ara ara artiriliyor.
    Cunku Euro/Dolar/Sekel/Jen/Drahmi/Leva/Yen/Kron/etc. bazinda maalesef sermaye surekli azaliyor gozukuyor.
    Bedelsiz borsa agzi. Olay aslinda matematik.

Daha yolun başındayız. Batık ve takipteki kredi oranları bile tam bilinmiyor. IMF raporunu okudunuz mu? TR'deki her 100 şirketten 13 ü, BİST'te işlem gören her şirketten 8 i zombi şirket miş. IMF'ye göre borsada işlem gören 50 şirket zombi oluyor. Tabii gerçek rakamlar bunlardan daha fazla olmalı.
    O rapor veren kuruluşlar bankalar için ne kadar komik fiyat raporu vermişlerdir hafızaları tıklayalım.
    Şimdi verdikleri rapora bak.
    Türkiye'de krizi iyi yöneten kuruluşların başında bankalar geliyor.
    Evet ülkemizde finans okur yazarlik orani
    Düşük ama okur yazar olduğunu düşünenler dede çok iyi olmayan sayısı az değil.
    Sağlıklar

Bu %150 bedelsiz yüzünden müthiş bir sulanma olacak ve tedavüldeki gerçek lot sayısı 3.6x2.5=9 milyar lot olacak. Bildiğiniz katır, kağnı arabasına dönüşecek.
    Türk hava yolları,Sabancı,turksel bunların azmi sermayesi son yıllardaki performansa bir bakalım.
    Bedelsiz ile bir şey değişmez diyen için niye sulanma olarak düşünülebilir.50 liraya 1 hisse alan şimdi 2 hisse alacak .
    Yüzde 100 bedelsiz durumunda.
    Sagliklar

Sayfa 554/628 İlkİlk ... 54454504544552553554555556564604 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •