Sayfa 558/629 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568608 ... SonSon
Arama sonucu : 5031 madde; 4,457 - 4,464 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Tüm çakma üstadlar "bankalari gecen yil oldugu gibi bu yil da begenmege devam ediyorlarmis".
    Yav 3 ay önce yüzüne bakmiyordunuz. Devam eden ne ?
    Yalan dünya..
    Dün dündür, bugün bugündür Sn Depeche Mode ..

2. https://www.youtube.com/watch?v=eJsPo8pJA5E

Bu topicte bu ne alaka? kendi ihtiyaçlarımızı karşıladıktan sonra her sene 3-5 Dost ve müttefik ülkeye 3-5 Batarya satsak uzun vade de ne cari açık kalır ne de dış açık.

Gelelim bedelsiz olayına bırak bu bedelsizi bu bedelsizle sermaye tavanı sınırına ulaşılmış olacak ben ivedilikle önce sermaye tavanı artırımı ve peşine bir bedelsiz daha bekliyorum. Nedenlerine niçinlerine girmem burada.

Diğer bankalarında aynen bu yolu izleyeceğini düşünüyorum.

Şu an sermaye 500 mln usd bile değil bedelsiz ile artırılınca 1 mlr dolar bile olmayacak. Bu borçlanma yapılırken elimizi güçlendirir.

Olaya sadece bedelsiz olarak bakmamak lazım.

Moodys in de ben ısrarla hata yaptığını düşünüyorum. Hatasından ne zaman dönecek göreceğiz.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku

Gelelim bedelsiz olayına bırak bu bedelsizi bu bedelsizle sermaye tavanı sınırına ulaşılmış olacak ben ivedilikle önce sermaye tavanı artırımı ve peşine bir bedelsiz daha bekliyorum. ...

Şu an sermaye 500 mln usd bile değil bedelsiz ile artırılınca 1 mlr dolar bile olmayacak. Bu borçlanma yapılırken elimizi güçlendirir.
    Agzindan bal damliyor hocam

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,804
     Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Biliyorsunuz bedelsiz sermaye artirimiyla ilave gelen hisseler hissedarlik payini degistirmez. Ama temettuyle gelen para ile alinan hisseler (compounding) hissedarlik payini degistirir.
    Daha önce 1.5 lira temettü bekledigimi belirtmistim ama o zaman bu bedelsiz sermaye artirim haberi yoktu. Su an sanki daha düsük temettü verecek gibime geliyor. Holding hikayesinde Özkaynaklari daha güçlü göstermek isteyebilirler.
    Topa böyle girmek istemezdim ama! Benim finansal okur yazarlığım kıt olduğundan soruyorum.
    Bu durum hisse sulama mıdır. Yoksa hisse sulama ortak satışı ile mi olur?
    Diğer bir konuda;
    Temettü zamazingosu
    Eskiden temettü öncesi bölünmelerde; eski yeni ayrımı yapılır idi.(E) (Y) Şimdi kaldı mı bilmiyorum.
    Genelde bölünmeler temettü sonrasına bırakılıyor.
    Esas değinmek istediğim ,şimdi benim 1000 lotum var. Daha da ilaveyi düşünmüyorum. % 20 konusunda ısrar edilir ise!
    2025 yılında 1000 lotun temettü getirisi ile 2500 lotun temettü getirisi arasında nasıl bir fark oluşacağıdır.
    Not:Daha önce konu olan kıyaslamam bankalar arasında ki kıyaslama idi total kıyaslama olarak incelenmiş.
    Her nekadar hata yapıldıysa da %122 bedelsiz hesaba katıldı mı merak ettim.

5. Eski yeni ayrımı yok Eski olacak verilecek olan.

1000 lotunuz var 1 lira temettü verse. 1000 lira. bedelsiz oldu

1000 lotunuz 2500 lot oldu temettü bu sefer 1 lira olmaz 0,4 kuruş olur.

Alacağınız temettü 2500*0,4 kuruş = 1000 lira yine.

Ben sulanma etkisi olacağına inanmıyorum referansım geçen % 122 bedelsizden sonra olan fiyat hareketi.

21 Nisan 2021 ISCTR kapanış 1,92 bugün kapanış 24,38 getiri % 1169 Matrikste fiyatlar otomatik olarak düzeltiliyor.

Tabii arada verilen iki temettüyü de hisseye gömenlerin getirisi bundan daha yüksek.
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 17-12-2023 saat: 13:39.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
    Bedelsiz Sermaye artirimi piyasa degerini etkilemez.

Bedelsiz Sermaye artirimi defter degerini/Özkaynaklari da etkilemez.

Para sag cepten sol cebe girer ama etkisi sadece bu kadar basit degildir.

Hisse sulanmasi nedir bilmiyorum ama haliylen hisse adedi artar ve hissenin fiyati düser (ki piyasa degeri ayni kalabilsin)

Temettüye etkisi de olmaz. Temettu adet uzerinden veriliyor gibi gozukse de, aslinda tutar üzerinden verilir.
    Ha 1O adet tanesi 25 liralik hissen var,
    Ha 25 adet tanesi 10 liralik hiseen var.
    Toplam portiy 250 liradir ve temettu de bu 250 uzerinden %.. olarak verilir.

7. Enflasyon muhasebesi banka bilançolarında çok ciddi farklılıklar yaratıyor. EM uygulanmazsa bankalar çon yüksek kar açıklıyor, uygulandığında da kârlar yarıdan fazla azalıyor. Hatta bazı bankalar zarar da açıklayabilir. Aradaki fark işte bu kadar büyük. Demek ki mevcut hesaplama sistemi kapsamında bilançolardaki karların çoğu fiktif.
    14 Mayıs 2024'de 19.96'dan BJKAS aldım. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

8. Şimdi devlet EM uygulamasına izin vermediği için gerçekte olmayan bu karlar üzerinden vergi alacak. Bu vergi ciddi meblağlarda olacağı gibi özkaynakları da eritecek.
    14 Mayıs 2024'de 19.96'dan BJKAS aldım. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Sayfa 558/629 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568608 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •