Sayfa 97/627 İlkİlk ... 47879596979899107147197597 ... SonSon
Arama sonucu : 5012 madde; 769 - 776 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. 2023 yılında Bist'te kazançlar 2022 yılı gibi olmayacağını herkes dillendiriyor zaten. Derdimiz kendimizi bu belirsiz siyasi ve ekonomik tabloda nasıl koruyabiliriz? Eğer Bist dışında daha iyi bir seçenek varsa oraya gitmek daha risksiz olabilir. Ama kontrollü piyasada öngörü yapmak zordur. Eğer Bistte kalınacaksa izlediğim temel strateji şudur. Ederinin altında fiyatlanan , iflas riski düşük olan, Ülke için önemini koruyan ve akla ve mantığa uygun ekonomi politikalarına dönüldüğünde gerçek ederine gelebilecek Bist30 hisselerinde olmak. Bankaların döviz pozisyon açığını daha önce konuşuldu. Düşük faizli Dibs riski fiyatlandı. Bu riski azaltmak için bankalar Mevduat faizlerini yükselterek ve KKM faiz oranları serbest bırakılarak mevduat oranları %50 üzerine geldi. Yine de bankaların satın almak zorunda kaldığı düşük faizli Dibs zararlarının ne miktarda olacağını gelecekte ancak görebileceğiz. Enflasyonun düşme ihtimali zayıf olduğuna göre ve hatta daha da yükselme ihtimali yüksekse buradan zarar yazılacaktır.
    Ben yatırımcı olmaya devam edeceğim. Bilgim, deneyimim bu kadar. Amatörlüğümü neredeyse her paylaşımım da dile getiriyorum zaten. 2020'den beri var olan hisselerimi taşıyorum. Çok az sayıda al-satlar yaptım. Trendinin yukarı olacağına emin olduğum, tersi durumda sadece beklemem gereken zamanlarda küçük al-satlar yaptım. Ama bunlar tabiki Sayın Trend'in sık sık saydığı etiketlerden kurtulmamı sağlamaz. Amatör olmadığım bir niteliğim varsa, o'da ''Kendimi ne kadar tanıdığımdır''
    Aşağıdaki Paylaşımımı Akbank topiğinde (Belki de biraz amatör kimliğimle boyumu aşarak, tepkisel) 02.02.2023 tarihinde paylaşmıştım. Önemli cümlesini tekrar yazayım. 2023'te Bist'te kalınacak sa Özel bankalar, Holdingler ve Tüpraş gibi hisselerin güvenli limanlar olacağını amatör ruhlu stratejimle buraya yazayım. Bakalım zaman ne gösterecek.
    Sahol 'de yazdım. Seçimde bir değişim oluşması ve gelen yönetimin iktidar erkini kurabilecek sayısal çoğunluğa sahip olması riski azaltacak en iyi senaryo olacaktır. Bunu da not düşeyim. Yaşayıp göreceğiz.

AKBANK FORUMU: 02.02.2023

Piyasa Değeri =78,3 milyar tl.
    2022 net kar = 60 milyar tl.
    Bunu da buraya yazalım. İbretlik dursun. Yok öz kaynak verimliliği enflasyon altı imiş. Yok regülasyonlar bitmeyecekmiş. Yok karlar düşecekmiş. Geçelim.Küçük yatırımcı eskisi kadar kolay oltaya gelmiyor. Büyükler de buna hiddetleniyor. Kendi aralarında mutabakat ta sağlamışlar. Meydan boş. Düzmece Kasırga çıkarıyorlar. Birileri de trene bakmaya devam ediyor.
    Böyle bir günde Sasalar, Hektaşlar +%7 yapıyor. (Çok ucuzlar ya (!) Bankalar çakılmaya devam ediyor. Amatör aklımla 2023'te Bist'in hisseleri Özel bankalar, Holdingler ve Tüpraş ekseninde gider. Çıkarılan kasırganın merkezi burası.Gerisi garnitür.

2. Her ne kadar hisse sahibi çok acımasız olsa da ECİL'ide listeye eklemek lazım.

3. Bist de bist Thy nasıl gitti 2022 de Akbank nasıl gitmedi hala anlamış değilim froto ve Ereğli bunlar da gitmeyen ve 2023 uçabilecek hisselerdir en çok gidecek bunlar belki de AEF ve sonra da holding ve gyo belki de gıdalar ytd neticede dersinizi iyi çalışın seçici olun arkadaşlar bakalım hanginizin portföyü COŞACAK 2023 merak içindeyim ben de Ytd yaza kadar kimler kaç tavan görecek bence Akbank en az beş iş bankası da 5-6 dicem ama Allah bilir . Ytd

5 tavan = % 60 net prim demektir

4. Suyundan da koy ohhh ohhh modunda robot işlemler oldu . Geleceği bilmeyen bir zat bile bankaların en çok % 14 düşeceğini % 5-6 korkutma düşünü haftaya yapabileceklerini anlayabilir neticede endeks 4400 bile olsa bankalar yayın en gergin bandına kadar geldiler duraksama başladı artık bakalım . % 5 mi % 14 mü nereye vuracaklar veya hiç mi , burdan yukarı mı ????

Akbank mı işbanl mı biri temettü kapı atsın hemen !! yoksa borsanın demir kapısının altında kalacaklar acemiler yine !!

Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    Suyundan da koy ohhh ohhh modunda robot işlemler oldu . Geleceği bilmeyen bir zat bile bankaların en çok % 14 düşeceğini % 5-6 korkutma düşünü haftaya yapabileceklerini anlayabilir neticede endeks 4400 bile olsa bankalar yayın en gergin bandına kadar geldiler duraksama başladı artık bakalım . % 5 mi % 14 mü nereye vuracaklar veya hiç mi , burdan yukarı mı ????

Akbank mı işbanl mı biri temettü kapı atsın hemen !! yoksa borsanın demir kapısının altında kalacaklar acemiler yine !!
    Geçen sene 29 Mart vermiş temettü.Size göre ne zaman açıklanır eğer temettü verirse ?

6. 28 Şubat -3 Mart normal tarihler idi . Deprem yüzünden İktidar bunalımı yaşanıyor Bddk ya gitmeyen bir kılıç oğlu var bddk rahat ve umursamazlar bankalar da gamsız bu tarihler yerine 20-23 Mart sonrası açıklama bekleyenler de var .

Yani ramazanda temettü kararları çıkarsa şaşırmamak lazım , Ramazan iftar müjdesi filan deriz Bddk önünde aç ve gariban borsacılar olarak oruç açar ve sahur yaparız , Her hücremiz yapay bir dindarlık olmuş memlekette ben ateist değilim ancak dindar bir hayatım olmasa da haklı şekilde eleştiriyorum Riyakar dincileri sürekli … ergenlikte koyu islamcıydım ama şu an beynamazım , oruç ise bazen tutarım , dürüstlük namustur , hak yememek ise gerçek dindir bakışım budur ,

Temettü ödemeyen hak yer , bana göre müslüman filan da olmaz o adamdan ! ( ödememe imkanı kanunen varsa ne hakkı diceksiniz ama akla mantığa ahlaka sığmayan olaylar oluyorsa sadece etik de değil bu işler tertemiz KUL hakkı yemektir , cezası ebedi azaptır , sert oldu demi fikrim budur )

yanlış anlama olmasın lafı çok süper dolandırdım demi abicim BDDK BİZİ ŞAŞIRTIRSA HAFTAYA kaplar gelir ama sanmıyorum % 50 ramazan başına kadar süründürecekler belki de Ky yi !

7. Sn Deniz Ali....AKBNK için yazıyorum..Banka yönetim kurulunun önceki yıllar temettü ve genel kurul yapılacağı günü belirlediği tarih hep Şubatın son 3 günü...Bu istikamettede;27 veya 28 Şubat günlerinden birinde temettü teklifi.ve.Gen. Kurul yapılma tarihini öğreneceğiz.

8. [QUOTE=Deniz Ali;6324999].

Her hücremiz yapay bir dindarlık olmuş memlekette
    dürüstlük namustur , hak yememek ise gerçek dindir bakışım budur ,

''Yapay bir dindarlık'' bu dönemin toplumsal rüzgarını en iyi betimleyen cümle. Ağzınıza sağlık.
    ''Allah; benim gibi birini cezalandıracaksa, adaletinde sorun vardır'' diyebilecek kadar doğru yaşayan insanların tarikata, şeyhe,camiye ihtiyacı yoktur. Hissedilmeden yapılan, şekilsel ibadetlere de ihtiyacı yoktur. Ama ruhu kirli insanların zamanı geldiğinde korkması ve tarikatlara katılması veya cemaatla birlikte (yalnız kalma da etkili) dini ritüellere sarılması insan ruhunun bir tepkisidir.

Sayfa 97/627 İlkİlk ... 47879596979899107147197597 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •